לבעיה של אלימות וגניבות ישנו החוק- אסור להגיב לבעיות אלו בפתרונות גזעניים

סערה ביישוב עלי בעקבות החדירה: "להפסיק העסקת ערבים"

יהודה פרל | הקול היהודי

בשבוע שעבר חדרו ערבים לישוב עלי ופרצו למספר מבנים. "ללא ספק המידע של הפורצים הגיע מהפועלים הערבים המועסקים בישוב", אומר ל'קול היהודי' רפאל, תושב היישוב שביתו נפרץ, ומבהיר כי המרחק בין גנבה לפיגוע אינו רב. הטענה בדבר מעורבותם של הפועלים הערבים בפריצה, עוררה ביישוב סערה  סביב שאלת המשך העסקתם.

בשבוע שעבר, בלילה שבין רביעי לחמישי, חדרו מספר ערבים לישוב עלי שבבנימין. הערבים פרצו לעשרה בתים בישוב וגנבו ציוד רב.

הארוע עורר סערה בישוב,ותושבים רבים קשרו בין אירוע החדירה לבין כמות הפועלים הערבים הגדולה אשר מסתובבים מדי יום ביישוב.

"הפועלים הערבים מסתובבים בישוב בחופשיות ובכמות גדולה", אומר ל'קול היהודי' רפאל, תושב היישוב שביתו נפרץ. "ללא ספק הם אלו שדווחו לפורצים על מה שקורה בישוב. היום זה לצורך גנבה, ומחר זה לצורך פיגוע", הוא מזהיר.

"הערבים לא הגיעו באקראי" אומר רפאל. "העובדה כי הם פרצו לבתים ספציפים במרכז הישוב, ולא עברו בית בתים על הסדר, וידעו בדיוק מאיזה כיוון קל להיכנס ליישוב, מוכיחה ללא ספק, כי היה בידיהם מידע מדיוק, שהגיע כנראה מהפועלים הערבים המועסקים בישוב".

במוצאי שבת הקרובה, מארגנים תושבים ביישוב כנס, שם ידונו באירוע ובדרכי פעולה אפשריים למנוע חדירות בעתיד.

"הדרישות שלנו בכנס יהיו מאנשי הבטחון ומהרבש"ץ להגביר את הביטחון, שיהיו סיורים גם בתוך הישוב", אומר רפאל. "וחשוב לא פחות", הוא מדגיש, "נדרוש שלא להכניס פועלים ערבים לישוב".

ביישוב מעלה לבונה השכן נערך לפני כשנה פולמוס בנושא הכנסת פועלים ערבים. לאחר דיון ארוך החליטו התושבים שלא לאפשר את הכנסתם. בעלי, זהו ממש לא המצב.

"ביישוב מעסיקים ערבים בכמות גדולה", אומר רפאל. "גננים ערבים מגיעים מחברון לעבוד בישוב, ישנם מבנים רבים בניהם מבני ציבור, הנמצאים באמצע תהליך בניה, כשהפועלים באתר כולם ערבים. המהלך לא יהיה פשוט, אבל נהייה חייבים ליישם אותה".

"זה היה יכול להיגמר בפיגוע"

רפאל מודאג גם מההביט הביטחוני. "מה שהיה הפעם, נגמר בנס, זה היה יכול להסתיים בפיגוע", מזהיר רפאל. "אם באחד הבתים היה מתעורר ילד, הם היו תופסים אותו ושוחטים אותו, וברגע שהם היו נחשפים היה כבר יכול להיות פיגוע המוני".

"הבעיה שכל אחד מעביר את האחריות מאחד לשני. אסור 'לסמוך על הנס', חייבים לשנות את המצב", הוא מסכם.

האם היישוב עלי יצטרף לרשימה מכובדת של יישובים הדוגלים ב'עבודה עברית', או לפחות נמנעים מהעסקתם של פועלים ערבים המהווים איום בטחוני? ימים יגידו. מה שבטוח שהאירוע הנוכחי שוב הציף בעיה, שיהודים רבים, משיקולי נוחות ועלות כספית, מנסים להתעלם ממנה.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=23048

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: