ספי רכלבסקי | המלך ליאור ושפוטיו

 

מאת ספי רכלבסקי ''

 

'' משנפרד המלך ליאור מהרשעים, שעיכבוהו לשעת שאלות, הוא פנה למרכז הרב, שם נישא על כתפי החוגגים את מלכותו המשיחית. אחר כך שב להשתמש בשלל הכובעים הממסדיים המזכים אותו בעשרות אלפי שקלים בחודש ונתן שיעור בישיבת ההסדר הצה"לית "ניר" שבקרית ארבע, שאותה הוא מוביל.

בימים שוביניסטיים ותמימים נקבע, "תדע כל אם עברייה שמסרה את בנה בידי מפקדים ראויים". בזמן ההדחקה הנוכחי, כש"שלטון החוק" הרופס מתגאה בעיכוב מלכים לתשאול קצרצר, צריך כל הורה לדעת את העובדות המודחקות בנוגע לרב דב ליאור, המפקד בפועל של חיילים רבים.

מנחם לבני היה ראש ארגון הטרור שכונה "המחתרת היהודית". לבני, שהורשע ברציחות, הבהיר בעדותו, שהרוח החיה מאחורי ההתארגנות הטרוריסטית היה ליאור. אין המדובר "רק" בהטפה ופסיקה בדבר הצורך ברצח ערבים, או קביעת השליחות שברצח "חפים מפשע". ליאור, לפי עדות מבצע הרציחות, התערב בפרטים וקבע איך ומתי יפעלו. ליאור לחץ, מול היסוסי המבצעים, לפוצץ שישה אוטובוסים מלאים על יושביהם. האוטובוסים מולאו בחומרי נפץ במטרה להרוג מאות. רק התעכבות המבצעים איפשרה לשב"כ לעוצרם בשנייה האחרונה.

ואז הגיעה ההוראה. את ליאור אין לעצור, להעמיד לדין, ואף לחקור ברצינות. העיכובון המאוחר מאוד לשעת שאלות אישיות בקשר ל"תורת המלך" – מגוחך אפוא. הוא אפילו נוח לליאור. באחריותו ספרים חשובים וקיצוניים יותר. וליאור הרי אינו עוצר בהסתה.

ליאור גם אינו עוצר בלא-יהודים. רבנים בכירים העידו, שליאור היה המקור לפסיקות "הרודף" וה"מוסר" ליצחק רבין. גם כאן לא הסתפק בהסתה. רוצח ראש הממשלה נהג לנסוע לחברון לראות את הרב. גם ברוך גולדשטיין פקד את המלך ליאור כדי לקבל הוראות. לאחר שטבח עשרות קבע הרב, שגולדשטיין "קדוש יותר מכל קדושי השואה".

והשלטון פועל. 25 מבכירי קואליציית בנימין נתניהו, ובהם יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, קבעו, שנעשה מעשה מזעזע בישראל. איך העזו לחקור את הרב ליאור. הזדעזעו ותבעו למצות את הדין עם שי ניצן, המדרדר את הפרקליטות והמשטרה.

גם השולט בקואליציה פועל. בשובו כמנצח מברק אובמה, למרכז הרב הלך. דברי הברכה הראשיים היו של ליאור. ראש הממשלה הודה בחום לרב המסרב להיחקר והבהיר, שהוא וחסידיו מילאו אותו כוח לעמוד מול נשיא ארצות הברית. הם הסיירת הנבחרת המובילה את העם ומתווה דרך.

היום החל החופש הגדול. אתמול, רוב ילדי כיתות א' המוגדרים כיהודים נשלחו לחינוך דתי וחרדי. רבים ממחנכיהם מקבלים מהממשלה משכורת כדי להטיף ברוח תורת המלך. לא בכדי תמכו בליאור הרבנים הראשיים "המתונים".

לא עיכוב לשעה צריכה ישראל. אם לא יחול שינוי דרמטי במדינה, השלטון הופך את חוקיו כולם לבלתי חוקיים. כל זמן שלא מפורקות ישיבות הסדר מסוג ישיבת "ניר", כל זמן שאין מודחים מתפקידיהם הרבנים המזדהים עם הרב ליאור, כל זמן שלא מופסק המימון לחינוך הדתי הנוכחי, כל זמן שמעורבות ליאור במעשי רצח, לפי עדות מבצעיהם, אינה עומדת לדין – מתבטלת זכות המדינה לדרוש מאזרחיה גיוס ומסים. עד שלא יתחולל השינוי, אין ישראל מדינה.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1233219.html

''

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: