יהודה אריה שמעון מבקש מהממשלה קצת פרופורציות בנוגע לאירועים האחרונים- כנראה הוא לא מבין את חומרת האירועים ואת סכנתם הממשית לדמוקרטיה!

למה מי מת בשומרון? קצת פרופורציות בחיים

בסך הכול חסמו ציר וניפצו שמשת רכב, בלי פצועים. הקצינים הגיבורים נכנסו בכוח והנוער החזיר בנימוס, קצת דחיפות וזהו. על זה התכנסו לדיון סוער ראשי המדינה? אין גבול לטמטום

יהודה אריה שמעון

אז מה היה לנו אתמול? 50 "מתנחבלים" פרצו לבסיס חטיבת אפרים, ניקבו כמה צמיגים, ניפצו כמה שמשות ואף העזו לתקוף את מח"ט אפרים, שהסביר שרק בנס לא נפגע. הרבה דברים אירעו אתמול בשומרון ובואו נבחן את הדברים וננסה להיכנס לפרופורציה.

רמת גלעד, יישוב פסטורלי, שהוקם לפני כעשר שנים, הקרקע יהודית, בתוך "הקו הכחול" של מועצת קרני שומרון ובעל תב"ע מאושרת להרחבה, קיבל הודעה בערב, לפיה הפירומן אהוד ברק החליט להרוס את היישוב, על 11 משפחותיו. מרגע זה, נשלחו הילדים לישון אצל קרובים, חפצים יקרים נארזו עקב שמועות על חפצים ש"נעלמו" ונהרסו במקרי גירוש קודמים וכולם נערכו באימה לרגע שבו יושמד עמל חייהם.

ממש באותו הזמן, יידו ערבים בקבוקי תבערה לעבר יהודים בגזרה, אבל הצבא היה עסוק מדי בתכנון גירוש היהודים. במרחק של כחצי קילומטר שוכנים שני כפרים ערבים לא-חוקיים, אך איש אינו פוצה פה ומצפצף, לראות ולקנא. כמה חבר'ה הציעו שאת היישוב החדש, אחרי ההרס, נקים בכפרים. בינתיים, הובאו לגזרה דחפורים וגם שלוש פלוגות מג"ב, שנטשו את הגזרות הרגילות לצורך השמדת היישוב. לצורך הטעיית המתיישבים, החל הצבא להפיץ דיס-אינפורמציה בדבר המיקום שבו תתבצע ההריסה וכך נכנסו למעגל האימה עשרות משפחות נוספות.

כ-1,000 אנשים מנער ועד זקן, נשים וטף, הגיעו לרמת גלעד לתמוך ולחזק ולמנוע פינוי. גם מאות בני נוער הגיעו, כי נמאס להם שמגרשים אותם שוב ושוב. רבים מהם חוו את הגירוש מגוש קטיף, שהותיר צלקות נפשיות ופיזיות רבות. הם בני נוער אמיצים, שכשיגיע הזמן ימסרו את נפשם למען המדינה, נוער שאחוזי ההשתמטות אצלו אפסיים. רק נמאס, נמאס לו לראות אלות שוברות ראשים, נמאס לראות שוטרים מתעללים, שוברים אפים סתם, נמאס לראות נשים ונערות נגררות ומושפלות נפשית ומינית על ידי חבורות שוטרים עמוסי טסטוסטרון, נמאס לראות בתים הרוסים ובאמת סתם, בלי כל סיבה אמיתית.

בעיקר נמאס להם שמפנים נגדם את אחיהם, חיילים שהצבא הצליח לשטוף את מוחם כך שאינם יודעים להבחין בין טוב לרע, שאינם יכולים לעצור, לחשוב ולומר – "די, אני לא יכול. זו פקודה בלתי חוקית בעליל, שלא דגל אדום מתנופף מעליה, כמאמר השופט חשין, אלא 100 דגלים שחורים".

גוזרים קופון על הנוער

זה נוער שחלקו איבד יקיר או שניים בצבא ובפיגועי טרור, חלקם רק מכירים את 

ומה עוד קרה? ניפצו שמשת רכב, אין פצועים. אך האם מישהו יודע שבאותו הלילה ירו שוטרים פלסטינים בבחורים שנכנסו לשכם להתפלל? שיש פצועים? בוודאי שלא, הרי פריצה לבסיס צבאי חמורה בהרבה. עוד יהודי, פחות יהודי, לא נורא, אבל בסיס צבאי? ואז, מקהלת המגנים נכנסה לפעולה. דווקא השכנים "הנאורים", רודפי פרסום, שניסו לגזור קופון על חשבון הנוער. "עברו כל גבול". מה קרה? כשרצחו לכם תושבים מתחת לאף, לא הגבתם ככה, אז על זה? למה מי מת?

אתמול בבוקר התכנסו ראשי המדינה לדיון סוער: "כיצד נטפל בנוער ה'מסוכן'?". כן, קלטו ת'קטע, ראש הממשלה, השב"כ, המוסד, המשטרה, הצבא, כולם שם. אין גבול לטמטום. ואז מחליטים שזהו, ניכנס בהם ביותר כוח, כדי שילמדו לקח, וחוזר חלילה.

 

והנה מה שנקבל שוב בקרוב: ילדים מנותקים מהוריהם, ישנים אצל קרובים, חוששים, מרטיבים, עשרות משפחות חרדות, שחייהן יירדו לטמיון באבחת כף שופל. שוב מאות בני נוער יחוו מחדש את המראות ויריחו את ריחות ההרס שחוו בעבר, שוב ייזכרו ביקיריהם שנטבחו, במכות שחטפו ובידיים שפגעו. שוב בטחונם של עשרות אלפים ייפגע, ושוב נשמע "סליחה, טעינו", "צדקתם", "אני מתחרט". שוב ושוב ושוב.

אז תתעוררו, תעשו לזה סוף. קצת פרופורציה לא תזיק.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4161395,00.html


מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: