נאמן על המחאה: "נמשיך לפעול ללא משוא פנים"

לאחר שפעילי ימין קראו לו להתנצל בפני הרב דב ליאור, במהלך תפילת שחרית במערת המכפלה, אמר שר המשפטים כי היה מזועזע מחילול שם שמיים. "אני סובר כי המתפרעים במערת המכפלה התעלמו מדברי חז"ל", הוא הסביר

אביעד גליקמן

שר המשפטים, יעקב נאמן, יצא הערב (יום ה') בהתקפה על פעילי הימין, שהפריעו לו באמצע התפילה במערת המכפלה בחברון. "התפרעויות חמורות מעין אלה לא תמנענה ממערכת המשפט והצדק במדינת ישראל מלהמשיך ולפעול ללא משוא פנים", הוא אמר.

השר נאמן הגיע הבוקר לתפילת שחרית במערת המכפלה בחברון, ונתקל במחאה של קבוצת מתפללים, בראשות פעיל הימין נועם פדרמן. הפעילים קראו לעבר השר "העלבת את כבוד התורה", "לך תבקש מהרב ליאור סליחה", "האם גם שייחים ופרופסורים היית עוצר?". נאמן עזב את המקום ולא אירע עימות פיזי.

 

צילום: יש"ע ניוז

נאמן ופעילי הימין במערת המכפלה

בלשכת השר אמרו, כי הוא "היה מזועזע מחילול שם שמים ברבים, שאירע הבוקר במערת המכפלה, כאשר התפילה הופסקה באמצע קריאת התורה על ידי קריאות גנאי וגידופים של מספר אנשים, אשר לא נענו לבקשות שאר המתפללים לאפשר להמשיך בתפילה".

עוד נמסר, כי "שר המשפטים סובר כי המתפרעים במערת המכפלה התעלמו מדברי חז"ל, שקבעו כי 'הנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם משיבים, עליהם נאמר בספר שופטים 'ואוהביו כצאת השמש בגבורתו'".

שר המשפטים במהלך התפילה (צילום: יש"ע ניוז)

נאמן, שהגיע למקום עם מאבטחיו, שמע מפעילי הימין: "מה תגיד בבית דין של

מעלה? לך תבקש סליחה מהרב ליאור. תתנצל על ביזוי התורה. שר המשפטים המשיך בתפילה. פדרמן אמר: "הפקידים מנהלים אותך. תראה לאיזה מצב הגעת? פגעת ברב ליאור עוד יותר". ברקע נשמעה קריאה: "לך הביתה".

פעיל הימין, איתמר בן-גביר, אמר לשר: "משתמשים בך. השמאל יש לו מקום במשמרת המשפטים ואנשי הימין לו. כבוד השר תתייחס לדברים". השר התעלם מהדברים ולאחר סיום התפילה עזב את המקום.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4089616,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: