הנאים הפועלים בעיניך?

מועצת בנימין: "אם לא תכניסו פועלים ערבים – לא נוכל לסייע"

אלחנן גרונר | י״א באדר ה׳תשע״ב (05/03/2012)

לפני כשנתיים החליטו תושבי הישוב מעלה לבונה שבבנימין, להפסיק את הכנסת הפועלים הערבים לישוב. לאחרונה פנה סגן ראש מועצת בנימין למזכירות הישוב והודיע כי המועצה לא תוכל לבצע פרוייקטים מתוכננים ללא הכנסת פועלים ערבים.

לפני כשנתיים החליטו תושבי הישוב מעלה לבונה שבבנימין, להפסיק את הכנסת הפועלים הערבים לישוב. מאז בתים נבנו ושופצו, ומספר פרויקטים בוצעו בישוב בעבודה עברית בלבד.

להחלטה ישנן השלכות כלכליות לא פשוטות, אולם התושבים עומדים בה ושמחים לפרנס את אחיהם היהודים מחד, ולהימנע מהכנסת ערבים לישוב מאידך.

אולם נראה כי הקשיים מגיעים דווקא מכיוונה של המועצה האיזורית בנימין, המתכננת פרוייקטים בישוב.

במעלה לבונה צפוי להיבנות מבנה קבע לאולפנת 'לבונה' השוכנת בישוב, ובמסגרת הפרוייקט אף אמורות להתבצע עבודות תשתית בכניסה לישוב.

לאחרונה פנה סגן ראש המועצה, מוטי יוגב, למזכירות הישוב והודיע כי המועצה לא תוכל להקים את מבנה האולפנא ולבצע את פרוייקט התשתיות ללא הכנסת פועלים ערבים לישוב. יוגב הציע לישוב לשקול שוב את עמדתו, אחרת לא יתקדמו הפרויקטים.

בשיחה עם הקול היהודי התייחס יעקב רייס, מזכיר הישוב מעלה לבונה, לעניין. לדבריו הדברים עדיין לא ברורים והוא מקווה שבסופו של דבר יתאפשר לבצע את הפרויקטים מבלי לפגוע בעמדת הישוב. "אנחנו כרגע במגעים עם המועצה ומקווים שיאפשרו לנו לעשות את הפרויקטים בעבודה עברית", אומר רייס. "אם זה יגיע למצב שבו מבחינה תקציבית לא נוכל לסיים את הפרויקטים, הישוב יצטרך להחליט על המשך צעדיו".

מי שמביע עמדה ברורה בעניין הוא הרב גדי בן זמרה, ראש אולפנת 'לבונה', שצפויה לאחר שנים של לימודים בקראוונים לעבור למבנה קבע. "מבחינתנו הכנסת ערבים זה קו אדום", אומר הרב בן זמרה לקול היהודי, "גם אם זה יוביל לכך שלא יבנו את בנין הקבע של האולפנא".

"מעודדים עבודה עברית אבל יש מגבלות תקציב"

בתגובה לטענות אומר היום לקול היהודי סגן ראש המועצה האיזורית בנימין, מוטי יוגב, כי למועצה אין מחלוקת אידיאולוגית עם הישוב. "כמועצה אנחנו משתדלים לעודד עבודה עברית היכן שניתן", אומר יוגב, "אולם בסופו של דבר יש מגבלות של תקציב. בנוסף לא בכל תחום ישנם עובדים יהודים".

בנוגע לבנייה במעלה לבונה אומר יוגב כי מדובר בפרוייקט שמתוקצב בידי משרד החינוך ולכן גם הסטנדרטים הם על פי דרישות המדינה. "צריך קבלן מורשה שיש לו נסיון בבניית בתי ספר והוא עומד בדרישות של המדינה. היום לצערינו אין קבלן כזה שמעסיק רק יהודים" אומר יוגב.

בנוגע להחלטת הישוב שלא להכניס עובדים ערבים אומר יוגב כי "גם הנביא אומר "ורעו זרים צאנך", כלומר שיש אפשרות שעם ישראל נעזר בידי זרים". לדבריו, "אפשר להגמיש אידיאולוגיה שהיא לא הלכה למשה מסיני".

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: