הגיע הזמן! הרבנות הראשית מגנה את האלימות!

הרבנות הראשית: מגנים האלימות – מחזקים הנוער

מועצת הרבנות הראשית נפגשה היום (שני) עם רבני השומרון ומח"ט אפרים. בתום הפגישה גינתה המועצה את האלימות ומחזקת הנוער בשומרון.

נתנאל כ"ץ ערץ 7

במפגש שהתקיים היום בין ועד רבני השומרון בראשותו של רבה של אלון מורה והרב האזורי, אליקים לבנון יחד עם חברי מועצת הרבנות הראשית יצאו הרבנים בקריאה חד משמעית נגד פעולות אלימות אך קראו לחזק ולהידבר עם בני הנוער של הציונות הדתית שבניגוד להתנפלות התקשורתית רובו ככולו מסור למדינת ישראל ולחוקיה, מתגייס ומוסר את נפשו לצה"ל, ורואה במדינה ישראל כלי קדוש לגאולת עם ישראל.

בסיום המפגש, שהתקיים ביוזמתו של הרב אליקים לבנון שליט"א הוציאה מועצת הרבנות הראשית החלטה, לפיה "מועצת הרבנות הראשית לישראל רואה בדאגה עמוקה את ההדרדרות של מיעוט מבני הנוער בשומרון ובמקומות נוספים בפעולות חמורות כגון שריפת מסגדים, שהם מעשים אסורים וחמורים מאוד ואין זו דרך התורה ח"ו, אשר דרכיה דרכי נועם, ויש במעשים אלו משום פיקוח נפש דרבים רח"ל, והעובר על זה הרי הוא בבחינת "לא תעמוד על דם רעך" וכאן, מדובר בדמם של רבים, וכל המקל ראש בזה הרי זה מקל בדיני נפשות דרבים.  באחרונה הדרדר המצב והחלו בני נוער אלו להתעמת עם חיילי צה"ל, וחששינו הגדול שנגיע ח"ו לשנאת אחים ה' יצילנו.  לא נוכל להסתפק בגינויים ובביעור חומרת המעשים, אם לא יעשה מאמץ גדול לקרב אותם בני ציון היקרים, בדרך חינוכית מתוך אהבת ישראל אמיתית ועמוקה. אנו קוראים בזה לממשלת ישראל להשקיע כוחות ומשאבים בהידברות ראויה עם בני נוער אלו, תוך שיתוף פעולה עם רבני הישובים וראשי הישיבות ומנהיגי הציבור".

בוועד רבני השומרון הביעו סיפוק רב מהפגישה והסיכום שעלה ממנה. בוועד אמרו: "מעבר לגינוי החד משמעי של פעילות אלימות מכל סוג שהוא מטרתנו הייתה למחות כנגד ה'עליהום' התקשורתי והתירוץ של האירועים בחטיבת אפרים על מנת לפגוע ולהזיק למפעל ההתיישבות בשומרון. נוער השומרון הוא נוער, מצוין, מובחר ומסור שמקריב את עצמו למען ארץ ישראל ועם ישראל וככזה ראוי שיצוין. נוער השומרון הוא בשר מבשרו של עם ישראל והניסיון ליצור לו דה לגיטימציה- פסול".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/230478

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: