עוד כתבות על ביטול הכנס

פלורליזם מוגבל: אוניברסיטת חיפה ביטלה כנס בהשתתפות הרב שפירא

האוניברסיטה נכנעה ללחץ ארגוני השמאל וביטלה כנס בו היה אמור להשתתף מחבר הספר "תורת המלך", הרב יצחק שפירא. האוניברסיטה: נדחה את הכנס עד לבחינת הסוגיה

אורי פולק

אוניברסיטת חיפה ביטלה כנס בו היה אמור להשתתף מחבר הספר "תורת המלך" וראש ישיבת "עוד יוסף חי", הרב יצחק שפירא, זאת בעקבות לחץ תלמידים וגורמי שמאל. בדקה ה-90, רגע לפני שהרב שפירא היה אמור להשתתף בכנס ולדון בעמדתו ההלכתית כחלק מפולמוס פתוח, "התקפלה" האוניברסיטה וביטלה את הכינוס.

ארגוני השמאל הציפו השבוע את הנהלת האוניברסיטה במכתבים שונים הטוענים כי השתתפותו של הרב שפירא הינה בבחינת "מתן לגיטימציה לדברי שטנה להסתה, גזענות ולביצוע פעולות תג מחיר". הכנס היה אמור להתקיים בשבוע הבא, בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה – אולם ארגוני השמאל החברים בברית "חושך לגרש", דחקו כאמור לביטולו.

באוניברסיטת חיפה מסרו היום בתגובה לכיפה כי "האוניברסיטה מתנגדת נחרצות לעמדות המובעות בספר 'תורת המלך' ודווקא בשל כך הדרך לחשוף עד כמה מעוותות עמדות ותפיסות כאלה היא על ידי קיום כנסים שחושפים אותן לאור יום ולא על ידי החבאתן ועצימת עיניים כאילו אינן קיימות. יחד עם זאת, בעקבות פניות של ארגונים שונים, החליט נשיא אוניברסיטת חיפה לדחות את קיום הכנס, על מנת לבחון את הסוגיה".

בישיבת "עוד יוסף חי" סירבו להגיב להחלטה. עם זאת, גורם המקורב לישיבה אמר לכיפה כי "הפלורליזם של אוניברסיטת חיפה הוא ככל הנראה פלורליזם המותנה בעמדות פוליטיות. מי שמקיים בשטחו מחאות שונות ומשונות נגד המדינה וצה"ל, מפחד לשמוע עמדות קצת שונות – ומתקפל בפני לחץ סטודנטים ערביים. זה כלל אינו מפתיע, אך אמנם חבל כי זו דרכם".

http://www.kipa.co.il/now/46064.html

 

סערה באוניברסיטה: מחבר הספר "תורת המלך" הוזמן לכנס אקדמי

סערה באוניברסיטה: מחבר הספר הרב יצחק שפירא צילום: פלאש 90לטענת הסטודנטים המתנגדים יש לשלול את השתתפותו של מחבר הספר "תורת המלך", הרב יצחק שפירא, המתיר רצח גויים . אוניברסיטת חיפה: "הכנס יידחה על מנת לבחון את הסוגייה"
כתב: אודיה שווץ / 09:20 31/08/2011

סערה בקרב ארגונים חברתיים וסטודנטים באוניברסיטת חיפה על החלטת האוניברסיטה להזמין לכנס אקדמי את מחבר הספר "תורת המלך", הרב יצחק שפירא, המתיר רצח גויים . לטענת המתנגדים בהם גם סטודנטים מתא בל"ד הזמנתו של שפירא מבטאת פעילויות אנטי דמוקרטיות וגזעניות. הם כתבו מכתב לנשיא האוניברסיטה פרופסור אהרון בן זאב ובו ביקשו לבטל את השתתפותו של שפירא. בכוונתם להפגין מול הכנס שיתקיים ביום שני בשבוע הבא.

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי "האוניברסיטה מתנגדת נחרצות לעמדות המובעות בספר 'תורת המלך' ודווקא בשל כך הדרך לחשוף עד כמה מעוותות עמדות ותפיסות כאלה היא על ידי קיום כנסים שחושפים אותן לאור יום ולא על ידי החבאתן ועצימת עיניים כאילו אינן קיימות. יחד עם זאת, בעקבות פניות של ארגונים שונים החליט נשיא האוניברסיטה לדחות את קיום הכנס על מנת לבחון את הסוגיה".

http://radiohaifa.mediacast.co.il/article.aspx?id=10441
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: