גזענות בצה"ל: חיילים סרבו לסעוד עם דרוזים בסדר- מקומם!!

גזענות בצה"ל: חיילים סרבו לסעוד עם דרוזים בסדר

מאת: אמיר בוחבוט, מערכת וואלה! חדשות

יום ראשון, 8 באפריל 2012

חיילים דרוזים ובדואים הגיעו לחדר האוכל במחנה 80 להשתתף בארוחת ליל הסדר עם חבריהם, אך כמה חיילים יהודים סירבו לקבל אותם בשולחנם. פתרון המפקדים: להעבירם לשולחן צדדי

הפרדה בליל הסדר. בסיס מחנה 80 (צילום ארכיון: שלומי גבאי) הפרדה בליל הסדר. בסיס מחנה 80 (צילום ארכיון: שלומי גבאי)הפרדה בליל הסדר. בסיס מחנה 80 (צילום ארכיון: שלומי גבאי)

תקרית גזענית העיבה על חגיגת הסדר של חיילי בסיס הטירונים מחנה 80 של זרוע היבשה. חיילים יהודים סרבו לשבת סביב שולחן בחדר האוכל עם חיילים בני העדה הדרוזית והבדואית "כי הם ערבים", והמפקדים החליטו לשלוח את הדרוזים והבדואים לשולחן צדדי.

לקראת ארוחת ליל הסדר בבסיס, הטירונים החלו להיכנס לחדר האוכל. כמה חיילים מהעדה הדרוזית והבדואית נכנסו לחדר כשאר הטירונים, אך כשבאו להתיישב באחד השולחנות, פנה אליהם אחד החיילים וטען כי הם צריכים לבקש רשות כדי לשבת עמם.

החיילים היהודים שאלו את אחת המפקדות אם מותר לחיילים הלא יהודים לשבת יחד איתם בליל הסדר, והמפקדת התירה להם. את אחד החיילים התשובה לא סיפקה, והוא הצהיר: "אני לא מוכן לשבת אם יש פה ערבים". מפקדי המחלקה, אשר נכחו סביב השולחן בזמן האירוע, פקדו על החיילים הלא יהודים לעבור לשולחן צדדי ומלוכלך. אחד המפקדים הנחה אותם לנקות את השולחן ולהמתין לקבלת האוכל.

חיילים שנכחו בזמן האירוע מתחו ביקורת על המפקדים שבחרו להפריד בין החיילים על רקע עדתי, במקום לאחד ביניהם, ובמקרה הגרוע להעניש את החיילים שנקטו פעולה גזענית המנוגדת לפקודות הצבא. אחד החיילים התלונן בפני קצינה מהפלוגה, וזו טענה בתום הארוחה כי "הנושא נמצא בטיפול".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בהתנהגות חריגה של חייל אשר אינה מקובלת ואינה עולה בקנה אחד עם רוח צה"ל ועם המצופה מחייליו. הנושא יטופל בהתאם".

http://news.walla.co.il/?w=%2F2689%2F2523349

 

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: