הגזענות כלפי הפליטים נמשכת באילת: הפעם הגזענות מכוונת כלפי הילדים,ועד ההורים איים להשבית בית ספר אם ישולבו בו ילדי הפליטים -מזעזע ומקומם!

ועד ההורים באילת: "ישלבו ילדי מסתננים בבתיה"ס? נשבית אותם"

מערכת הקול היהודי | ב׳ בשבט ה׳תשע״ב (26/01/2012)

לקראת הכרעת ביהמ"ש בסוגיית שילוב ילדי המסתננים שמתגוררים באילת במערכת בחינוך העירונית התכנס פורום ההורים המרכזי כדי למנוע את שילובם בבתיה"ס. "הם כבשו אותנו, ואחרי שהתקבעו כאן קראו לבני משפחותיהם להצטרף אליהם", אומרים ההורים.

פורום ההורים המרכזי באילת, שמונה 24 הורים בראשות סיגל טלקר, התכנס בסוף השבוע שעבר כדי לדון בדרכים למניעת שילובם של ילדי המסתננים במערכת החינוך העירונית. בפגישה, בה נכחו נציגי ההורים מכל בתי הספר בעיר, הוחלט לצאת למאבק נגד הכוונה, כך דיווח אתר mynet.

"אנחנו נשבית את כל בתי הספר בעיר, ללא יוצא מן הכלל", איימו ההורים. "לא ניתן יד לשיבוש מערכת החינוך העירונית, ונאבק מול כל החלטה כזו. ביום שבית המשפט יחליט לשלב את ילדי המסתננים במערכת החינוך שלנו, נעמוד בשערי בית הספר ונמנע מכל התלמידים להיכנס. אם צריך, נקשור את עצמנו באזיקים לשערי בתי הספר. אין כאן איום אלא קביעה", הודיעו נציגי ההורים באופן חד־משמעי.

כבר תקופה ארוכה שהמסתננים באילת, באמצעות ארגונים שונים, דורשים לשלב את ילדיהם במערכת החינוך העירונית. לגבי המעטים שקיבלו מעמד של פליטים ממשרד הפנים, קיימת הנחייה ברורה לשלבם, הרי שעם המסתננים הסיפור שונה לגמרי. קשה מאוד להבחין בין פליט למסתנן, כך שאפריקאים רבים שחדרו לארץ בניגוד לחוק מנצלים את העובדה הזו.

בחודש אוגוסט 2011 דנה השופטת רחל ברקאי מבית משפט המחוזי לעניינים מינהליים בבאר שבע בעתירתם של 22 אפריקאים מדרום סודן השוהים באילת, ותובעים לשלב את ילדיהם במערכת החינוך המקומית. השופטת דחתה את העתירה, וקבעה כי ילדי המסתננים לא ישולבו במערכת החינוך המקומית עד שתתקבל החלטה עקרונית בעניין שילוב ילדי המסתננים במערכת החינוך.

לא מתכוונים לעזוב

מי שעקב בחודשים האחרונים אחר סוגיית המסתננים בארץ בכלל ובאילת בפרט יכול היה להבין בנקל כי המסתננים אינם מתכוונים לחזור למולדתם וכוונתם לתקוע יתד במדינה ולהשתלב בה.

החוק שהתקבל לאחרונה בכנסת לפיו ניתן יהיה לעצור מסתננים מהגרי עבודה שנתפסו בגבול למשך שלוש שנים עשוי אולי למנוע את הגעתם של מהגרי עבודה נוספים, אולם אין ביכולתו לטפל באלה שכבר כאן.

סיגל טלקר, יו"ר ועד ההורים המרכזי מסכימה כי השארת ילדי המסתננים ללא מסגרת חינוכית, עלולה לייצר בעיה קשה יותר. "אבל ברגע שהם ישולבו במערכת החינוך העירונית – זה עלול להפוך לפיתרון קבוע שיקבע את מעמדם בעיר".

"מה שקורה היום הוא מצב בלתי נסבל. הם אינם הקורבנות כפי שהם מציגים את עצמם. אנחנו הפכנו לקורבנות מאחר שאנו לא מוציאים את הילדים שלנו החוצה כשמחשיך. אין יותר ללכת למכולת, לשחק בחוץ או ללכת לחברים".

"נכון שאלה אנשים שגורלם לא שפר עליהם. הם הסתננו למדינת ישראל באופן בלתי חוקי וכעת אנו נדרשים לתת פיתרונות", אומר דורי שגב, דובר ועד ההורים המרכזי. "הטיפול בילדים אלה מצריך טיפול פרטני שהם לא יוכלו לקבל בתוך מערכת החינוך שלנו. אי אפשר לתת טיפול לאוכלוסיה מסוימת על חשבון אוכלוסיה אחרת".

שגב מתרעם על כך שהמסתננים קובעים למדינת ישראל עובדה בשטח ומכריחים את המדינה לתת להם יחס כאל פליטים. "רובם המוחלט לא פליטים", הוא אומר. "רק אחוז מזערי מכל אלה שהגיעו לכאן ברחו מאימת המלחמה, וכל היתר פשוט מהגרי עבודה שלא היה להם טוב במדינתם. הם כבשו אותנו, ואחרי שהתקבעו כאן קראו לבני המשפחות שלהם להצטרף אליהם. מבחינה מוסרית, הנוכחות שלהם פוגעת בנו ובילדים שלנו".

"מדינת ישראל אינה יכולה לבוא ולכפות עלינו ועל השלטון המקומי את האימפוטנציה שלה בטיפול במסתננים. אם מדובר בפיתרון זמני, אז שמדינת ישראל על כל מומחיה תמצא את הפיתרון. אילת אינה אמורה לספק את הפיתרון לבעיה סבוכה מסוג זה", אומר שגב בזעם.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=23930

עוד בנושא הפליטים:

מענה מוסרי ומעשי לפליטים- אוריאל לוי חבר בתנועת דרור ישראל תנועת הבוגרים של הנער העובד והלומד כתבה חשובה!- לקריאת הכתבה לחצו כאן

 

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: