לראשונה: נציג ערבי נבחר לוועדה למינוי שופטים

  • אביעד גליקמן
  • פורסם: 22.11.11, 19:55

לראשונה: נציג ערבי נבחר לוועדה למינוי שופטים

עו"ד חאלד חוסני-זועבי, המזוהה עם המחנה המקורב לביניש, יחליף את המקורב לשר נאמן בוועדה. "זוהי תעודת כבוד ללשכה", אמר ל-ynet. נדחתה בקשה לדחות את ההצבעה עד לסיום החקיקה הנוגעת לשינוי הרכב הוועדה

ניצחון לנשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, בבחירות לוועדה לבחירת שופטים. בבחירות שנערכו היום (יום ג') בלשכת עורכי הדין נבחרו שני נציגים ממחנהו של יורי גיא-רון, יו"ר לשכת עורכי הדין הקודם, המקורב לביניש – עו"ד רחל בן ארי, שמכהנת כבר מספר שנים בתפקיד זה, ועו"ד חאלד חוסני-זועבי, המועמד הערבי הראשון שנבחר לכהן בוועדה.

"זהו יום היסטורי", אמר עו"ד זועבי ל-ynet. "זוהי תעודת כבוד ללשכת עורכי הדין בישראל, שהחברים מצאו לנכון לבחור בי לוועדה לבחירת שופטים. אני רואה את עצמי כנציג של כל עורכי הדין ותפקידי הוא לשמור על עצמאות בית המשפט, על הרמה הגבוהה של השופטים ועל כך שלא יהיו שיקולים זרים מלבד מקצועיות המועמד".

השניים ייכנסו לתפקידם רק ב-2 בדצמבר כך שביום שישי הקרוב, אז תתכנס הוועדה לדון בבחירת שופטים לבתי המשפט המחוזי והשלום, ואולי אף לבית המשפט העליון, עדיין ישתתף בדיוניה עו"ד מרינסקי, הנחשב ממחנה שר המשפטים יעקב נאמן.

בעקבות הבחירות נוסף לוועדה קול נוסף שמזוהה עם עמדתה של ביניש,

במקום קול המזוהה עם השר נאמן. לבחירת שופטים לבתי המשפט המחוזי והשלום נדרש רוב של חמישה מתוך תשעת חברי הוועדה. שני הנציגים ישפיעו גם על זהות שופטי בית המשפט העליון, שלגביהם נדרש רוב של שבעה חברי וועדה.

שני הנציגים נבחרו ברוב של 24 קולות מול 22. בהצבעה השתתפו פרקליט המדינה, משה לדור, מנכ"ל משרד המשפטים, גיא רוטקופף, ויו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, יורי גיא-רון.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4151819,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: