גינוי תקיף באירופה לפעולות "תג מחיר"

גינוי תקיף באירופה לפעולות "תג מחיר"

נציגי בריטניה, צרפת וגרמניה תקפו את שריפת המסגדים ואת הרחבת ההתנחלויות. "על ישראל לפעול נגד העבריינים, ולהעמידם לדין"

סוכנויות הידיעות

החברות האירופיות במועצת הביטחון שיגרו הערב (ג') גינו חריף נגד ישראל נוכח ההחלטה להמשיך ולהרחיב את ההתנחלויות, ולאור ריבוי מקרי "תג מחיר" נגד פלסטינים. בריטניה, צרפת גרמניה ופורטוגל קראו לישראל לנקוט פעולה תקיפה נגד מבצעי הפעולות. "ההתנחלויות מעבירות מסר הרסני בנוגע לכוונותיה של ישראל", נאמר.

למרות שלאחרונה הדפה הקהילה הבינלאומית את המהלך הפלסטיני לעצמאות, כעת תורה של ישראל לספוג ביקורת. המקרים החוזרים ונשנים של "תג מחיר" שכללו בין היתר הצתת מסגדים ופגיעה ברכוש פלסטיני, הביאו את נציגי המדינות האירופיות בגוף הבינלאומי לקבוע: ישראל חייבת לפעול נגד המבצעים ביתר שאת. "אנחנו מצרים על ההתפתחויות השליליות האלה", אמרו. בנוגע לבנייה בהתנחלויות הוסיפו: "על ממשלת ישראל לעצור את המהלך הזה"

"הרחבת ההתנחלויות השיטתית והמכוונת מאיימת על הקמת המדינה הפלסטינית ועל פתרון שתי המדינות בהם אנו תומכים, ואשר גם חיוניים לביטחונה של ישראל", אמר נציג בריטניה באו"ם מארק גרנט. "אנו מגנים את ההסלמה באלימות מצד המתנחלים, כולל שריפת המסגדים בירושלים ובגדה. ברור כי ההתקפות המכוונות והפרובוקטיביות על מקומות פולחן נועדו להחמיר את המתיחות".

מדינות האיחוד הוסיפו כי הן מברכות על הצהרת ראש הממשלה נתניהו לפיה ייפעל נגד הקיצוניים, וקראו לישראל "למלא את ההתחייבויות ולהעמיד העבריינים לדין".

אך לא רק החברות האירופיות במועצת הביטחון של האו"ם תקפו את ישראל. גם הודו, ברזיל ודרום אפריקה גינו את ישראל בתום הדיון במועצה בנוגע ליחסי ישראל והפלסטינים. הנציג הרוסי אך אמר כי מחויבותה של ישראל לפתרון שתי המדינות מוטל בספק.

שגריר ישראל באו"ם הגיב לגינוי אמש (ג') ואמר:  "בעוד אזרחים חפים מפשע נטבחים בסוריה, גורמי טרור פועלים בחופשיות בעזה, כוחות האו"ם מותקפים בלבנון ואיראן חותרת לנשק גרעיני – מועצת הביטחון שותקת ומשותקת.

"זוהי תעודת עניות לקהילה הבינלאומית שבמקום להתמקד בנושאים הבוערים, בוחרת מועצת הביטחון לעסוק בהתנחלויות. המכשול העיקרי לשלום, היה ונותר, דרישת הפלסטינים לזכות השיבה ואי הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/318/225.html?hp=1&cat=404

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: