גזענות!! גזענות!! בלוד מתלוננים על כך שבית המשפט פסק שעל בית הספר בעיר לקבל תלמיד ערבי לשורותיו- מקומם!!

כך סתם בית המשפט את הגולל על בית הספר היהודי האחרון בלוד

אלחנן גרונר | י״א בניסן ה׳תשע״ב (03/04/2012)

 

בעקבות עתירה שהגיש ארגון עדאללה לפני מספר שנים כנגד משרד החינוך ועיריית לוד, אילץ שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב לקבל תלמיד ערבי לביה"ס הממלכתי האחרון בלוד שנותר יהודי • כך כבשו הערבים בשיטתיות את מוסדות החינוך  בעיר.

לא נותרו בלוד בתי ספר ממלכתיים יהודים. בית ספר ערבי (ויקיפדיה)

בעיית ההתבוללות הקיימת במדינת ישראל חודרת אט אט למודעות הציבורית. לפני מספר חודשים התקיים בכנסת דיון בנודע לחטיפת נערות יהודיות בידי ערבים, שם התבררו ממדיה המדאיגים של התופעה.

אולם נראה כי בעיה חמורה לא פחות קיימת דוקא בהתבוללות השקטה במערכת החינוך בישראל. לא מדובר דוקא בחטיפות ובאלימות.

ילדים יהודים רבים הגדלים בגנים ובבתי הספר בישראל יחד עם גויים, מוצאים עצמם קוטעים את שרשרת הדורות דוקא כאן במדינת ישראל.

לאחרונה פורסם בקול היהודי כי למעט בתי הספר הדתיים, לא נותרו בעיר לוד בתי ספר בהם לומדים יהודים בלבד.

מעתירה שהוגשה בידי ארגון עדאללה כנגד משרד החינוך ועיריית לוד לפני כשבע שנים, ניתן ללמוד כיצד נפל בית הספר האחרון בעיר בו למדו רק יהודים.

העתירה המשפטית משקפת כמה רבדים של ההתבוללות בישראל. זהו סיפורה של פתחיה, יהודיה מרחובות שלמדה בבית ספר דתי, התאסלמה, וכיום היא מתגוררת בלוד עם בעלה הערבי. ארבעת ילדיה של פתחיה, העובדת בעצמה בעיריית לוד, התחנכו בבתי ספר ממלכתיים יהודים.

אולם לפני כשבע שנים, ביקשו רמדאן ופתחיה חסניין לרשום את בנם החמישי לבית הספר "זבולון המר" בעיר. הם נתקלו בסירוב מצד עירית לוד ומשרד החינוך, שם טענו כי הדבר יפגע בטובת הילד שכן בבית הספר לומדים ילדים יהודים בלבד.

למה להתעקש?

באמצעות ארגון עדאללה, עתרו בני המשפחה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד משרד החינוך ועיריית לוד, בטענה כי הם מפלים את בנם.

למה להתעקש לשמור על בית הספר יהודי?! השופט עודד מודריק (אתר בתי המשפט)

השופט עודד מודריק, אשר דן בעתירה, הוציא צו ביניים המורה לעירייה לרשום את הילד לבית הספר "זבולון המר" וזאת עד למתן החלטה סופית בעתירה. בהחלטתו כתב השופט מודריק כי "שאלה קשה היא בעיניי למה העירייה מתעקשת לשמור את בית ספר זבולון המר כבית ספר של אוכלוסייה יהודית בלבד".

לאחר מספר ימים הודיעו משרד החינוך ועירית לוד כי הם חוזרים בהם מההחלטה וכי הם מקבלים את הילד הערבי, שעל פי ההלכה הינו יהודי, לבית הספר "זבולון המר".

לאחר שהעירייה נאלצה לקבל את התלמיד החדש, התייתר בעצם הדיון המשפטי ומשפחת חסניין משכה את עתירתה.

בטרם נגשה המשפחה לבית המשפט, ביקשו גורמים במחלקת החינוך בעירייה מפתחיה חסניין לרשום את בנה בבית הספר הממלכתי "שלום עליכם" בו כבר לומדים יהודים וערבים – אך נענו בסירוב.

גורמים בלוד סיפרו לקול היהודי כי בדרך זו נכבשו בתי הספר היהודיים בלוד.

בתחילה, שולחות משפחות ערביות מעורבות או מבוססות את ילדיהן לבתי ספר יהודים. בעקבותיהם מגיעים תלמידים ערבים נוספים שכבר "כובשים" את בית הספר. לאחר מכן עוברים ילדיהם של המשפחות המבוססות לבית ספר יהודי נוסף וחוזר חלילה.

כיום לומדים בבית הספר זבולון המר בלוד ילדים ערבים רבים, ומלבד בתי הספר הדתיים, אין בלוד בתי ספר בהם לומדים יהודים בלבד.

בעוד יהודים רבים מודאגים ממצב ההתבולות בארצות הברית, סיפורה של פתחיה חסניין מעיד כאלף עדים על מה שמתרחש דוקא כאן, במדינת ישראל.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=29503

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: