עדות מהשטח: חייל מילואים נשפט אצל סגן מפקד האוגדה בגלל שמנע ממתנחלים להרביץ לו – תקראו זה חשוב!!

שירות מילואים, 2004: נשפטתי אצל סגן מפקד האוגדה בגלל שמנעתי ממתנחלים להרביץ לי

יהודה בלו בלוג וורדפרס

היה זה בוקר חורפי, גשום וקר בהרי השומרון. בלילה הקודם נעצרו במבצע של מג"ב, צה"ל ושב"כ, כמה מבוקשים זוטרים מן החמאס. הייתי מפקד הכוח שאבטח את הובלתם לאן שהוא. מכיוון שבאתי במגע ישיר עם אותם עצורים, לא נשאתי עליי נשק. בזמן שהנני משוחח עימם בעברית ובאנגלית, נעצרה השיירה. יצאתי מכלי הרכב לבדוק מדוע חסמה קבוצת מתנחלים את הצומת, ועוד לפני שהוצאתי מילה מגרוני, הם התנפלו עליי ועל שני מלוויי. היינו שלושה מילואימניקים כנגד שמונה פנאטים לגמרי. שאר חיילי הכוח נותרו לשמור על העצורים שלא יברחו או שלא ייפגעו בהמולה שנוצרה סביב. בלית ברירה, הפלאתי בתוקפים את מכותיי. הם הרי ביקשו להרביץ לי מלכתחילה, משום סיבה.

שעה אחר כך פונה הצומת, נפרדתי לשלום מנהגי האמבולנסים, והוריתי להמשיך בנסיעה. למחרת הובאתי למשפט מהיר אצל קצין בדרגת אלוף משנה, באשמה של גרימת חבלות חמורות בארבעה אזרחים, כגון שבירת זרוע, צלעות, אצבעות ושאר עצמות. אינני מתבייש לומר כי ממש כיסחנו להם את הצורה. לא ארשה לאף אחד להרים עליי יד, לא כשהנני לובש מדים ולא בלעדיהם.

אז מדוע נשפטתי אצל קש"ב לאחר יממה? זו היתה הדרך להגן עליי מפני משפט בבית דין צבאי או בערכאה אזרחית. מעת שהנני נשפט פעם אחת בגין עבירה מסוימת, אי אפשר לשפוט אותי מחדש בגינה. זוהי האמת המשונה: צה"ל נאלץ לשפוט חיילים בקריצת עין, לגזור עליהם ימי מאסר על תנאי, מפני שבאוגדה יודעים היכן שוכן הצדק, אבל שופטים אחרים מעדיפים להקל בעונשם של מתנחלים מתפרעים, ולהחמיר כנגד חיילים שמבצעים פקודות כהלכה.

אם אגיש תלונה נגד מתנחל אלים, מרבית הסיכויים כי לאחר חקירה קצרה הוא ישוחרר, ולא יזמנו אותו שוב בעניין זה. אם אשפט בגין הגנה עצמית הכרוכה במילוי משימה צבאית, יוטלו עליי קנסות ותשלומי פיצויים במקרה הקל. אף שופט לא יתרשם מעדותי כי ניצבתי לפתחו של פוגרום. רק בשל היותי לובש מדים, אני נתפש תמיד כצד החזק, כתוקפן, אף שהמציאות היא הפוכה.

לכן, לא אתפלא אם בעקבות הלינץ' שרצו לבצע מתנחלים שטופי-מוח במח"ט אפרים, תשוננה הוראות הפתיחה באש. מבחינתי, אין שום הבדל בין יהודי או פלשתיני כשאחד מהם רוצה לפגוע בי או לקצר את חיי. התגובה מחויבת להיות אחידה.

http://benhateva.wordpress.com/2011/12/14/72086/

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: