דברים מתוך כנס רמלה. תיראו איך הם נותנים במה להסתה גזענית!

"בצפת לא מוכרים ומשכירים אדמות לנוכרים"

מערכת הקול היהודי | כ״ג בניסן ה׳תשע״א (26/04/2011)

''במסגרת כנס רמלה הרביעי, בנושא 'בין ישראל לעמים', שהתקיים היום (ג') ודן בסוגיית הריבונות היהודית על קרקעות המדינה, התייחס הרב שמואל אליהו לפסק ההלכה נגד השכרת ומכירת דירות לנוכרים: "אני יכול לומר שאני גאה בציבור. בצפת פסק ההלכה עבד!  ברוך ה' בצפת לא מוכרים אדמות לנוכרים. וגם לא שוכרים ולא מוכרים דירות".

היום השתתף הרב שמואל אליהו –רבה של העיר צפת, בכנס רמלה הרביעי בנושא 'בין ישראל לעמים', ובו עסקו חברי כנסת, אנשי אקדמיה ורבנים בנושא קרקעות המדינה על היבטיו השונים, וכן במורכבויות של הערים המעורבות.

בנאום שנשא הרב שמואל אליהו לאחר קבלת אות מגן כנס רמלה מידי מארגני הכנס ושר המדע והטכנולוגיה הרב פרופ' הרשקוביץ', התייחס הרב למכתב הרבנים שאותו יזם ולסערה שהתחוללה בעקבותיו. הרב אליהו תקף את התקשורת שלדעתו טיפלה בסיקור המכתב באופן לא ראוי: "כולם מבינים את גודל הסכנה. הם אוכלים שכונה ועוד שכונה ואני צריך לתת דין וחשבון לעיתונאים? אני שמח מאד לשמוע ש-74%  מהציבור לפי כל מיני סקרים שנעשו בנושא, תומכים במכתב הרבנים… אני חושב שזה ההלכה, אני מאמין שזה ההלכה ויש לנו גב מהקדוש ברוך הוא".

הרב אליהו הוסיף: "יש היום מלחמה לרכוש אותנו בכסף. ברור ה' שיש לנו הלכה ברורה. אני יכול לומר שאני גאה בציבור. בצפת פסק ההלכה עבד! ברוך ה' בצפת לא מוכרים אדמות לנוכרים. וגם לא שוכרים ולא מוכרים דירות. ללא הבדל בין דתיים וחילוניים".

הרב שמואל אליהו הדגיש כי הציבור בצפת מציית לפסק ההלכה, ולא משכיר דירות למרות שהפיתוי הוא גדול. עוד ציין הרב שמואל כי "אם מישהו נלחץ אני לא מתבייש ואומר לו אדוני, זה אסור על פי ההלכה".

בנוסף לרב שמואל אליהו התייחס לסוגייה הרב יעקב אריאל- רב העיר רמת גן, אשר חזר על עמדתו כי אין מקום לפסק הלכה גורף על השכרת דירות לערבים, אך במקומות בהם מתרחש מאבק להשתלטות על אזורים יהודיים כגון צפת באר שבע או עכו, אכן יש למנוע השכרת דירות אך לא מהטעם של "איסור לא תחונם" אלא בגלל הסכנה הלאומית הכרוכה בכך.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=8249

הרב ליאור: לעודד את הבדואים לצאת מהארץ

בדברים שנשא בכנס רמלה, קרא הרב ליאור – מחשובי רבני המתנחלים – לביצוע טרנספר מרצון לאוכלוסייה הבדואית. יש "לטפח את התמריצים, אפילו בכסף, כדי לעודד את השבתם לארצות מוצאם", אמר הרב, והוסיף: "פה, שום פיתרון לא יהיה"

ynet

קריאה לביצוע טרנספר מרצון לבדואים: במסגרת כנס רמלה שהתקיים היום (ג') זו השנה הרביעית, אמר הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע וראש הישיבה, כי על מדינת ישראל "לעודד את הבדואים לשוב לארצות מוצאם בערב הסעודית ובלוב".

הרב ליאור אמר את הדברים במושב מיוחד שהוקדש לבעיית היישובים הלא מוכרים (הבדואים) בנגב,

 • לאור ההלכה – בעקבות המלצות ועדת גולדברג להסדרת היישובים הבדואים הלא חוקיים. הרב ליאור הציג את פירוט השיקולים וההכרעה בשאלות הנוגעות ליישום ההמלצות.

  "ביחס לבדואים אני אומר לטפח את התמריצים, אפילו בכסף, כדי לעודד את השבתם לארצות מוצאם", אמר הרב. "היום יש הרבה שטחים בערב הסעודית. יש גם בלוב כמה שטחים. יש להם מספיק שטחים. אני לא אומר שמבחינה הומאנית לא נעזור להם – נעזור להם שמה. אם ישאירו אותם פה, שום פיתרון לא יהיה, מאחר שהם פועלים נגד עם ישראל ונגד מדינת ישראל".

  "לסייע, לא כמו בגוש קטיף"

  הרב ליאור הדגיש כי יש לסייע לאוכלוסייה הבדואית ביציאתם לארצות ערב, בניגוד למה שנעשה בעבר עם

  פינוי תושבי גוש קטיף. "יש לנו מאבק על זכות שיבתנו לארצנו", אמר, והדגיש כי הערבים מתנגדים לעצם קיומה של מדינת ישראל. "הם מתנגדים לעצם קיומו של עם ישראל, ולכן אני לא חושב שקיים פיתרון שיכול להשביע את רצונם".

  כנס רמלה "בין ישראל לעמים" נוסד על ידי תנועת "קוממיות", בשיתוף הגרעין התורני ברמלה, ובחסות עיריית רמלה. מחקר שנערך לקראת הכנס מגלה כי נרשמת ירידה במספר היהודים בערים מעורבות, לעומת עלייה במספר הערבים. מנתונים שמסרו מארגני הכנס עולה כי בין השנים 2003-2009 נרשמה בלוד עלייה של כ-24% במספר התושבים הערבים, במקביל לירידה של כמעט 8% באוכלוסייה היהודית. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ירידות דומות נרשמו בעכו, רמלה, יפו, חיפה וירושלים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: