מדינת תג מחיר

אין עוד ספק: יש"ע זה פה. כנופיות "תג מחיר" אינן מסתפקות בשמורה שהוקצתה להן בגדה, שם הן יכולות לעקור עצים, להרוס כלי רכב של צה"ל ולשרוף מסגדים. כמו כל ארגון טרור יש בידם "בנק מטרות", שאינו מכיר גבולות. לא יהיה מוגזם לשער שרשימותיהם מחולקות בין מי שראוי רק לריסוס דלתות ביתו לבין מי שצריך לספוג חיסול ממוקד, לא רק בשמורה, אלא גם במדינת ישראל.

אולם תהיה זו טעות טרגית להתייחס לכנופיות אלה רק כאל ארגון טרור, שפעולה נקודתית תביא לחיסולו. ישראל, למודת המלחמה בטרור, המציאה את הביטוי "תשתית הטרור" – שמבדיל בין מבצעי הטרור בפועל לבין שולחיהם – בין "הזרוע הצבאית" לתשתית הפוליטית והתרבותית שמזינה אותה. בשמורה היהודית "תשתית טרור" כאילו אינה קיימת. אין הטלת אחריות על מועצת יש"ע, רבנים רוחצים בניקיון כפיהם, וגלגול העיניים מחליף נטילת אחריות וטיהור השורות.

אבל אותה תשתית קיימת גם קיימת. בגדה קמה לה רשות יהודית, שמטרתה להחליף את הריבונות של המדינה, ובהמשך אולי גם את סמכות צה"ל. זו איננה מועצת יש"ע, ש"מתרפסת" בפני השלטון, אלא יצירת עוועים חדשה שתעניק את חסותה לארגוני הטרור שלה.

"במקום מערכת שלטונית הבאה לרוצץ גולגולות של נערים יהודים בחדווה, מה שהיא מכנה 'שלטון החוק', קמים עתה יהודים ששארית המוח שבקדקודם והלב הפועם בקרבם… אינם מניחים להם לשתוק לנוכח חורבן ארצם… אנו היהודים האזרחים התושבים בחבלים המיועדים להסגרה למדינת אויב מלאכותית ולהיות מופקרים תחת שלטונה מכריזים בזאת לעולם לא עוד. לא גירוש, לא הפקרה, לא שמיטת הקרקע. ריבונות ואחריות! זכויות וחובות!" – כך מניח הלל ויס (פרופסור באוניברסיטת בר-אילן) את התשתית הרעיונית לזרוע הצבאית של המתנחלים. לצורך מימוש הרעיון המכונן הזה אף הוכרז החודש על הקמתה של "הרשות היהודית" (מקבילתה של הרשות הפלסטינית), שייעודה להחליף את ריבונותה של מדינת ישראל, "שמתנכרת למקור סמכותה כמדינה יהודית למען יהודים ובוחרת לעבוד את אויבי העם היהודי".

על פי פרסומי "המטה להצלת העם והארץ", מאות נציגי ההתנחלויות נכחו בכנס היסוד של הרשות היהודית, שהתקיים בהתנחלות נופים – בהם ראש מטה בנימין סא"ל (מיל') יצחק שדמי, הרב מיכאל בן חורין, הרב שלום דב וולפא, יצחק פלדמן מראשי חלמי"ש (חרדים למען יהודה ושומרון) ואפילו אגרות תמיכה הגיעו, כמו זו של פיליפ דה וינטר, מנהיג הימין הקיצוני הפלמי, ופטריק ברינקמן, המיליונר השוודי, שתחקיר העיתון "דר שפיגל" מתאר את קשריו עם הימין הניאו-נאצי בגרמניה. באותו כנס, אגב, הוענק פרס של 20 אלף שקלים למשפחת החייל עידן הרשליקוביץ, שסירב לפנות את רמת מגרון ונשפט ל-20 ימי מחבוש.

התשתית האידיאולוגית מתמסדת והמטרות הפוליטיות מקבלות מסגרת ארגונית. לא, אין מדובר במפלגה. מפלגה היא מוסד בזוי שצריך להתמודד עם מפלגות אחרות, עם דעות אחרות ולפעול על פי החוק של המדינה, שבריבונותה אין ה"תשתית" מכירה. "התשתית" תהיה מעתה מקור סמכות הריבונות. כמקור סמכות היא תצטרך כמובן כלי אכיפה. כאלה שאינם כפופים למדינת ישראל, כמו צה"ל או משטרת ישראל. היא תקים לעצמה את מערכות האכיפה שלה, שגרעיניהן כבר מוכנים ומוכשרים לייעודם. כנופיות "תג מחיר" אמנם אינן לובשות מדים – עניין שאפשר לתקנו כהרף עין – אך יש ברשותן נשק, שחלקו רכוש צה"ל, ושפע יעדים לתקיפה.

בנוחות פושעת אפשר שוב להתעלם ולומר שמדובר בארגון הזוי שמשתעשע בחזיונות שווא של קבוצת אנשים, שלא לקחו את תרופותיהם כסדרן. וגם אם הם רציניים, הרי מדובר בעניינים שקורים אי שם במרחבי השמורה. עד הרגע שבו יתברר – ואולי כבר התברר – שהם גם מקור הסמכות של מדינת ישראל. זוכרים איך התחיל "המפעל ההתנחלותי"?

http://www.haaretz.co.il/articles-and-opinions/1.1473039

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: