סיכום האירועים של שבוע שעבר באתר הקול היהודי- נעשה ונשמע, ציני ומקומם!

נעשה ונשמע – חדשות השבוע בקצרה לפרשת וישב

הקול היהודי | כ׳ בכסלו ה׳תשע״ב (16/12/2011)

הרכב לא נראה טוב– ביום חמישי בשבוע שעבר, נמצא רכב ערבי בצומת כפר עציון. מצבו של הרכב לא היה נראה כל כך טוב. שמשותיו ופנסיו מנופצים, צמיגיו מפונצ'רים וכתובת 'תג מחיר' עיטרה את הרכב.

 

הנשק המפחיד: מצלמה – ביום חמישי בשבוע שעבר, הגיע רכב ובו לבושי אזרחי למאחז החדש, גבעת רחבעם הסמוך לישוב בית עין. תושבי המקום החלו לצלמם, מה שגרם להם לעלות לרכב ולנוס מהמקום. ביציאה נתקלו הללו במחסום אבנים שהוצב, ככל הנראה לכבודם. רק לאחר פינוי המחסום "ברגעי לחץ" הצליחו להמנט.

"לבית שלי לא יכנסו ערבים" – במוצאי שבת הגיע רכב ערבי לשכונת בית הדסה בחברון, מקום בו אין כניסה לרכבים ערביים. התושבים השליכו לעברו אבנים. שמושתיו נופצו.

"ערבים צאו מארצנו" – בסמוך לסניף 'יש' בגבעת שאול בירושלים, חנתה משאית של פועלים הערביים במוצאי שבת. צמיגיה של המשאית נוקבו.

"טרמפיאדה של יהודים!" – ערבי עבר בטרמפיאדה בצומת פסגות, מקום בו רק יהודים עובר. היהודים ששהו במקום לא נשארו אדישים והחלו להכות את הערבים. הערבים נמלטו מהמקום.

ביום ראשון התקבל דיווח על חשש כבד בקרב תושבים בשומרון על כוונת צה"ל להרוס את מצפה יצהר, רמת גלעד, מצפה אביחי ומקומות נוספים.

"לא מחכים למכה – שומרים על הביטחון"

 

חלון בכפר עצירא השבוע (באדיבות אתר PANET)

 

 

עוריף – ביום ראשון בלילה, זמן מועט לאחר שהתקבל הדיווח על החשש להרס, טענו ערביי הכפר עוריף כי יהודים השליכו בקבוק תבערה אל עבר בית בכפר. על פי הדיווח, בקבוק התבערה התלקח ולבית נגרם נזק. הערבים המתגוררים במקום הצליחו לכבות את השריפה.

בורין – ערביי הכפר בורין בשומרון טענו, כי יהודים כרתו סמוך לכפר עשרות עצי זית ביום ראשון.

ירדן – כעשרים פעילי גרעיני הערים העבריות, חצו ביום ראשון את גדר הגבול עם ירדן והקימו מאחז. הפעילים נכנסו לתוך מבנים נטושים. מהלך חציית הגדר, ירו חיילי צה"ל באויר. כוחות גדולים של צבא הוקפצו למקום ועצרו את הפעילים.

עצירא – בצל החשש הכבד להרס במצפה יצהר, יצאו עשרות פעילים ביום ראשון בלילה, לכפר עצירא אל קבלייה וזרעו במקום הרס כבד. בתים בכפר נפגעו, שמשותיהם נופצו, כלי רכב ניזוקו, וערבי תושב הכפר נפצע.

קרני שומרון – דווחו על מספר מקרי זריקות אבנים לעבר כלי רכב ערביים בסמוך לקרני שומרון. באחד המקרים נפעצו מספר ערבים כתוצאה מיידויי אבנים לעבר רכביהם.

רמת גלעד – כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל, שככל הנראה היו מיועדים לבצע את ההרס, נגרמו באבנים בסמוך לרמת גלעד, בידי עשרות הפעילים ששהו במקום.

 

 

 

תג מחיר מצפה יצהר. המסגד בירושלים השבוע (דוברות כיבוי והצלה)

 

 

מצפה אביחי – לאחר שתושבי הגבעה חשש מהרס ביתם בידי חיילים צה"ל, סילקו התושבים את החיילים ששהו במקום.

מחנה אפרים – כחמישים יהודים צעדו לתוך הבסיס 'מחנה אפרים' הסמוך לקדומים, שם התקבצו כוחות ההרס. הפעילים ניקבו צמיגי רכבים, השליכו נורות צבע לעבר כלי רכב צהליים, הבעירו צמיגים בכניסה לבסיס, חסמו את הכניסה והתעמתו עם השוטרים והחיילים במקום.

צומת שילה – מספר יהודים הבעירו צמיגים בסמוך לצומת שילה בבנימין.

חברון – בתים של ערבים נרגמו באבנים בסמוך לעיר חברון.

סמח"ט אפרים – גם סמח"ט אפרים, אחד הקצינים שהיו אמורים ליטול חלק בפיקוד הבכיר של מבצע ההרס, הותקף סמוך לרמת גלעד. ממידע שהגיע לידי ה'קול היהודי' עולה כי בשעה שחלף הסמח"ט עם רכבו בסמוך לרמת גלעד, פתח אלמוני את דלת הרכב והשליך אבן לעבר הסמח"ט. האבן פגעה בפניו.

 

יאסוף – במהלך אחד הלילות בהם היה חשש כבד להרס, הוצת רכב ערבי בכפר יאסוף הסמוך לתפוח. בסמוך רוססה הכתובת "נקמה".

 

 

 

המסגד שהוצת בכפר בורקא (אתר panet)

 

 

צומת תפוח – כלי רכב ערביים נרגמו בצומת תפוח.

צומת רחלים – כלי רכב ערביים נרגמו בסמוך לצומת רחלים בשומרון.

ירושלים – מסגד הוצת ברח' שטראוס בירושלים. על המסגד רוססו הכתובות: 'תג מחיר', 'מצפה יצהר', 'רמת גלעד' ועוד. בנוסף רוססו כתובות גרפיטי על מסגד בסמוך.

חרס – בכפר חרס הסמוך לקלקיליה, הוצת כלי רכב ערבי נוסף. בסמוך רוססה הכתובת "תג מחיר".

דומא – שני משאיות ורכב פרטי הוצתו בכפר דומא שבבנימין. במקום התגלו כתובות "ערבות הדדית מצפה יצהר".

בורקא 1 – רכב פרטי הוצת ביום ראשון בלילה, בכפר בורקא שבבנימין.

בורקא 2 – מסגד נוסף הוצת בכפר בורקא שבבנימין. למסגד נגרם נזק ומספר שטיחים נשרפו. על קיר במסגד רוססה הכתובת "מצפה יצהר מלחמה". לאחר מכן, הגיעו למסגד שוטרים וחיילים יחד עם צוות מז"פ, במטרה לבחון את זירת האירוע. ערביי בורקא קידמו את פניהם בזריקות אבנים והכוחות נאלצו לעזוב את הכפר.

 

צפת – יהודים השליכו אבנים לעבר ערבים בעיר צפת.

תורמוסעיא – ערבים נפצעו כתוצאה מזריקות אבנים לעבר רכביהם בסמוך לכפר תורמוסעיא שבבנימין. הערבים הובאו לבית החולים.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=20963

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: