בפריצה לבסיס אין שום דבר ערכי, ומוסרי,זאת פעולה שמחרבת את כל היסודות הדמוקרטיים ובטח ובטח שלא פותחת דיון מוסרי על פעולות צה"ל!

האיום הגדול – ריקודים בבסיסי צה"ל ● פרשנות

אריאל גרונר | י״ג בטבת ה׳תשע״ב (08/01/2012)


חלוקת פלאירים בחטמ"ר שומרון. סרב לפקודת גירוש (הקול היהודי)

בכתב האישום שהוגש היום, מואשמים הפעילים בתכנון פעילויות למניעת הרס במאחזים. מבט מעמיק בפרטי התוכניות המופיעות בכתב האישום מלמד דווקא על פעילויות המובילות לדיון מוסרי סביב התנהגות השלטון, ולא פעולות אלימות, כפי שמנסים ליחס להם בפרקליטות.

כפי שפורסם, הבוקר הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום כנגד חמישה פעילים מרכזיים ביהודה ושומרון.

כתב האישום, שנוסח בקפידה על ידי סגניתו של פרקליט מחוז ירושלים פורש את תוכניותיהם של הפעילים. בסיומו, מכמת כתב האישום את הסעיפים הרבים למספר עבירות כדוגמת איסוף ידיעות בעלות ערך צבאי, קשירת קשר להתפרעות, כניסה למקום צבאי והפרעה לעובד ציבור.

ריקודים בבסיס

אולם אם קוראים את האותיות הקטנות בכתב האישום, מצטייר לו אופי אחר של פעילות.

"…רעיונות לביצוע: צעדה בבסיס. 300 איש. מדברים עם השומר, בבת אחת נכנסים, רוקדים, מחלקים פליירים..." מצוטט בכתב האישום מסמך שנשלף ממחשבו האישי של אחד הפעילים.

"חותרים לניצחון ,כלומר להביא למצב שבו השלטון אינו מסוגל להעביר פינוי מאחזים…שמים דגש על סירוב פקודה והגדרה של הפינוי כמעשה פסול לחלוטין… סירוב פקודה, בסגנון שמפגינים ומנסים לפרוץ לבסיסים ושם לחלק חומר של סרוב פקודה…".

על פי המסמך, מטרת הכניסה לבסיס אינה זריקות אבנים, או תקיפה פיזית, אלא בכדי לשדר אמירה ברורה המתבטאת גם במסרים, וגם בעצם הכניסה לבסיס. פעולה המשדרת לחיילים זלזול במערכת הביטחונית העסוקה בגירוש יהודים, אך גם כדורשת "הצטרפו אלינו. לצד של היהודים".

מבצע השלישיה

אולם הפעולות סביב שאלת מוסריותו של השלטון לא עוצרות בצה"ל.

בכתב האישום מתואר מסמך הנושא את הכותרת "ערבות הדדית- התוכנית המחודשת", ונמצא אף הוא באחד המחשבים. המסמך מרכז את "מבצע השלישייה", הכולל  "תהלוכות בבסיסים, ליד ערבים, ומהרסייך"

נראה כי גם כאן, רמת האלימות, אינה הדבר שמטריד את הפרקליטות. במסמך – מוגדרות הפעילות על ידי הכותב, לכאורה, כ"לא מאוד לא חוקיות (עבירות של כניסה לשצ"ס או התקהלות).."

בנוסף לכניסות לבסיסים כפי שתואר, מתוכננת במסמך פעילות תחת שם הקוד "מהרסייך". הכוונה היא להפגנות מול בתיהם של אנשים מתוך ההתיישבות המסייעים להרס, כגון פקחי מנהל, פרקליטים וקצינים בכירים, בדרישה מהם לחדול ממעשיהם.

שורת הפיקוד הבכירה של יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, האחראי הישיר להרס במאחזים, בנויה על תושבים המתגוררים ביו"ש.

גם התחום האחרון המופיע במסמך – סיורים סמוך לכפרים – מבקש לחדור ללא הנחות הישר לשאלת הבעלות על הארץ.

לא מדובר בכיבוש כפר, אלא בצעדה סמלית המתריסה "אנו בעלי הבית, ואנחנו פה".

בתי סוהר לא יפחידונו

נראה כי כל מי שפועל מתוך לחץ – נוקט בשיטה דומה. בדומה לשליטים רבים במהלך ההיסטוריה, סבור גם השלטון במדינת ישראל כי ניתן לפתור משברים באמצעות הכח שעומד לרשותו.

את הדרישה המוסרית שהעלו מארגני המחאה מהשומרון, לא יצליחו להשתיק בפרקליטות. לא על ידי כתב אישום – חמור ככל שיהיה, ואף לא על ידי הצגתם של הפעילים כאלימים.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=22623

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: