הרב ליאור: צריך לדון את סא"ל אייזנר לכף זכות- הרב דב ליאור ממשיך להפיץ את משנתו הגזענית! מקומם!!

הרב ליאור:"צריך לדון את סא"ל אייזנר לכף זכות"

בית ההוראה לענייני ציבור בראשותו של הרב דב ליאור פרסם נייר עמדה בנוגע לגינויים נגד הסמח"ט אייזנר בו נכתב:" אנרכיסטים אלו יוזמים במכוון פרובוקציות בכדי לגרום לחיילים להגיע למצבים כאלו ולתעדם. גינויים צבועים אלו ניזונים מנחיתות דרגה לאומית יהודית ורצון להתרפס בפני אומות העולם".ח"כ אורבך:"מתנפלים על הסמח"ט בגלל הכיפה".

עידן הראל ו17/04/2012

אייזנר.לדון לכף זכות (צילום: צילום מסך)

אתמול בערב פרסמו רבני בית ההוראה לענייני ציבור בראשותו של הרב דב ליאור נייר עמדה המתייחס לאירוע עם הסמח"ט אייזנר.

בנייר עמדה כתבו הרבנים כי: "מתוך כאב רב שמענו את שלל הגינויים המופלגים בתקשורת ולמרבה החרפה בעקבותיה גם מצד אנשי שלטון וצבא, כלפי קצין צה"ל נעלה, עתיר זכויות, סמח"ט הבקעה, לאחר הפגיעה בפניו של אנרכיסט שהגיע מעבר לים כדי להזדהות עם אויבי ישראל ולסייע להם במאבקם נגד מדינתנו. אנרכיסטים אלו יוזמים במכוון פרובוקציות בכדי לגרום לחיילים להגיע למצבים כאלו ולתעדם".

עוד ציינו הרבנים כי "גינויים צבועים אלו ניזונים מנחיתות דרגה לאומית יהודית ורצון להתרפס בפני אומות העולם. בכך משרתים הם את אויבינו מבית ומחוץ, ופוגעים פגיעה קשה בכוחו ותפקודו של צה"ל. אלו היודעים ומכירים את מציאות חיינו בארץ, מבינים את המורכבות שבהתנהלות הצבאית, ומסירות נפשם המופלאה של חיילינו להגנת עמנו בכל חבלי ארץ קדשנו ואף מחוצה לה. כל המודעים לכך באמת, בודאי שידונו מראש את חיילינו וקציננו לכף זכות וצדקות, כל זמן שלא יוכח אחרת".

בסיום המכתב הדגישו הרבנים כי "הדברים אמורים אף לגבי אזרחינו הנקלעים לצורך להגן על חייהם מפני אוייבי ישראל ונאלצים לשם כך לנקוט לעיתים באמצעים שונים. כבר אמרו רבותינו במסכת אבות "הוו מתונים בדין"".

בגוף המייסד של בית ההוראה חברים הרבנים הרה"ג הרב דוב ליאור שליט"א – אב בית הדין – בכיר רבני הציונות הדתית, רב העיר קרית ארבע חברון וראש ישיבת ההסדר במקום, הרה"ג הרב נחום אליעזר רבינוביץ שליט"א – ראש ישיבת ההסדר "ברכת משה" במעלה אדומים, הרב אליקים לבנון שליט"א – רב הישוב אלון מורה וראש מוסדות בית המדרש. לאחרונה נבחר גם להיות רב אזורי של המועצה אזורית שומרון, הרב דוד חי הכהן שליט"א ראש מוסדות "אורות התורה" בבת ים, הרב מיכאל הרשקוביץ שליט"א -רב הישוב נריה ור"מ בישיבת מרכז הרב, הרב שמעון כהן שליט"א – ראש מוסדות "בית מוריה" בבאר שבע.

גם ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) טען כי מתנפלים על הסמח"ט בגלל הכיפה שלו.  בראיון למהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי' עם נעם זיגמן, התייחס הערב לפרשה עם הסמח"ט אייזנר ואמר :  "ברור שהעובדה שמדובר בבחור משלנו ועם חזות של מתנחל למרות שאני לא יודע איפה הוא גר , יש פה ניסיון לספר סיפור יותר גדול מזה על ידי השמאל ועל ידי מתנגדי השליטה שלנו ביהודה ושומרון. הם רוצים להגיד תראו תראו הדתיים האלה גם מתקדמים בצבא, ותראו לאן זה מגיע, איך זה משחית, איזה אלימים הם, ואת זה צילמו ולכו תדעו כמה פעמים בלי שהצטלמו, ככה הם מתנהגים לשמאלנים ולערבים ויש לעצור את ההשתלטות הדתית על הצבא. זה לא נאמר בפומבי בשום מקום אבל אם החייל המכה היה בן לעדה האתיופית, אז אני מניח שזה היה עובר יותר".

כאשר המראיין נעם זיגמן שאל אותו האם זה בגלל העובדה שיש לו כיפה על הראש ענה ח"כ אורבך: "זה מוסיף, זה לא רק בגלל העובדה, התמונה עצמה היא גם בעייתית אבל בוודאי שזה מוסיף בעוד שמדובר בסמח"ט הדרגה הכי בכירה שהיתה שם בשטח. ברור שיש פה משחק תעמולתי שנועד להיאחז בתמונה הזאת כדי לספר סיפור הרבה יותר גדול מאשר חייל הרביץ למפגין. חיילים פשוט הרבה מרביצים. כאומרים ל"שוודי" אתה ישר חושב פרס נובל לשלום. מדובר בחבורה של אנשים פרועים שבאו להציק ולהפריע ולא להפגין. חיילים לא הולכים להפגין בשוודיה. שוודים לא צריכים להפגין. ההפגנה זה זכות ששמורה לאזרחי אותה מדינה שגרים בה בדרך כלל. אם הם רוצים להפגין נגד ישראל שיפגינו בשוודיה"

http://www.datili.co.il/index.php?id=54048

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: