בהוראת הרב אלישיב: יתד נאמן נגד תורת המלך

הרב אלישיב הכתיב – והשופר פרסם. במאמר המערכת משתלח "יתד נאמן" במחברי "תורת המלך", ומפנה אצבע מאשימה מרומזת כלפי רבני המגזר הסרוג, שקושרים את הפולמוס "בצורה מלאכותית לבירורים תורניים"

ynet
פורסם: 05.07.11, 12:20

במאמר מערכת אקטואלי הלכתי, משתלח "יתד נאמן" ב"תורת המלך" ומחבריו, ומכנה אותם: "ספר בעל אופי שקוף למדי, שנכתב על ידי מחברים ציוניים-דתיים, מאחת ההתנחלויות שמזוהות עם הלאומנות הקיצונית".

במאמר שפורסם הבוקר (יום ג') בשופרו של הציבור החרדי-ליטאי, מובעת דאגה מעצם התקדים של חקירה בעניין הלכתי – "בעניין זה הוצג החשש המוצדק, כשלעצמו, כי הדבר ישמש כפתח להתערבות בעתיד בכל הנוגע לזכותם של רבנים להביע דעתם בכתב ובעל-פה, בנושאים שונים שעל סדר היום" – אך עם זאת, הוא מבטל טענות כאילו החקירה המשטרתית הינה "התערבות דורסנית בנושאי תורה והלכה": "כל בר דעת הבין לכתחילה, כי הפצתו של ספר… המציג את הנושא לא רק מההיבט התורני הטהור, אלא כ'סוגיה אקטואלית' – עתיד להפוך לחומר נפץ, ולהצית תבערה בנושא הרגיש של ישראל והאומות".

"קישור מאולץ לבירור תורני"

עם מעצרו של הרב דב ליאור לפני כשבוע, התבטא הרב יוסף שלום אלישיב כי "יש פה אנשים שלא מבינים שהעם היהודי לא חי רק בארץ ישראל… פסיקות כאלה יכולות להביא סכנת נפשות ליהודים בחו"ל. משחקים פה באש, ממש רודפים ומסכנים יהודים אחרים".

לאחר שרבני הציבור הדתי-לאומי הפגינו אחדות מקיר לקיר, כאשר הוקיעו את עצם החלטת המשטרה לחקור רבנים – מביעה המערכת את עמדתו של הרב אלישיב בסוגיה, תוך התנערות מן הפאן התורני-הלכתי: "ניתן לראות בפולמוס המתפתח עוד פרק במאבק הפנימי הפוליטי בין מפלגות וחוגים המבטאים גישות שונות בנושאים לאומיים וצבאיים… שיש המבקשים להציגן כ'פולמוס בעל אופי דתי', ולקשר אותן בצורה מלאכותית ומאולצת לבירורים תורניים והלכתיים".

בהמשך, מבטא המאמר את האידיאולוגיה החרדית המסורתית, המתנגדת לכל ביטוי של לאומיות, תוך השתלחות בציבור הדתי-לאומי: "הללו אימצו את הדרך הכוחנית של ראשי התנועה הלאומית, שלא נמנעו מפעולות גלויות ופרובוקטיביות של התגרות באומות, בכל הזדמנות אפשרית, על אף התוצאות החמורות של יוזמות אלו".

http://ladaat.net/forum/index.php?topic=58104

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: