ניצן אלון עוזב: המאבק בטרור היהודי לא מספק

מפקד אוגדת איו"ש היוצא אמר בטקס חילופי הפיקוד כי הקיצונים שמבצעים "תג מחיר" הם שוליים מתרחבים. "ראוי למנוע ולעצור אותם באופן יעיל מכפי שהצלחנו עד כה". אלוף הפיקוד מזרחי: "נבחרי ציבור בכירים הלכו שבי והכפישו אותו"

יואב זיתון, כתבנו הצבאי

 

 

מפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, פנה היום (ג') בטקס חילופי מפקדי אוגדת איו"ש לאמו חולת הסרטן של תת-אלוף ניצן אלון. "יונה, אני מצטער מאוד שהיה עלייך לשמוע את דברי הנאצה החריפים על בנך", הוא אמר לה, ותקף את גורמי הימין שהפכו את אלון מטרה לחציהם במהלך כהונתו כמפקד האוגדה. גם לאוגדונר היוצא היה מה לומר.

 

"צניעותו, קור רוחו וחדות מחשבתו ידעו להוביל את האוגדה בתקופה מורכבת ומאתגרת ולנווטה במים סוערים, תוך הבחנה בין העיקר לטפל", אמר מזרחי על אלון. "הוא ידע להוביל את הקשר עם ההתיישבות היהודית ברגישות הנדרשת, אך יחד עם זאת, בנחישות וללא קריצות וקיצורי דרך.

 

תת-אלוף אלון היום. "המיעוט שולי במניינו, לא בהשפעתו" (צילום: אוהד צויגנברג)
תת-אלוף אלון היום. "המיעוט שולי במניינו, לא בהשפעתו" (צילום: אוהד צויגנברג)

 

"תא"ל אלון ספג לא מעט על אותה נחישות, לטעמי שלא בצדק, ואני מוצא לנכון לגנות את אותם נבחרי ציבור בכירים שהלכו שבי אחר שמועות ויצאו בהצהרות שכל קשר בינן לבין המציאות אפילו לא מקרי", הוסיף אלוף מזרחי. "אנו יודעים שבעשייתך הביטחונית לא נפל שום דופי".

 

תא"ל אלון עם אמו, היום (צילום: אוהד צויגנברג)
תא"ל אלון עם אמו, היום (צילום: אוהד צויגנברג)

 

לא מעט שנאה הפנו מתנחלים כלפי תא"ל אלון במהלך פעילותו. השנה הגיעה המחאה נגדו לשיא, כשבחודש יולי הותקפה מכוניתו של תא"ל אלון בצומת תפוח שבשומרון. אלון עזב את המקום אחרי שכמה צעירים המזוהים עם הימין הקיפו את המכונית ובעטו בה, תוך שהם קוראים לעבר הקצין "בוגד". בצה"ל המעיטו בחומרת האירוע בתחילה ואמרו כי מדובר בכמה נערות שטפחו על הרכב וכי אלון, שהיה בנסיעה מהצומת למפקדת האוגדה, לא ברח. מתנחלים תקפו את תא"ל אלון גם בשל העובדה שאשתו פעילה בארגוני שמאל.

 

המתנחלים: טוב שעזב, הוא שמאלני וגרם לקרע

גם אלון עצמו תקף בנאומו היום במפקדת האוגדה בבית-אל את גורמי הימין הקיצוני. "יתכן שצה"ל יידרש לפעול יחד עם משטרת ישראל ומינהל התיאום והקישור במשימות מיוחדות בהיעדר הסכמה לאומית רחבה, תוך עימות מתגבר עם שוליים קיצוניים אך מתרחבים בקרב החברה הישראלית. "כבר היום מיעוט קיצוני, שולי במניינו אך לא בהשפעתו, עלול להביא להסלמה רבתי במעשים הנקראים 'תג-מחיר' אך מגיעים לכדי טרור", הזהיר אלון.

 

מרדכי, מזרחי ואלון בטקס החילופים (צילום: אוהד צויגנברג)
מרדכי, מזרחי ואלון בטקס החילופים (צילום: אוהד צויגנברג)

 

בהתבטאות החריפה והחריגה, מפקד האוגדה היוצא ציין כי "מעשים אלה לא רק ראויים לגינוי על העוול והאיוולת שבהם

אלא גם למניעתם ומעצר המבצעים באופן יעיל יותר מכפי שהצלחנו כמערכת עד כה". את תא"ל אלון יחליף מפקד עוצבת האש, תת-אלוף חגי מרדכי, בעבר מפקד חטיבת חברון.

 

על המצב הביטחוני מול הפלסטינים אמר תא"ל אלון: "באזור שבו בכל יום יש אירועים המהווים טריגר להתלקחות צריך להיות אקטיבי ויוזם כדי לשמר מצב קיים ביציבות. משימה זו הולכת ונהיית קשה לביצוע. ברמה האסטרטגית, הפערים

בעמדות היסוד בינינו לבין הפלסטינים מתחדדים. ראיית הרשות הפלסטינית את החמאס כאויב משותף עלולה להשתנות".

 

ועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין בירכו היום על עזיבתו של תא"ל ניצן אלון את תפקידו. "מדיניותו הרופסת כלפי פורעי סדר ערבים, התבטאויות שלימדו על תפיסת עולם שמאלנית מובהקת ומלחמה בהתיישבות היהודית, הביאו לצערנו הרב לקרע גדול ומשבר אמון בין הצבא למתנחלים. אנו מקווים שהאוגדונר הנכנס יתעלם ממורשת ניצן אלון, וישכיל להתוות מדיניות המבחינה בין אויב לידיד ונוהגת בהתיישבות היהודית בכבוד ובהגינות הראויים לה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4138977,00.html

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: