השלב המעשי בפרוייקט הגזעני- עבודה עיברית: גזילת הפרנסה של נהגים ערבים

"בזכות מי שמתעקש על עבודה עברית יש לי פרנסה"

  • מערכת הקול היהודי | כ״ט בתשרי ה׳תשע״ב (27/10/2011)

אייל מברכה נתקע עם רכבו בירושלים ודרש מחברת הגרירה נהג יהודי. "בזכות תושבי השומרון שמתעקשים על עבודה עברית, יש לי ולנהגים היהודים פרנסה", אומר אלברט, הנהג, ל'קול היהודי'. וקורא: "השתמשו רק בעבודה עברית".

ישנם רעיונות רבים כיצד לעודד עבודה עברית במשק. סיפור שהגיע לידי ה'קול היהודי' מלמד כי לעיתים השתדלות מעטה של 'האזרח הקטן', יכולה להוביל לשינוי בתחום לא פחות מיוזמות גדולות.

"אתמול נתקע לי הרכב במרכז ירושלים ונאלצתי להזמין גרירה", מספר אייל, תושב ברכה, ל'קול היהודי'. "התקשרתי לחברת הגרירה, ובקשתי להזמין גרר שייקח את הרכב לשומרון. "האמת שחששתי בהתחלה להתעקש על נהג יהודי", אומר אייל, "אך לאחר כשעה כשהתקשר הנהג, ששמעתי בקולו שהוא ערבי, והחל לדבר איתי על גרירה לשכם, התקשרתי לחברה ודרשתי נהג יהודי. כצפוי, אמרו לי שאין נהגים יהודיים ורק הערבי נמצא כרגע על הכביש. אני מצידי התעקשתי ואמרתי שעם ערבי לא אסע, ואני ממתין שיתפנה יהודי".

לא עברו חמש דקות, ואל אייל התקשר נהג יהודי ואמר לו שהוא בדרכו אליו.

"בזכות תושבי השומרון שמתעקשים על עבודה עברית, יש לי ולנהגים היהודים פרנסה" אומר בהתרגשות אלברט, הנהג, ל'קול היהודי'. "ברגע שאנשים מבקשים נהג יהודי, המעסיק שלי מבין שהוא צריך אותי, ומעלה לי את המשכורת", הוא מסביר. "אצל הערבים, הכלכלה מתנהלת בצורה יותר טובה. הכסף נשאר בפנים. כשערבי צריך עבודה הוא אף פעם לא ייקח יהודי. לעומת זאת היהודים מוציאים את הכסף שלהם מהחברה היהודית –  לערבית. אני לא דתי, ולא ימני", מדגיש אלברט. "אבל אם כל אחד ידרוש עבודה עברית, תהיה לנו פרנסה".

אלברט מספר שכשראה איזו השפעה יש לכך שאנשים דורשים דווקא נהג יהודי, החליט בעצמו לעשות מעשה. "בבית הספר בו לומדים ילדיי היו נהגי הסעות ערבים", הוא מספר, "הפעלתי לחצים על בית הספר, והיום כל הנהגים יהודים. תחשוב", אומר אלברט, "חמש עשרה נהגי ההסעות, זה חמש עשרה משפחות שיכולות להתפרנס".

"אני בסך הכל לא רציתי לפרנס ערבי. אך לא שערתי כמה מעגלים מושפעים מהמעשה הקטן שעשיתי", מסכם אייל.

ולסיום גם לאלברט חשוב להעביר מסר לקוראים. "תשתמשו רק בעבודה עברית", הוא אומר, "פעמים רבות עבורכם מדובר רק בתשומת לב קטנה, אך בשבילנו זו הפרנסה".

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=17514

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: