אויבי היהדות – מבצעי תג מחיר

 

שורפי המסגדים ומחללי הקברים מחזירים אותנו לימים שלפני הקמת המדינה. הם פוגעים במוסריות שלנו כציונים ויהודים

שי פירון

שריפת מסגדים או השחתתם מהוות ביטוי כואב למחלה לאומית חריפה. שורה ארוכה של אירועים מוכיחה שמישהו איבד את הראש. כיהודי, אינני יכול להבין את המושג "תג מחיר". זהו מושג כוחני שיש לו הנחות יסוד חמורות.

יוזמי הפעולות מניחים שמדינת ישראל, שוטריה וחייליה לא יכולים להגן על האזרחים. לכן הם זקוקים למאזן אימה שיופעל על ידי מיליציות אזרחיות "שישליטו סדר" ו"יבהירו מי בעל הבית".
התנהגות הפוגעים מוכיחה שהם לא מקבלים את מרותה של הממשלה. חלק מהם מתייחסים לממשלת ישראל הריבונית כמו למנדט הבריטי, ולעצמם הם מייחסים סגולות של לוחמי חירות ישראל.

פעולה כוחנית זו מהווה ביטוי לחולשה מוסרית אך לא פחות מכך, היא מהווה עדות כואבת לחולשה רוחנית וציונית. בעיניי, אנשי "תג מחיר" הופכים עצמם לאויבים של היהדות ושל הציונות. הם מחזירים אותנו לימים שלפני הקמת המדינה. הם מסכנים את התשתית הלאומית שלנו.

וכך אנו עדים להתגלגלותה של ההשחתה: בהתחלה מפעילים את התג הקלוקל כנגד פלסטינים, אחר כך כנגד חיילי צה"ל, ומה השלב הבא?

שריפת מסגד היא חילול כבוד המתים

על כולם להילחם בכך, כי פעולות אלה עלולות לפגוע גם בלגיטימיות של ההתיישבות בהרים ובערים וגם בתשתית המוסרית המייחדת אותנו.

לכן על מחנכי ישראל, רבניה ומנהיגיה להוקיע את השימוש ב"תג המחיר". מי שנוקטים אותו צריכים להיות מוקעים ונדחים. הם חייבים להבין שאין גיבוי תורני או ציבורי למעשיהם.
שוב אנו מוצאים עצמנו מנהלים דיון לא ענייני. שוב אנו מניחים לקבוצה סהרורית להכתיב את מאמרי המערכת של

רשות הרבים הציבורית.

בעיניי, שריפת המסגד בטובא זנגרייה כנגד רצח משפחת פלמר היא חילול כבוד המתים. מי שרצח אב ובנו צריך להיענש בחומרה יתרה. מי שיידה אבן פושעת שקיפחה חיים והרסה את עתידה של משפחה, צריך להיות מובא למשפט במערכות המשפט של מדינת ישראל. נכון, המחיר שישלם לא יחזיר את הקורבנות לחיים. אבל דווקא מפני שהמחיר "אינו מידתי", הוא מוכיח שאין מחיר לרצח. אין "תג מחיר" לפשעים חמורים.

למטורפים אין נחלה בקרבנו

את המאבק הלאומי על הארץ הזו ננהל, כנראה, עוד שנים רבות. אבל אם לא נעשה זאת מתוך אחריות מוסרית, אנו עלולים לאבד את הלגיטימיות של הזכות הלאומית.

חלק ממבחנה של החברה הישראלית תלוי ביחסה אל המיעוט הערבי החי בתוכה. על שריפת מסגד בתחומי מדינת ישראל יש להגיב בחידוד זהותה של מדינת ישראל הדואגת, דווקא בשל היותה מדינה יהודית ודמוקרטית, לשוויון זכויות, לחופש דת ולזכויות אדם בסיסיות. עם הקמת מדינת ישראל טרח הרב הראשי הראשון של מדינת ישראל, הרב הרצוג זצ"ל, לשרטט את זכויותיהם ומעמדם של ערביי ישראל. הוא ראה בכך ביטוי נעלה לחידושה של מדינת ישראל אחרי אלפיים שנות גלות.

בחג הסוכות ישנם אלמנטים אוניברסליים רבים. לכן מקריבים בו 70 קורבנות כנגד 70 אומות העולם. הכמיהה היהודית העתיקה כוללת הנחלת ערך חיי אדם וכבוד אדם. לפיכך, דווקא עכשיו יש לנו הזדמנות מיוחדת לאחד כוחות של ימין ושמאל, דתיים וחילונים, ולהכריז שלמטורפים הללו אין חלק ונחלה בקרבנו.

חברי הקבוצה הזו אינם מעריכים נכונה את "תג המחיר" של פעולת "תג המחיר". על כולנו מוטלת החובה לעצור בעדם.

הכותב הוא מנכ"ל "הכל חינוך", ראש ישיבת פתח תקווה, מראשי רבני צהר

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/294/847.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: