חשיפה: המדינה חוזרת לממן את הישיבה ביצהר

יצהר, ארכיון (צילום: מיכאל יעקובסון)

תמר לוי

כבר חצי שנה שמשרד החינוך משעה את התקציבים שאמורים להיות מועברים לישיבת "עוד יוסף חי" ביישוב יצהר, בטענה שקיימים בה אי סדרים מנהלתיים; חברי הישיבה טוענים שמדובר בהתנכלות אישית לראש הישיבה, הרב איציק שפירא, שפרסם את הספר "תורת המלך"; הבוקר, מתברר, שבמשרד החינוך החליטו להמשיך להעביר את הכספים

ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר לא מפסיקה לייצר כותרות, בעיקר בגלל ראשה, הרב איציק שפירא, מחבר הספר "תורת המלך" המתיר הרג גוים חפים מפשע במצבים מסוימים. כבר למעלה מחצי שנה שתקציבי הישיבה מעוכבים על ידי משרד החינוך – ספק בשל עמדות רבניה, ספק בשל אי סדרים מנהלתיים. הבוקר פורסם לראשונה בגלי צה"ל כי משרד החינוך החליט להשיב את התקצוב למוסד.

ראש הישיבה, איתמר פוזן, טוען כבר חודשים שהשלילה כולה נבעה משיקולים פוליטים – לטענתם, רק במסווה של אי סדרים. לדבריו, בחודשים האחרונים לוחצים עליהם גורמים בפרקליטות לפטר את הרב שפירא בתמורה להשבת המימון הממשלתי. "היועץ המשפטי של אגף מוסדות תורניים אמר לנו שמאחורי עצירת התקציב לישיבה עומד המשנה לפרקליט המדינה, ושהתקציב לא יחזור לפני שבישיבה יפסיקו לשלם משכורת למחברי הספר תורת המלך – הרב יצחק שפירא והרב יוסי אליצור", אמר.

מאז פרסום הספר והטלטלה הציבורית שהוא חולל, ממשיך לטעון הרב שפירא – כי מדובר בסערה בכוס מים. "לצערינו התקשורת מתעסקת בנושא בצורה של הכללה, בצורה צעקנית, ולכן אני ממליץ לכל מי שרוצה להתעסק עם העניינים האלה להסתכל בספר, ללמוד אותו לפרטי פרטים, מתוך כך הוא יזכה עד כמה התורה – דרכיה דרכי נועם, דרכיה שלום", הוא אומר.
גם אם מדובר בליקויים נקודתיים שגרמו לשלילה, כפי שאומרים במשרד החינוך, וגם אם אכן מדובר בניסיונות להשקיט את הרבנים – הבוקר מאשרים לנו במשרד כי בעוד כמה שבועות הכספים הממשלתיים יושבו – לישיבה שיצרה בשנים האחרונות הרבה מאוד רעש.

http://glz.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=80561

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: