הכתובת על הקיר כל הזמן- הגיע הזמן שהתייחסו לזה ברצינות!!

הכתובת והקיר

אם אתם רוצים לחיות – לעולם אל תזלזלו בגרפיטי של כנופיות

יהונתן גפן

"השעה שתיים בלילה, חושך, אין פה אפאחד ואני כל כך מפחד".

את הגרפיטי הזה צילמתי לפני עשר שנים, יום לפני חג הכריסמס, בתחנת יוניון סקוור בניו יורק. ברור היה שכתב את זה אמן מיוסר – אותיות גותיות אדומות ומוקפדות.

אני זוכר שאחר כך חשבתי על זה הרבה, על המשורר המפוחד שאין לי ספק שנרגע קצת אחרי שריסס יפה את הקיר החשוך בתחנה וכבר לא היה כל כך מפחיד.

כמו בערש אמנות הגרפיטי – המערות של האדם הקדמון, מעבר לתרפיה שבכתיבה ובתיאור, הכתיבה על קירות הייתה סימון טריטוריה בטוחה, והשתכללה מאוד על ידי אמנים גאוניים כמו קית הרינג, אבל גם אצל כנופיות הרחוב האלימות בערי ארצות הברית שסימנו את גבולות הטרור שלהן לא רק לכנופיות אחרות אלא גם למשטרה המקומית.

אף על פי שמשחר ההיסטוריה ועד ימינו, הגרפיטי נחשב לוונדליזם לא חוקי, הכתיבה על הקירות רק השתכללה במשך השנים. חלק מהכתובות והציורים האלה נחשבים כיום לאמנות קנונית לכל דבר, וחשוב מזה – חלק מהסיסמאות הראה לנו בזמן אמיתי את כוונות הוונדליסטים, ככה שנוכל להתגונן מבעוד יום מפניהם ולא לבכות אחר כך על צבע שנשפך.

הכתובת לא הייתה על הקיר

אחד הביטויים היותר שנואים עלי הוא "הכתובת הייתה על הקיר", שהוא האח הגדול של "אמרתי לכם". בשני צמתים חשובים ועצובים מאוד של המיתולוגיה הישראלית, מלחמת יום כיפור ורצח רבין, עם כל הזעזוע שבהם, קשה היה יותר לשמוע את המתחסדים, שזעקו במאמרים ובפאנלים של פטפטת מדושנת: "הכתובת הייתה על הקיר".

ואכן , רק אחרי יום כיפורים נחשפו אנשי ה"אמרתי לכם" ורק אחרי רצח רבין הפכו הכתובות על הקיר בכיכר הרצח למילות הספד חמות הנמסות עם החלב של ילדי הנרות, למרות שכל אידיוט היה יכול לנחש את המלחמה הנוראה ההיא או את הרצח ואת המסיתים לו, שלא היה די מקום על הקירות לכל כתובות הנאצה שלהם.

כיום, כל אחד יודע שהכתובת לא ה-י-י-ת-ה על הקיר, הכתובת ה י א על הקיר. לא על קיר ההגיגים של הפייסבוק אלא על קירות אמיתיים, בריסוס שחור משחור, כמו המילים שנמרחו על המסגד בירושלים לפני פחות משבועיים: "ערבי גבר – ערבי בקבר"; "כהנא צדק" ו"תג מחיר".

ובצדי הגרפיטי המכוער להחליא הזה תמיד טורחים החוליגנים היהודים לקשקש גם מגן דוד, מה שגורם לך לא רק להתבייש בחלק מהעם שלך אלא גם לשקול למחוק את המגן דוד מהדגל שלנו ולהישאר רק עם שני פסים כחולים שלא מובילים לשום מקום.

הנה, יש לכם כתובת על קיר של מסגד, עם המלצה חמה להרוג בהם, לגרש אותם, ולהמליץ על תג מחיר, כשהתג הוא גאוות היחידה של מטורפים מסוכנים שלא אושפזו, והמחיר הוא חיי אדם, בעיקר בצ

הפלסטיני המושפל, אבל גם של חגית עפרן מ"שלום עכשיו" שעל קיר ביתה נכתב "עפרן, רבין מחכה לך". מעניין למה התכוונו התגוש מחירוש החמודים האלה.

עשרות שנים של קלגסות וכיבוש כוחני כבר הרגילו אותנו כל כך להיות אדישים לעוולות כלפי עם אחר, ורבים מדי מתוך בני עמנו יודו בלי שתלחץ עליהם יותר מדי שהלב שלהם די קר בכל מה שקשור להתעללות סדרתית בפלסטינים, אבל כשסמח"ט יהודי חוטף אבן בראש מנער גבעות אלים, אנחנו מזועזעים – המתנחלים שינו את הכללים, יהודי לא רוגם יהודי! חשבנו שתתרכזו בסקילת ערבים ועכשיו אנחנו מה זה מאוכזבים! מעניין כמה נזדעזע כשירגמו את המח"ט, ותגידו תודה שהם בוזזים רק מסגד!

אלה שמחללים מצבות ביפו הם נאו מה?

פה ושם אנחנו שומעים על ניאו נאצים שחיללו בית כנסת או בית קברות יהודי. ואלה שמחללים מצבות של ערבים ביפו הם ניאו מה?

ואני לא רוצה אפילו לחשוב מה היה קורה אם מישהו היה מחלל בכתובות או בביזה כנסייה, כי אין אכזרית יותר ממלחמה בשם השם, תשאלו את החיילים האמריקאים שחזרו לפני שבוע הביתה אחרי תשע שנים של מלחמה צלבנית ועצבנית של בוש הבן; 4,500 חזרו בארונות, ואת המתים העיראקיים לא ממש סופרים. חתיכת תג מחיר.

ועוד לא ראיתי גרפיטי אמין שמזהיר: "אל תתעסקו עם האלוהים שלנו, כי אנחנו ניכנס באלוהים שלכם".

מי שכותב שמוחמד חזיר באמת מתייחס אל כל ערבי כחיה

לא מדובר רק בכמה נערים במצוקה שמשתובבים על כמה גבעות טרשים. דביר כהנא, מוביל התיישבות בעיר דוד בירושלים, שנולד לתוך זה באלון שבות, אומר את זה ברור: "זה לא עוד קומץ שולי אלא תופעה מזעזעת הזוכה לכיסוי ולשתיקה רועמת של הממסד ביש"ע".

וזאת כבר מזמן לא תופעה אלא חלק מתעריף האלימות של הימין הקיצוני, שהשלטון די סלחני כלפיו בכל מה שקשור לפרעות בערבים, אבל כל פגיעה בכוחותינו באזורי המזרח הפרוע תעיר אפילו את הרב דרוקמן בזעקה דתית קורעת לב: "זהו מעשה שטן", כשברור לכל אזרח של העם הנבחר שמדובר בשטן של היהודים, לא השטן של הערבים.

לכן אל תזלזלו בכתובת על הקיר. מי שכותב שמוחמד הוא חזיר באמת מתייחס אל כל ערבי כאל חיה טמאה; מי שכותב "כהנא חי" באמת רוצה לגרש אותם מכאן בכל דרך רצחנית שיבחר. מי שמרח "תג מחיר" באמת מאמין בנקמה בריונית וחסרת מעצורים, לא רק נגד העם הכבוש אלא גם נגד צבא ההגנה לישראל, שכבר מזמן הפך לצבא שמשקיע את רוב תקציב הביטחון ואת הטובים בלוחמיו בישיבה על קיר הגדר המרוח בכתובות ולהגן עלינו מפני פסיכופתים ושאהידים משני הצדדים.

ואל תגיד שלא ראית את הכתובת על הקיר,
אלא אם כן אתה תג או מחיר או חזיר.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/318/904.html?hp=1&cat=479

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: