בית ספר בו לומדים יהודים וערבים או מגזרים שונים "איום ממשי על צביונם היהודי של בתי הספר הממלכתיים" כך לפי האתר הקול היהודי. אנחנו אומרים שכל ילד בישראל ללא קשר למוצאו זכאי לחינוך!!

בית ספר יהודי? – לא בישראל

אלחנן גרונר | כ״ג באייר ה׳תשע״ב (15/05/2012)

בישראל אין הגדרה לבית ספר כ"יהודי" ומאות אלפי הגויים בארץ מנצלים זאת עד תום. בשיחה עם הקול היהודי אומר דובר משרד החינוך כי "המשרד לא ימנע מכל אזרח ללמוד בכל בית ספר בו יחפץ. ערבי יכול ללמוד בבית ספר מהמגזר היהודי ויהודי יכול ללמוד בבית ספר מהמגזר הערבי".

ספק אם זלמן שזר, שר החינוך הראשון של מדינת ישראל צפה, כי הזכויות שהעניקה ממשלתו למיעוטים במדינת ישראל, יהפכו ברבות הימים לאיום ממשי על צביונם היהודי של בתי הספר הממלכתיים בארץ.

ערכי השוויון אותם היטיבו לנסח ב"מגילת העצמאות", ששזר היה בין כותביה, מקרבים כיום את הפיכתה של מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה.

על פי החוק, בית ספר ממלכתי בישראל לא יכול לסרב לקבלתו של ילד שאינו יהודי. מה שאומר בעצם שבישראל אין בית ספר המוגדר כ"יהודי".

בבית הספר ע"ש חיים נחמן ביאליק, "המשורר הלאומי", בדרום תל אביב, לומדים ילדים גויים מכל קצוות העולם, בעירוני י"א בתל אביב התפתחה קטטה בין תלמידים יהודים לתלמידים ערבים לאחר שחרור החייל גלעד שליט ובעיר לוד, לומדים גויים בכל בתי הספר הממלכתיים בעיר. אלו דוגמאות על קצה המזלג של תופעה הולכת וגדלה.

כתוצאה ממדיניות משרד החינוך ומערכת המשפט, יותר ויותר תלמידים גויים לומדים בבתי הספר הממלכתיים, וכיום כמעט ואין עיר במדינת ישראל שלא קיימים בה מוסדות חינוך מעורבים.

מוסלמים ונוצרים, ערבים ובדואים, צ'רקסים ודרוזים, מסתננים אפריקאיים וילדי עובדים זרים מרחבי תבל, כולם זכאים ללמוד בכל בית ספר שיחפצו, והם ממששים זאת, ובגדול.

משרד החינוך: "ערבי יכול ללמוד במגזר היהודי ויהודי במגזר הערבי"

נראה כי במשרד החינוך לא רואים בכך כל בעיה.

"משרד החינוך לא ימנע מכל אזרח ללמוד בכל בית ספר שיחפץ ובלבד שיעמוד בקריטריונים ובכללים של בית הספר", אומר בשיחה עם הקול היהודי רז קיל, האחראי מטעם משרד החינוך על דוברות למגזר הדתי והחרדי.

לדבריו, "ערבי יכול ללמוד בבית ספר מהמגזר היהודי ויהודי יכול ללמוד בבית ספר מהמגזר הערבי".

לשאלתנו האם למשרד החינוך ישנם נתונים על מספר בתי הספר הממלכתיים בהם לומדים גויים, השיב קיל כי בידי המשרד אין נתונים כאלו.

כיום רק בתי הספר הדתיים אינם סובלים מתופעה של כניסת תלמידים גויים, וזאת מכיון שישנם קריטריונים מחמירים יותר בנוגע לקבלת תלמידים.

קיל אומר כי "מן הסתם ערבי לא ירצה ללמוד בבית ספר ממלכתי דתי או בבית ספר של החינוך החרדי העצמאי, מכיון שהוא יהיה מחוייב להלכות וכללים מסוימים".

יהודי העולה כיום בהתרגשות מארצות הברית או צרפת ל"ארץ המובטחת", יאלץ לזנוח בגולה את הפריבילגיה כי ילדיו ילמדו בבית ספר יהודי.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=32047

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: