במכבי חיפה: עמאשה ייצג את מדינת ישראל בניבחרת ישראל- אסור לתת לגזענות להשתלט על הספורט!

בן ארי: "במכבי חיפה נוהגים כמו בשמאל הקיצוני"

 

בעקבות תגובת האלופה כי "עמאשה ייצג את ישראל לא פחות טוב מבן ארי", ח"כ מהאיחוד הלאומי עונה בחומרה. איתמר בן גביר, דוברו של בן ארי: "שבמכבי חיפה לא ינסו לעבוד על אף אחד. חלק מאוהדי הקבוצה תומכים בנו"

הפרסום אתמול (ב') ב-ynet ספורט, אודות המכתב ששיגר חבר הכנסת של מפלגת האיחוד הלאומי, מיכאל בן ארי, להנהלת פיפ"א נגד שיתופו בנבחרת ישראל של חלוץ מכבי חיפה, וויאם עמאשה, לא הותיר את האלופה אדישה. הירוקים הבהירו הערב, כי בניגוד לטענה של חבר הכנסת, לעמאשה יש תעודת זהות ישראלית (מצורף צילום של תעודת הזהות).

"לחלוץ יש תעודת זהות כחולה כמו לכל אזרח ישראלי", אמר הערב ל-ynet ספורט דובר המועדון, דודו בזק, שהוסיף: "מדובר בבלון פופוליסטי של חבר הכנסת בן ארי. וויאם עמאשה טרם זומן לנבחרת, אך ישמח לייצג את מדינת ישראל בעולם – לא פחות טוב מבן ארי".

דוברת ההתאחדות, מיכל גרונדלנד, התייחסה גם היא לנושא: "הכדורגל הישראלי חייב להישאר מחוץ לפוליטיקה וכל גורם שינסה לקשר בין הכדורגל הישראלי לבין אג'נדה פוליטית כזו או אחרת סופו להיכשל". בהתאחדות הבהירו שלעמאשה יש תעודת זהות ישראלית.

עוד כתב בן ארי, הנחשב מתלמידיו של הרב מאיר כהנא: "בבדיקות שערכתי, אין תקדים לכך ששחקן שאינו נושא תעודת זהות או דרכון יצורף לנבחרת. אשר על כן אבקש מכם להורות לנבחרת ישראל שלא לצרף את השחקן עד אשר יסכים לשאת תעודת זהות ישראלית". כאמור, הערב התברר כי טענותיו של בן ארי אינן נכונות והחלוץ אכן מחזיק תעודת זהות ישראלית. את המכתב לפיפ"א שלח בן־ארי על נייר מכתבים רשמי של כנסת ישראל להנהלת פיפ"א.

עמאשה, דרוזי במוצאו, תושב בוקעתה שבגולן, המחזיק בתעודת מעבר ולא בדרכון, נמנה על ציבור דרוזי רחב שמסרב להירשם כאזרחי מדינת ישראל. למרות זאת, פנתה ההתאחדות לכדורגל לפיפ"א בבקשה לאשר לחלוץ לשחק בנבחרת, והארגון אישר. יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון: "מטרתנו היא לעזור לכל שחקן שיכול לתרום לנבחרת". עמאשה אמר בעקבות כך: "כעת רק נותר לי לקוות שיזמינו אותי".

"במכבי חיפה בוחרים לנהוג כמו מועדון של השמאל הקיצוני"

לשכתו של בן ארי מיהרה לפרסם הודעה בזו הלשון: "במספר ראיונות בעבר הצהיר עמאשה כי לא יבקש דרכון ישראלי, וכי הדרוזים ברמת הגולן אינם רואים בעצמם אזרחי המדינה. גם מקורביו של עמאשה הצהירו לא פעם שהוא אינו מכיר במדינה, ושרמת הגולן היא שטח סורי".

"יש להצטער שבמקום שאנשי מכבי חיפה יתנהגו כמו מועדון ציוני ויבהירו לשחקן שעליו להיות נאמן


למדינה שמטפחת אותו, הם בוחרים לנהוג כמו מועדון של השמאל הקיצוני. מעניין מדוע נבחרת ישראל נדרשה לאישור מיוחד מפיפ"א כדי שישחק".

דוברו של בן ארי, פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר, תקף את המועדון כשאמר: "שבמכבי חיפה לא ינסו לעבוד על אף אחד. מדובר בשחקן שקרוב משפחתו ריצה זה מכבר עונש מאסר בשל עבירה ביטחונית חמורה. הוא יכול ללכת לשחק בנבחרת סוריה, אבל לא לייצג את מדינת ישראל".

"מאז הפרסום ב'ידיעות אחרונות' וב-ynet ספורט קיבלנו מאות תגובות, חלקן אפילו מאוהדי מכבי חיפה שתמכו בנו. שחקן לא יכול לירוק על המדינה אותה הוא אמור לייצג. לא מתאים לאדם רציני כמו יעקב שחר להחזיק כל מיני דוברים שמתחמקים מלתת תשובה לשאלה המרכזית: האם עמאשה מכיר במדינת ישראל, ורואה ברמת הגולן שטח ישראלי?

מיכאל בן ארי שירת את מדינת ישראל כלוחם ואף נפצע בשירות המילואים שלו. הייתי מציע למכבי חיפה לנקות את פיהם יפה יפה בטרם ידברו על בן ארי".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4177066,00.html

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: