"איך אנו עוברים לסדר היום לאחר שפעילי שלום נתונים תחת מתקפה של איומים וטרור?"- דעה

מסוכן להיות שמאלני בישראל

כיצד הגענו לתקופה בה אלו שפועלים למען הדמוקרטיה הפכו למיעוט נרדף ואיך אנו עוברים לסדר היום לאחר שפעילי שלום נתונים תחת מתקפה של איומים וטרור?

דורית אברמוביץ' nrg

חושך ליום ראשון האחרון הוטלו איומי מוות על פעילי ופעילות שלום עכשיו, לא בפעם הראשונה, אלא כהמשך לטרור סדרתי על ערבים ועל פעילי שוויון, שלום וזכויות אדם.
למותר לציין כי המניע לטרור הנורא הזה הוא בהיותם של המאויימים קרויים אנשי ונשות שמאל – כינוי שבתקופה זו הפך לשם נרדף למה שיש להפחידו, לקצץ בזכויותיו, עד כדי למגרו. אז מהו שמאל כאן בישראל, מיהם אלה שמותקפים, מה כוללת אותה תווית שמאלנית שכאמור הפכה לשם נרדף למרחב שיש להטיל עליו סוגים שונים של "תג מחיר".

הבה ננסה לדמיין מהו המבט מצד מחוקקי חוקים מצד ממשלה, לצד אלה שמטילים טרור של ממש נגד פעילי ופעילות שלום עכשיו, על המילה "שמאל" שהפכה לשם נרדף לעוכרי חברה ומדינה. הבה ננסה לפענח מיהם אלה הנתונים תחת מתקפה – הן מצד מחוללי חוקים אנטי-דמוקרטיים וגזעניים ממעלה השלטון והן מצד בריונים, שהפנימו עד זרא אידיאולוגיה ומשנה לאומנית מפחידה שהופכת לפופולארית עד אימה בעת בה גוברת התחושה כי חייהם של פעילים למען שלום עלולים להיות נתונים בסכנה.

שוויון ושלום הפכו לשם נרדף לכל מה שיש לרודפו

אז אם את או אתה פועלים למען שותפות יהודית-ערבית – סימן שאתם מסוכנים. ואם את או אתה פועלים למען תיקון אפליה ושוויון ל-20 אחוז מהאזרחים – הלא הם אזרחי המדינה הערבים – סימן שאתם מאיימים.

ואם את או אתה נאבקים למען צדק חברתי לכל הציבורים – ללא הבדל דת, גזע, לאום ומין – סימן שאתם מפלגים אחדות יהודית. ואם את או אתה פעילי זכויות אדם – סימן שאתם ממש עוינים את המדינה.

אז סליחה על הציניות שבה נקטתי במשפטים האחרונים, אך יהא זה ראוי לכל אלה שחותרים לאיים, להתקיף ולקצץ בביטחונם וקיומם של פעילים ופעילות למען שוויון, למען שותפות יהודית-ערבית, למען צדק חברתי לכל הציבורים, למען זכויות אדם ללא הבדל דת, גזע, ומין לעצור לרגע את הסחף הלאומני ולשאול את עצמם: מה כל כך מאיים עליכם בחתירה שלנו למען חברה בטוחה, הוגנת, מכבדת ומשותפת לכל האזרחיות והאזרחים?

כיצד הגענו לכך שמונחים של שוויון ושלום הפכו לשם נרדף לכל מה שיש לרודפו? כיצד הגענו לתקופה בה אלו שפועלים למען ערכים מהותיים של דמוקרטיה משולים לציבור שיש להסירו, לפחות מהתודעה? איך זה שאנו נותרים הלומים לחלוטין כאשר מסתבר שאנו חיות וחיים תחת ממשלה שרואה בנו – פעילי שוויון, שלום, שותפות ערבית-יהודית, זכויות אדם וצדק חברתי – איום לשלמות החברה הישראלית, או בעצם לשלמות האחדות היהודית? כיצד אנו עוברים כה מהר לסדר היום לאחר שפעילים ופעילות למען שלום נתונים תחת מתקפה של איומים וטרור?

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/311/278.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: