הנאום שלא היה: "לכל מי שימשיך במסע הגזעני אנחנו נעמוד מולכם!" בלוג מדמרקר

הנאום שלא היה\ BUNA דה מרקר

 


הגענו לכאן היום מכל קשת החברה הישראלית,לומר בקול צלול וברור, איננו ילדיה החורגים של מדינת-ישראל!

באנו היום לירושלים:לחפש התחלה חדשה המבוססת על ערכים הומאניים ושוויוניים; הגענו לכאן היום- לדבר בשם הסובלנות והפתיחות ואיתה לצעוד בנתיב חדש המושתת על עקרונות של צדק, שוויון הזדמנויות ועזרה הדדית.


הקשר שלנו עם בניה ובנותיה של הארץ ועם חלקת האדמה הקדושה הזו אינו ניתן להפרה,הוא מבוסס על קשרים היסטוריים ותרבותיים,הוא נישא בחלומם של אבותינו זה דורי דורות,בערגה בתפילה ובגעגועים לארץ מולדתם.  חלום השיבה הביתה,למולדתנו; הוגשם על-ידי חלוצים יהודים אתיופים שסללו את הדרך לסודאן,החלום העתיק הזה הוגשם בייסורים רבים ובאהבה גדולה. בכוחות מופלאים ואצורים צעדו ההורים שלנו עם ילדים וטף ומעט חפצים שהביאו עמם מאתיופיה בדרך המדבר תוך כדי תלאות כל כך קשות ומסוכנות עד אשר הגיעו לאדמת הארץ הקדושה.


במשך כשלושה עשורים אנו חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי,מהפסיפס של מדינת רבת הפנים הזו. עברנו דרך ארוכה ולפנינו ניצבו תמורות הטומנות בחובן אתגרים חדשים בארץ חדשה. התמודדנו במשך זמן רב כל כך גם כאשר נהגו בנו בציניות, בפחד ובספקנות לגבי מה שאנו יכולים להשיג. עברנו משוכות של אטימות וניצבנו פעם אחר פעם מול גילויי שנאה ואלימות,לא עוד!. היום הזה אנו קוראים לרוח חדשה של אחריות חברתית, של סובלנות- בה כל אחד מאתנו לא מתבונן רק בעצמו אלא גם באחרים, חברה בה כל אחד שופט אדם על פי אופיו ולא על-לפי דתו,גזעו או מינו.


עלינו לרתום אנרגיות חדשות,לפתוח חלונות של הזדמנויות עבורנו ועבור הילדים שלנו,עבור העתיד המשותף שלנו בארץ הזו. זה הזמן שלנו לשקם את ההריסות ולבנות יחד חברה אחרת,טובה יותר,ערכית יותר. זה הזמן להאמין ולפתוח דלתות לתעסוקה הולמת לאקדמאים יוצאי אתיופיה,הגיעה השעה להפסיק לאלתר את הספקות בקשר ליהדותה של 'ביתא ישראל', זה הזמן לשים קץ להדרה החוזרת ונשנית של תלמידים יוצאי אתיופיה מבתי-הספר, הגיעה השעה לחוקק בצורה ברורה וצלולה חוקים נגד אפליה: על רקע דת,מין,גזע,צבע עור,השתייכות לקבוצה,העדפות מיניות או מוגבלות כלשהיא.


לכל אלו אשר ימשיכו במסע הגזעני נגד יהודי אתיופיה,אנחנו נעמוד מולכם בכל פעם מחדש עד אשר תתנו את הדין. ואלו המבקשים לחיות באחווה ובהרמוניה עם יהודי אתיופיה אתם תצאו נשכרים,אתם תגלו שחוזקנו האמיתי אינו רק בשירות הצבאי ועמידה על הגבולות,  עושרנו האמיתי- הוא בערכים שלנו,באידיאלים ברעיונות שלנו ובאהבה האין סופית לארץ הזו.

http://cafe.themarker.com/post/2502288/?utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=default

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: