עצור בחשד לתג מחיר- שוחרר כרגיל שוב אוזלת היד של רשויות החוק

חיפש בשוק חנות של 'עבודה עברית' – ונעצר על 'תג מחיר'

אלחנן גרונר | י״ז במרחשון ה׳תשע״ב (14/11/2011)

מה רע בעבודה עברית?

בשבוע שעבר, נעצר בשוק מחנה יהודה, צעיר יהודי בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. הבחור עסק במיפוי של חנויות של 'עבודה עברית' בשוק, אך במשטרה החליטו שיש כאן חשד ל'תג מחיר'. לאחר מספר שעות שוחרר הבחור, לאחר שלא נמצאה כל ראיה כנגדו. כרגיל.

ביום חמישי שעבר, נעצר בשוק מחנה יהודה, צעיר יהודי כבן 19, בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. לטענת חוקרי המשטרה, הבחור תכנן לפגוע בחנויות של ערבים בשוק.

לאחר מספר שעות, שוחרר העצור ממה שנראה כעוד מעצר מיותר, בסאגה המתמשכת של ההתמודדות עם 'תג המחיר', שכבר מזמן יצאה מפרופורציה. הן בהתבטאויות הפוליטיקאים, והן בהתנהלות גורמי אכיפת החוק. במקרה הנכחי נראה כי מדובר בדמיונות של חוקרי המשטרה, הנלהבים להמציא פעולות "תג מחיר" יש מאין.

ראשיתו של הסיפור לפני מספר שבועות. קבוצת בחורים המורחקים מיו"ש בצו מנהלי ומתגוררים בירושלים, החליטה לקדם פרויקט עבודה עברית בשוק מחנה יהודה בירושלים.

אמרו, ועשו. הקבוצה החלה לעבור חנות אחר חנות בשוק, ולבדוק באיזו חנות מועסקים יהודים בלבד. בכוונתם היה למפות את השוק, ולהעביר את המידע לתושבים המעוניינים לקנות בחנויות המעסיקות יהודים בלבד.

ביום חמישי שעבר, הסתובב יאיר (השם האמיתי שמור במערכת),אחד הבחורים ברחבי השוק, כשהוא עובר בין החנויות ומברר איזו מהם היא חנות עם עבודה עברית. אולם אחד העובדים שמועסק בחנות הנמצאת בבעלות ערבית, לא היה מרוצה מהיוזמה, והוא ניגש אל נקודת המשטרה בשוק להתלונן על הבחור.

בתגובה נגשו ליאיר מספר שוטרים, והודיעו לו כי הוא מעוכב לחקירה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. השוטרים מצאו בכיסו רשימה, בה נכתבו עשרות עסקים ולצידם וי ואיקס.

"לשוטרים כנראה היה מידע מוקדם עלי" אומר יאיר בשיחה עם הקול היהודי. "הם אמרו לי שהם כבר ראו אותי במצלמות מסתובב בשוק כמה פעמים. בהתחלה השוטרים התלהבו ואמרו שהם יקחו אותי לימ"ר כי בטח תכננתי 'תג מחיר'".

בסופו של דבר נלקח יאיר לחקירה משטרתית רגילה בתחנת ציון, אולם לדבריו השוטרים והחוקרים היו נרגשים מאוד מאחר וחשבו שתפסו "תג מחיר".

בחקירה נחקר יאיר על עבירות של 'קשירת קשר לביצוע פשע', משום שלטענת המשטרה הוא התכוון לשרוף את כל החנויות של הערבים בשוק, וכן ב'קשירת קשר לביצוע עוון', משום שלטענת המשטרה בודאי הוא התכוון לרסס כתובות גרפיטי על קירות החנויות…

בנוסף נחקר הבחור בחשד לכל האירועים הקשורים ל'תג מחיר' ופגיעה בערבים, שאירעו בירושלים בשבועות האחרונים.

בתום החקירה הודיעו החוקרים לעו"ד עדי קידר מעמותת חננו, שטיפל במקרה, כי הם ישאירו את הבחור במעצר. אך בסופו של דבר, שוחרר יאיר באמצע הלילה, לאחר שחתם על הרחקה למשך שבועיים משוק מחנה יהודה.

"לאחר שנרגעו מכך שאולי לכדו 'מעורב בתג מחיר', הבינו ככל הנראה במשטרת ירושלים כי אין כל הוכחה לכך שהבחור קשר קשר לביצוע עבירה כלשהי. כנראה חששו החוקרים להתבזות בבית המשפט, כפי שעושים פעם אחר פעם חבריהם מצוות חקירת 'תג מחיר' ביאחב"ל", אומר אחד מחבריו של הצעיר

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=18620

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: