חשד לפעולת "תג מחיר" בבאר שבע

פעילויות תג מחיר הגיעו לבאר שבע?

אלמונים הציתו פעמיים את מרכז המתנדבים הערבי־יהודי ("אוהל המתנדבים") השוכן בעיר העתיקה בבאר שבע. במרכז מעריכים שההצתה בוצעה מצד מי שמבקש לפגוע במרקם היחסים העדין בין שני העמים

עודד בר מאיר my ynet 

מרכז המתנדבים הערבי־יהודי ("אוהל המתנדבים") השוכן בעיר העתיקה בבאר שבע הוצת ביום ראשון שעבר זו הפעם השנייה בתוך שלושה ימים.במקום פועל מכון הנגב לשיתוף פעולה בין יהודים וערבים, ולהערכת אנשי המרכז, בוצעה ההצתה מצד מי שמבקש לפגוע במרקם היחסים העדין בין שני העמים. נזק רב נגרם למבנה ולציוד במקום.

מצלמות האבטחה במקום קלטו אדם רעול פנים שמצית את המבנה, וסרטי המצלמות הועברו למשטרת באר שבע, אשר פתחה בחקירת האירוע. דובר משטרת מרחב הנגב, רפ"ק תמיר אבטבי: "חקירת המשטרה נמשכת, כאשר נבחנים כל כיווני החקירה. אנחנו גם ממתינים לדו"ח החקירה של חוקר שריפות מטעם שירותי הכבאות. עד כה טרם נעצרו חשודים במעשה".

אמל אלסאנע אל־חג'וג', מנכ"לית מכון הנגב ומי שאמונה על המרכז, אמרה כי "מי שעשה את המעשה הנפשע הזה הוא אדם המתנגד לבניית שותפות ערבית־יהודית ומיצוי זכויות האוכלוסייה הערבית הבדואית בנגב".

בעוד באוהל המתנדבים עסקו בשבוע שעבר בשיקום המקום, עשו כ־5,000 בדואים מהנגב את דרכם לירושלים כדי להפגין מול משרד ראש הממשלה נגד החלטת הממשלה לאמץ את המלצות ועדת פראוור להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב.

בעקבות החלטת הממשלה הקימו באחרונה עשרות ארגונים, הפועלים למען זכויות הבדואים בנגב, מטה מאבק, אשר ראשיו טוענים, כי התעקשות הממשלה על יישום המלצות ועדת פראוור תהווה, לטענתם, איום ממשי על היחסים העדינים רבי השנים בין הבדואים למדינה.

"ההפגנה בתחילת השבוע", אמרה אמל אלסאנע אל־חג'וג', "היתה בבחינת העברת מסר ברור לממשלה: אנחנו בעד הידברות, אנחנו רוצים פתרון, ואי אפשר לכפות עלינו פתרון לא מוסכם בין הצדדים. ההכרה בזכויות הבדואים היא אינטרס של כלל תושבי המדינה. בניגוד לוועדת גולדברג, ועדת פראוור לא מכירה באף יישוב, והיא מציעה לעקור עשרות אלפי תושבים מבתיהם. מי יסכים לדבר כזה?".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה להפגנת הבדואים כי "התוכנית להסדרת התיישבות הבדואים בנגב נועדה לקדם את השתלבות הבדואים בתנופת הפיתוח שהנגב עתיד לעבור בשנים הקרובות ולהגדיל את חלקם בשגשוגו הצפוי. התוכנית מציעה פשרה הוגנת בקרקע, כמו גם תכנון של ההתיישבות בהידברות, תוך קיבוע מרבית האוכלוסייה במקומה או בסמוך אליה. במסגרת התוכנית פתחה הממשלה בימים אלה גם בתהליך הקשבה ואיסוף התייחסויות של האוכלוסייה הבדואית לתוכנית בראשות השר בני בגין, אשר הוסמך על ידי ראש הממשלה".

השר בני בגין ביקר לאחרונה ביישובי מועצת אבו־בסמה, וציין במהלך ביקורו כי "זוהי הזדמנות לשגשוג של המגזר הבדואי שאסור לפספס. לשם כך דרושה תוכנית כוללת תוך הסתכלות קדימה למרות הקשיים". השר בגין הבהיר כי ביקורו נועד כדי לשמוע את הערות התושבים לתוכנית.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4161996,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: