הקיצוניים משני הצדדים מזינים את הרוע והאלימות ונותנים הכשר לפעולות קיצוניות

חוסיין: לא קראתי לרצח יהודים – ציטטתי את מוחמד

רונן פולק |

נתניהו ליועמ"ש: לחקור את המופתי של ירושלים בעקבות דבריו. אדלשטיין: מטריד שהדברים שודרו בטלוויזיה של הרשות

ראש הממשלה נתניהו קורא ליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה בעקבות דבריו של המופתי של ירושלים והרשות הפלסטינית.
השייח מוחמד חוסיין ציטט בשבוע שעבר מדבריו של הנביא מוחמד כי יש להרוג יהודים. ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי אילו דברים חמורים ביותר שכל מדינות העולם צריכות לגנות. לעם היהודי ולממשלת ישראל יש הזכות, החובה והיכולת למנוע עוד השמדה של העם היהודי או פגיעה במדינתו.
בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי העם היהודי לפני 70 שנה היה חסר ישע ולא הייתה לו שום יכולת, פוליטית, צבאית או מדינית להגן על עצמו ושליש ממנו הושמד. השוני בין אז להיום אינו בהעדרם של הצוררים. הרצון להשמיד את העם היהודי ומדינתו לא השתנה. מה שהשתנה זו היכולת שלנו להגן על עצמנו והנחישות שלנו לעשות זאת, דברי ראש הממשלה.

המופתי השייח מוחמד חוסיין אמר לכתבנו לעניני פלסטינים גל ברגר כי לא קרא מעולם לרצח יהודים, אף שציטט מתוך אמרה המיוחסת לנביא מוחמד.
גם שר הדתות ברמאללה, מחמוד אלהָבָּאש, טוען שאין מדובר בהסתה לרצח יהודים. "איננו מסוגלים ואיננו רוצים לשנות את הנוסחים ההיסטוריים של הדת. אך אנו מדברים כעת על המציאות, ואנו רוצים להשיג שלום צודק וכולל, ולא הסתה לרצח יהודים או לרצח פלסטינים", דברי שר הדתות ברשות הפלסטינית.

שר ההסברה יולי אדלשטיין אומר כי מטריד שהדברים האלה משודרים בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטינית ומופיעים באתר האינטרנט שלה ומקבלים לגיטימציה ותמיכה. "אם זאת אינה אנטישמיות, אני לא יודע מה כן".

השר עוזי לנדאו אמר לפני ישיבת הממשלה כי יש להעמיד לדין את המופתי ולהכניסו לכלא. לדבריו מדובר באימם מוסלמי קיצוני השואב את השראתו מגרמניה הנאצית.

http://www.iba.org.il/bet/?entity=816114&type=1

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: