עוד רב שנחקר בעקבות תמיכתו במכתב הרבנים- נראה שמישהו מתחיל להתעורר !

"חקירת רבנים במגרש חניה נועדה לצרכי איום בלבד"

  • אלחנן גרונר | ב׳ בכסלו ה׳תשע״ב (28/11/2011

רב היישוב נוף איילון ייחקר הבוקר (ב) על השתתפותו במכתב הרבנים שקראו לאחר הטבח במרכז הרב להימנע מהעסקת ערבים. החקירה תיערך במגרש החנייה של ישיבת שעלבים בה מלמד הרב. "לחקירה זו אין מטרה מלבד ניסיון כוחני למנוע רבנים לומר דעת תורה", אומרים מקורביו.

ימים ספורים לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד הרב שמואל אליהו בגין חשד לפרסומים גזעניים, ולאחר חקירתו של רב העיר קריית מוצקין, הרב דוד מאיר דרוקמן, ממשיכה המשטרה בחקירת הרבנים.

הרב גדעון בנימין, רב היישוב נוף איילון וראש הכולל בישיבת ההסדר בשעלבים, הוזמן לחקירה הבוקר (ב) במשרדי ימ"ר ירושלים. זאת בשל חתימתו יחד עם עשרות רבנים נוספים על כרוז שפורסם לפני כשלוש שנים, לאחר הטבח בישיבת מרכז הרב בירושלים, אותו ביצע ערבי שעבד כנהג הסעות באזור, ובעקבות פיגועי הטרקטור בירושלים. בכרוז קראו הרבנים לנקיטת צעד מעשי, "להפסיק להעסיק את האויב הערבי. לא נכניס אויבים לביתנו, לא נקנה אצל אויבים, לא נעסיק אויבים באופן ישיר", כתבו הרבנים.

מקורביו של הרב בנימין סיפרו כי הרב אמר לחוקר כי איננו מתכונן לצאת מבין כותלי הישיבה בשעלבים, בשל סדר לימודו והשיעורים הקבועים שהוא מעביר במקום. חוקר הימ"ר שידל את הרב להתייצב בנקודת המשטרה בעיר מודיעין הסמוכה לשעלבים על מנת להיחקר חקירה קצרה. הרב השיב לחוקר כי מאחר והחקירה נושאת אופי פוליטי מובהק, תוך סתימת פיות ומניעת הרבנים לפסוק הלכה כפי שתפקידם דורש מהם, הוא איננו מתכונן לשתף פעולה בחקירה.

"החוקר הביע את חוסר נעימותו מהרב, והסביר כי קיבל פקודה מהממונים עליו 'לסגור קצוות' כלשונו", אמרו מקורבי הרב בנימין. לבסוף סוכם כי החקירה תיערך ברכב המשטרה במגרש החניה של ישיבת שעלבים, על מנת לקצר בהליך שנועד ככל הנראה לצרכים רשמיים בלבד.

"עיקר הביקורת מופנית כמובן לעבר פרקליטות המדינה ושר המשפטים, שמתעקשים להתעמת עם כל קשת הרבנים שפסקו הלכה, וימשיכו כך ללא מורא גם בעתיד. חקירת רבנים במגרש חניה נועדה לצרכי איום בלבד. ברור לכל בר דעת שאחרי זמן כה רב, המשטרה איננה זקוקה לחקירות הללו, מעבר לניסיון כוחני לכופף את דעת התורה ולאיים על רבנים מלהביע דעתם", הוסיפו.

כזכור, לפני כחצי שנה 'נחטף' הרב דב ליאור, מראשי החותמים על קריאת הרבנים, על ידי שוטרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות. הרב הוצא מרכבו ונלקח בניידת לחקירה במשרדי היאחב"ל בלוד, ולאחר זמן קצר שוחרר לדרכו. בעקבות המעצר התקיימו הפגנות וחסימות כבישים ברחבי הארץ במחאה על ביזוי כבוד התורה. רוב הרבנים שהיו חתומים על הכרוז נחקרו אף הם במהלך השנה האחרונה.

לקול היהודי נודע כי בשבועיים האחרונים הוזמנו לחקירה כמה רבנים נוספים, אך חלקם סירבו להתייצב בתחנת המשטרה.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=19457

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: