פנייה חשובה ליועץ המשפטי לממשלה: להורות לשרים ולחברי הכנסת להימנע מהסתה לאלימות וגזענות

פנייה לוינשטיין: הורה לשרים להימנע מהסתה

לאחר התלונה נגד אלי ישי, בעקבות דבריו נגד הפליטים, קוראים במוקד הסיוע לזרים ליועמ"ש להנחות את השרים לא להסית לאלימות וגזענות

יובל גורן | 17/5/2012

בעקבות שיחות הטלפון המאיימות שהתקבלו במוקד הסיוע לעובדים זרים, פנה היום (ה') הארגון ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין בבקשה למנוע הסתה בקרב נבחרי הציבור: "הנחה לאלתר את שרי הממשלה ועובדי המדינה להמנע מהסתה לגזענות ולאלימות", נכתב.

במוקד המחלוקת. עובדים זרים מאפריקה בדרום ת''א

במוקד המחלוקת. עובדים זרים מאפריקה בדרום ת"א צילום: רענן כהן

יממה לאחר ההתקפה הטלפונית שכללה שיחות מאיימות, כתבה היום (ה') מנכ"לית מוקד הסיוע לזרים, עו"ד רעות מיכאלי מכתב אישי ליועץ המשפטי לממשלה.

במכתבה התייחסה מיכאלי לסמיכות השיחות, בהן הושמעו איומים מפורשים לפגוע בעובדיו ולשרוף את המקום, אל דבריו של השר אלי ישי שהושמעו אתמול ברדיו: "שלוש שיחות האיומים שהתקבלו במוקד הגיעו פחות משלוש שעות לאחר דבריו של השר ישי", כתבה מיכאלי.

"ישי אמר ברדיו כי 'רוב המסתננים עבריינים ויש להכניס את כולם לכלא'. מי שמסייעים למבקשי המקלט הוגדרו על ידו כ'יפי נפש הפוגעים במפעל הציוני'", הוסיפה.

במכתב כותבת עו"ד מיכאלי כי "התבטאויותיו חסרות הרסן של השר ישי נגד מבקשי המקלט הן מסוכנות ויוצרות דמוניזציה של הזר, התבטאויות אלו פותחות פתח לרדיפה, היוצאת מכלל שליטה, ואין מדובר כאמור בחשש שווא".

"מוקד סיוע למסתננים נאצים"

שעות ספורות לאחר התבטאויותיו של ישי בראיון בגלי צה"ל החל הטלפון לצלצל במוקד. "זה מוקד סיוע למסתננים נאצים שאונסים יהודיות‭,"?‬ שאל המתקשר את נציגת השירות שענתה לשיחה.

"איפה המשרד שלכם, אני רוצה את הכתובת שלכם כדי שאוכל לשרוף אתכם, ולעשות לבנות שלכם מה שעושים לבנות שלנו".‭

מספר דקות לאחר מכן התקבלו

במוקד הסיוע שיחות נוספות בעלות אופי דומה, כולל קללות, נאצות ואיומים מפורשים לפגוע בעובדי המוקד 'שעוזרים למסתננים‭.'‬

"האיומים שהתקבלו אתמול במוקד מצטרפים לאירועים הימים האחרונים, לאיומים על ארגוני זכויות אדם נוספים ולאירועים קשים של זריקת בקבוקי תבערה לבתיהם של מבקשי מקלט". סיימה מנכ"לית המוקד את מכתבה.

דבריו של ישי מלבים את השנאה

פניית הארגון ליועץ המשפטי מגיעה יממה לאחר שעובדות המוקד הגישו תלונה נגד המאיימים האנונימיים. יש לציין כי בשבוע שעבר התקבלו שיחות טלפון במשרדי מסיל"ה, מרכז הסיוע והמידע לקהילה הזרה של עיריית תל אביב, בהן איומים לפגוע בעובדים.

במקביל להגשת התלונה נגד המאיימים על מוקד הסיוע, הגיעה אתמול עו"ד מיכאלי למשטרת מרחב ירקון, והגישה תלונה נוספת בשם המוקד נגד שר הפנים אלי ישי על הסתה.

"אמנם קיבלנו איומים, אך תפקידנו וחובתנו לשמור על זכויות האדם של פליטים ומהגרי עבודה",  אמרה אתמול עו"ד מיכאלי. "דברי ההסתה של השר ישי מלבים את השנאה כלפי הזרים ומתירים את דמם של עובדי הארגונים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/369/156.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: