כשרבנים קוראים לנקמה מה הפלא שיש פעולות תג מחיר – הסתה!!!

ביקורת בשומרון על דברי מסיקה – "אסור לטשטש את התביעה לנקמה"

מערכת הקול היהודי | י״ד באלול ה׳תשע״א (13/09/2011
 

''"על מסיקה להבהיר את דבריו" (יח"צ)

 

לאחר שבית המשפט הצבאי בשומרון גזר הערב (ג) חמישה מאסרי עולם על רוצחם של משפחת פוגל. אמר ראש המועצה גרשון מסיקה, כי "המענה הנכון איננו בהכרח עונש מוות אלא הקמת יישובים". הדברים עוררו ביקורת בשומרון. "על מסיקה להבהיר את דבריו".

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בעקבות גזר דינו של רוצח בני משפחת פוגל, כי "המענה הנכון איננו בהכרח עונש מוות אלא תשובה ציונית הולמת של הקמת חמישה ישובים יהודיים חדשים בשומרון –  ישוב חדש על כל נרצח".

"הרוצחים הברבריים הללו לא בטוח שירתעו על ידי עונש מוות, אך אם כוונת הטרור היא להבריח את עם ישראל מארצו, התיישבות של חמישה ישובים חדשים בשומרון לזכר הנרצחים היא התשובה הנכונה ואף היעילה. כך נהגה הציונות מאז ומעולם", טען מסיקה.

דבריו של מסיקה עוררו פליאה בשומרון. "התגובה היהודית ההולמת היא כמובן עונש מוות. זה דבר פשוט מאד – לפי השכל הישר ולפי תורתנו הקדושה", אמר לקול היהודי הרב יוסף פלאי, רב בישיבת עוד יוסף חי, המקורב למסיקה שנים רבות. "כמובן שבנוסף לעונש מוות –  חמשה ישובים חדשים זו תהיה תשובה נפלאה. אבל אסור לטשטש את התביעה היסודית על שפך-הדם היהודי", הוסיף הרב פלאי. "אם חוששים מתמריץ למוסלמים שמחכים להגיע לגן-העדן – מומלץ לקבור את הרוצחים בעור חזיר…, אני בטוח שכל זה ברור גם לגרשון מסיקה, וכדאי שהוא יבהיר את דבריו".

מהמועצה האיזורית שומרון נמסר בתגובה כי "כמובן שהדרישה להקמת ישובים חדשים איננה תחליף לדרישה מבית המשפט לשפוט כראוי ולגזור דין מוות על הרוצחים הנתעבים. מחבל שביצע רצח, בודאי שעל המדינה להוציאו להורג כפי שאגב נהוג במדינות רבות בעולם.

במקביל על מדינת ישראל לנקוט כמדינה, בתגובה ציונית הולמת שתגרום למי שתומך ומעודד מעשי רצח ופיגועים להבין שלא רק שמעשים אלו לא ירתיעו את עם ישראל מלהתיישב בארצו אלא אף יחזקו ויוסיפו התיישבות חדשה, (כדוגמת רחלים ושלהב"ת שבשומרון ומעלה החמישה בתוך הקו הירוק).

שתי הדרישות כמובן אינן סותרות זו את זו אלא משלימות: המחבל צריך לקבל את ענשו מיד מדינת ישראל, ומדינת ישראל צריכה לייצר תגובה שתגרום להורדת המוטיבציה של הטרוריסטים ותחזק את הרוח בעם ישראל לאחר מעשה נורא שכזה. כמובן שבניה בארץ ישראל אינה צריכה צידוקים או הסברים. יש לבנות תמיד ויש להוסיף יתר גם בסיטואציות קשות כאלו", לשון תגובת המועצה.

לאחר הרצח באיתמר, אמר הרב יצחק שפירא שאין לדרוש בניה לאחר פיגוע, אלא דווקא נקמה. צפו בסרטון המלא:

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=14845

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: