מחיר התג\ בלוג אבלסטינה וורדפרס

מחיר התג\בלו אבלסטינה וורדפרס

מאמר זה נכתב בעקבות האירועים האחרונים שזכו לכותרת "אירועי תג מחיר", ובשיאם רגימת רכבו של המח"ט, והשחתת כלי רכב בתוככי בסיס חטמ"ר אפרים.

מי פורע את המחיר של "תג מחיר"

אסכולת תג מחיר מופעלת על ידי קומץ פעילי ימין, חלקם מן ההתיישבות ביו"ש, וקשה שלא להשוות אותה לפעילותם של הקיצוניים ערב חורבן הבית השני, אלא ששרפו את כל מחסני המזון בירושלים. פעילות זו היא מהמכות הקשות שסופגת ההתיישבות לאחרונה. לא ברור מה האסטרטגיה המופעלת בפעילות זו. דבר אחד ברור: להתיישבות נגרם נזק עצום בפעילות טרוריסטית זו. פעילות טרוריסטית! כי גם אם רב ועצום המרחק בינה לבין שחיטת בני משפחה באיתמר – זו עדין פעילות טרוריסטית במטרות שלה (כפייה בכל מחיר של…) ובאמצעים שלה (אלימות עיוורת בסגנון "תפוס אותי שלא אשרוף את המועדון"). זו גם פעילות לא אפקטיבית: מחד, ספק אם היא מנעה פינוי של קרוון אחד, ומאידך – וודאי שהיא מכשירה את הזירה הציבורית (והפוליטית בתוכה) לפינויים רחבים הרבה יותר.

וכמו אצל שרון ואולמרט בזמנם, כל השתלחות מתוזמרת נגד הימין מעידה על "ויתורים כואבים" צפויים וקרובים שנציגי השלטון מתכננים. על חשבוננו כמובן. וכשאין השתלחות כזו – צריך לארגן אותה. ואכן, לכאורה, יש מי שתג מחיר "עושה לו טוב", זהו כנראה שר הביטחון מר אהוד ברק. עבורו, תג מחיר הוא החמצן והתגשמות שיא הפנטזיות שלו. אם יש שביב סיכוי לעתידו הפוליטי הרי זה רק אם יביא קבלות בשבירת הכתומים. ובמלחמה כמו במלחמה – כל הדרכים כשרות. אפילו צפצוף על מינויו של בני בגין כמפשר ומתווך מטעם הממשלה. את תפיסתו הפוליטית של אהוד ברק אנו מכירים עוד מימי המו"מ בקמפ דיוויד 2 (2000). בעיתונות הישראלית פורסמו מפות בהן ברק ויתר על 96% מיו"ש, וחילק את ירושלים. אהוד ברק של היום, בתפקידו כשר ביטחון, מממש את מדיניותו זו.

לשם כך זקוק אהוד ברק לתמיכה ציבורית תקשורתית גדולה. הוא משיג אותה על ידי הבערת השטח, ו"סחיטת" פעולות תג מחיר מן המתנגדים לו. והתקשורת מאתרגת אותו, ומחבקת כל פרור של "תג מחיר" המושלך אליה. מקהלה צורמת של מגנים מכל הקשתות הפוליטיות מתייצבת אוטומטית לגנות, איש לא מברר מה באמת היה שם, או כיצד התגלגלו הדברים. והתקשורת השקרית העיוורת המעוותת והעוינת – חוגגת. זו, שרק מדי פעם נזכרת לגנות את מי שמפעיל אלימות כנגד חיילי צה"ל, ובמקרה, ממש במקרה זה תמיד כאשר הפגיעה באה מן הימין. הבעיה שלי כאן אינה עם התקשורת. הבעיה היא, שה"ינוקות" מהגבעות לא מבינים את זה.

ולו רק בגלל הסיבה דלעייל – היה ראוי להתרחק מפעולות תג מחיר כמו מאש. ובהחלט, גם ללא סיבה זו, כל שימוש באלימות הינו פסול! כאן המקום להזכיר, כי אותו רב גדול שזעק ערב מלחמת ששת הימים "ואיפה חברון שלנו" גם הורה לתלמידיו לא לפעול כנגד שום "מוסטפה פרטי", משום שאין לנו שום דין ודברים אישי נגדו. על כן ברור, שכל שימוש באלימות נגד אנשים שאינם קשורים לעניין הינו פסול שבעתיים. ובכלל, כבר הורתה לנו התורה "צדק צדק תרדוף" – את הצדק יש לרדוף רק באמצעים של צדק.

של מי הפעולות האלו לעזאזל

פעילות תג מחיר נמשכת יותר משנתיים. ברוב מוחלט של הפעולות (בניגוד לעימות האחרון) אין לאיש מושג מי היו מבצעיה. נכון פה ושם נעצרו בודדים, הוארך מעצרם שוב ושוב – עד ששוחררו מחוסר אשמה. (ואל תטיפו לי שזה בגלל שהם שומרים על זכות השתיקה. גם אהוד ברק עבר את מחסום פרשת העמותות בזכות זכות השתיקה של בוז'י הרצוג.) כן, אני יודע, שלא אוהבים כשמטילים ספק בזהות המבצעים, ובעיקר כשמזכירים לכם את אבישי רביב. אך אני מרשה לעצמי להטיל ספק בזהות המבצעים:

א.      כי זו המציאות. כמי שהיה עד ישיר לפעילותם של כמה שמפניות לפני רצח רבין, לא אתפלא אם מחר יסתבר שהפעילות הזו הייתה בחלק קטן או גדול שלה – יוזמה מאורגנת של שמפניות טריות והמחלקה היהודית בשב"כ. זו המציאות. יש תקדימים. זו לא הזיה הזויה. (נכון, קשה לצאת מקיבעונות,  ולכן, אנחנו עדין מואשמים בהפצת צילומים של רבין במדי סס, למרות שוועדת שמגר קבעה שזו הייתה פעולה של אבישי רביב…)

ב.      כמי שגר לא רחוק מן הבסיס המדובר, אני יודע בוודאות שגם היום היישוב שלי (כאחרים) רווי עד מאד בסוכני המחלקה היהודית ובמודיעים שלהם. חד משמעי.

ג.       מסתבר שהייתה חולייה ערבית מיפו, שביקשה להתהדר כחוליית "תג מחיר". יכול להיות שיש עוד חוליות או מטורפים אחרים שטרם נתפסו, היות ומאמצי המודיעין מכוונים רק כנגד נוער הגבעות?

אחרי כל אלה – מותר לי לומר – "קודם כל תוכיחו".

ועם זאת – אין זה משנה. כך או כך: מתפקידנו להדיר רגלינו מהטומאה הזו,  ואותה מאתנו. מי שטובת ההתיישבות לנגד עיניו – אינו יכול, תיאורטית, תיאולוגית, מוסרית, אסטרטגית, ולו על הנייר, להסכים לדרך פעולה שכזו. והסלידה שלי ממנה – מוחלטת, לא מותנית ולא מתלבטת, עם או בלי השמפניות. לו הקשיבו פעילי תג מחיר לקולות מן הסוג הזה שהושמעו לרוב בשנתיים האחרונות – מאמר זה היה מיותר. יש להניח, כי הם אינם נמנים על קוראי הבלוג הזה… והשאלה הנשאלת היא: מה ניתן לעשות כדי לחסל תופעה פסולה זו?

לקריאת הבלוג המלא וצפייה בסרטונים המצורפים

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: