הטרור היהודי בחודשים האחרונים – חייבים לעצור אותם!!!!

כתובת בכפר פלסטיני: "מוחמד מת" ומגן דוד

בכפר ביתילו שליד רמאללה ריססו אלמונים שוב את הכתובות: "מוחמד חזיר" ו"נקמה". כוחות הביטחון הגיעו למקום

יאיר אלטמן ואליאור לוי

פורסם: 28.06.11, 16:33

 

הציבור הדתי-לאומי ביהודה ושומרון מאבד אמון במערכת אכיפת החוק על רקע מעצר הרב דב ליאור , ובינתיים נראה שיש בקרב המתנחלים מי שמחפשים ללבות את האש ולהסית. בכפר הפלסטיני ביתילו שבגזרת בינימין נמצאו היום (ג') כתבות נאצה על אחד מקירות הבתים בכניסה לכפר: "מוחמד מת", נכתב שם בין היתר. כוחות הביטחון הגיעו לאזור.

 

מוחמד רדואן, ראש מועצת הכפר אמר ל-ynet שהכתובות נמצאו הבוקר – ולא בפעם הראשונה.

 "רשמו שם 'מוחמד חזיר', 'מוחמד מת', 'נקמה' ו'התנחלות 18'". ייתכן שהכוונה לגבעה 18 ליד בית אל, שפונתה.

 

רדואן ציין כי התושבים העידו שהם שמעו רעש בלילה הקודם ונביחות כלבים, אולם חששו לצאת מהבית מפחד שיתקפו אותם. "ברגע שגילינו את הכתובות, הודענו למפקדת התיאום והקישור ומאוחר יותר הגיעו למקום אנשי ביטחון", ציין.

 

הכפר, הסמוך להתנחלות נחליאל, צפונית-מערבית לרמאללה, כבר התרחשו בעבר מקרי התנכלות שהמתחלים הקיצונים מכנים "תג מחיר", בדמות הצתת כלי רכב.

 

בתקופה האחרונה אירוע מספר מקרים שכאלו, ביניהן הצתת מסגד בכפר אחר באזור רמאללה.

 

 בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד שתי נערות, מבית שמש ומירושלים, שנעצרו בגין הצתת מכונית פלסטינית בחברון, כחלק מפעילות "תג מחיר". הן מואשמות בעבירות הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

לפי כתב האישום, הן קנו דלק ב-15.24 שקלים והציתו רכב פלסטיני בחברון. לאחר שנעצרו, חודש לאחר מכן, ריססו הנערות באמצעות אפר סיגריה בתא המעצר כתובות נאצה רבות. בין היתר הן כתבו "יוסף, עוד נחזור וננקום", "מוות לערבים", "אסירות ציון" ו-"ה' הוא המלך". הן מכחישות את האישומים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4088436,00.html

 

מסגד הוצת ליד רמאללה, כתובות "תג מחיר"

ביום שבו מציינים הפלסטינים את כיבוש ירושלים, המציתים כתבו על הקיר בין היתר "עלי עין" – שמו של המאחז הסמוך שפונה בשבוע שעבר. תושבי הכפר: "הושלכו צמיגים בוערים, חלק גדול מהמסגד נשרף". צה"ל מנסה להרגיע

אליאור לוי ויאיר אלטמן

פורסם: 07.06.11, 08:26
זה נראה כמו עוד פעולת "תג מחיר" של מתנחלים – דווקא ביום רגיש נוסף עם כוננות למהומות בגדה המערבית ובירושלים. אלמונים הציתו הלילה (ג') מסגד בכפר הפלסטיני מורייר, שליד רמאללה. תושבים דיווחו כי על הקירות רוססו כתובות בעברית, ובהן: "עלי עין", "תג מחיר", ו"זו תחילת הנקמה". איש לא נפגע, אך לטענת הפלסטינים נזק רב נגרם למקום התפילה. 
''

השטיחים החרוכים בתוך המסגד. "צה"ל רואה בחומרה" (צילום: גיל יוחנן)

 

המשטרה חוקרת אם מתנחלים גרמו לשריפה. החשד הוא שהמעשה בוצע בתגובה לפינויבשבוע שעבר של המאחז "עלי עין", הנמצא בסמוך לכפר מורייר. מחקירה ראשונית של כוחות צבא ומשטרה עולה כי אלמונים פרצו מהחלונות, הבעירו צמיגים ונמלטו מהמקום.

 

ראש הכפר הפלסטיני, פראח אל-נסעאן, סיפר כי מתפללים שהגיעו לתפילת בוקר הופתעו לגלות אש המתפשטת בתוך המסגד. על הגדר החיצונית הם גילו כתובות גרפיטי בעברית. הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן הוציא הוראה מיידית להעביר כספים לשיקומו המיידי של המסגד.
''

הכתובות על הקיר: "תג מחיר" ו"עלי עין" (צילום: גיל יוחנן)

 

קציני המנהל האזרחי העבירו מסרי הרגעה לפלסטינים, והבהירו כי צה"ל רואה בחומרה מקרי פגיעה במקומות קדושים. צוות זיהוי פלילי של משטרת בנימין חוקר את זירת השריפה. הכניסה למסגד נחסמה כדי לאפשר איסוף ממצאים.

 

בשבוע שעבר הסתיים פינוי מאחז "עלי עין" בעימות אלים שבו

 

נפצעו שישה שוטרי מג"ב וחמישה מתנחלים. במאחז נהרסו ארבעה מבנים, בהם התגוררו שלוש משפחות. המתנחלים טענו כי השוטרים עשו שימוש בכוח רב, והיכו תושבים. מנגד, במשטרה טענו כי שוטרי יס"מ שסייעו למנהל האזרחי בהריסה נתקלו בהתנגדות מסיבית, שכללה חסימת צירים ויידוי אבנים.

 

ביהודה ושומרון הוגברה היום כוננות כוחות הביטחון הישראליים עקב אירועי "יום אל-קודס", לציון יום כיבוש מזרח ירושלים. במשטרה שומרים על רמת הכוננות הגבוהה "מגן 3" עליה הוכרז ב"יום הנכסה" והיא תימשך גם במהלך חג שבועות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4079363,00.html

 

שוב חשד ל"תג מחיר": "רעול פנים דקר פלסטיני"

ימים ספורים אחרי שפועל בניין נדקר בשילה על ידי 8 רעולי פנים, שוב חשד לפעולת תגמול בשטחים: הפלסטינים דיווחו כי צעיר בן 25 נדקר בחזהו כמה פעמים ליד חוות מעון ונפצע בינוני

אליאור לוי ויאיר אלטמן

 

 

 

זה כבר נהפך לשגרה. פחות משבוע אחרי שפועל בניין פלסטיני נדקר בהתנחלות שילה על ידי רעולי פנים, שוב חשד לפעולת "תג מחיר" דומה בשטחים. הפלסטינים דיווחו כי צעיר בן 25 מהכפר חירבת טובא שבדרום הר חברון נדקר בחזהו כמה פעמים על ידי רעול פנים ליד חוות מעון. הפלסטינים טענו כי מצבו מוגדר בינוני, מהמשטרה נמסר כי הוא פצוע קל.

 

 

חשוד, ככל הנראה יהודי, נמלט מהמקום, והערכת המשטרה היא שמדובר באירוע על רקע לאומני. במנהל האזרחי הציעו לפנות לבית חולים ישראלי את הפצוע, שנדקר בשעה שצעד לאחד הכפרים הסמוכים. הפלסטינים החליטו, עם זאת, להעבירו לבית החולים הממשלתי "עאליה" בחברון. כוחות גדולים של צבא ומשטרה הגיעו לאזור והחלו בבדיקת נסיבות המקרה.

 

''

צילום: אלי מנדלבאום, איאד חדאד, 'בצלם'.

פעול הבניין מספר על התקיפה בשבוע שעבר

יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו", הגיב לתקיפה: "פעולות תג מחיר הן פעולות טרור יהודי ויש לטפל בהן בהתאם. הגיע הזמן לגל מעצרים נרחב בקרב גורמים מסיתים בימין הקיצוני, וביניהם רבנים וראשי ישיבות".
 

ביום חמישי האחרון התקיפו שמונה ישראלים את פועל הבניין סאמי סנובר, שסיפר כי

 

הם התיזו גז פלפל על פניו, היכו בו בעזרת לבנה ומוט ברזל, וגרמו לו חתך בראשו, באורך של 7 ס"מ. "שמונה מתנחלים צעירים, רעולי פנים וחמושים במקלות, התחילו להרביץ לי בראש וברגליים", סיפר ל-ynet.

 

פרט לסנובר, שנפצע קל בראשו ופונה לבית חולים פלסטיני אחרי שחובשים בהתנחלות העניקו לו טיפול ראשוני, הותקף פלסטיני נוסף באותו אירוע, באזור התעשייה של שילה. גם תקיפה זו נראתה כפעולת "תג מחיר" נוספת בעקבות הפיגוע באיתמר. במשטרת מחוז שומרון ויהודה מסרו כי התוקפים נמלטו בעזרת רכב, וכי כוחות משטרה החלו בביצוע סריקות במקום.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4045265,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: