גדי גבריהו | הפרקליטות נגד הרשע

''
'' הרב יצחק שפירא, האדם הצנום והשברירי שנגרר על ידי שוטרים, על פי התיאור המיתמם של ישראל הראל ("הפרקליטות נגד הצדק", "הארץ", 18.2), כתב ספר המתיר (בין היתר) את דמם של תינוקות וילדים של האויב.

הוא והרב יוסף אליצור, מחברי "תורת המלך", כותבים בו: "שיש סברא לפגוע בטף (ילדים ותינוקות) אם ברור שהם יגדלו להזיק לנו, ובמצב כזה הפגיעה תכוון דווקא אליהם". שני הרבנים גם מסבירים, שהילדים הנפגעים צריכים להודות להורגים על "נדיבותם": "ובאופן פשוט גם הם (הילדים) מרוויחים מזה, כי אחרת יגדלו בצורה לא מתוקנת וממילא נצטרך להורגם".

הראל כותב, כי הרב שפירא נעצר ונאזק בידיו וברגליו בגין שני משפטים שבספר: "אין איסור בהריגת גוי שעובר על שבע מצוות בני נוח", "ובכל מקום שבו נוכחות גוי מסכנת חיי יהודי, מותר להורגו". כל יתר 230 העמודים שב"תורת המלך" עוסקים על פיו, כנראה, בענייני שבת, צניעות וכשרות. הראל מדלג משום מה על הפרקים העוסקים בנקמה ובנטילת החוק לידיים ומכוונים בין היתר לנקמה של ברוך גולדשטיין ולמדיניות תג המחיר.

"לא צריך החלטה של אומה כדי להתיר את דם מלכות הרשעה", כתוב שם, ולמי שלא מבין מה הקשר בין המשפט הזה לברוך גולדשטיין, מפנים המחברים לספר הזיכרון לגולדשטיין, "ברוך הגבר": "הנקמה היא חום של צדק, לעומת החום של תאוות הרשע. כשם שיש התלהבות של רשעות – כך צריכה להיות התלהבות של צדקות להילחם ברשעות. כיוון שהרשעים פועלים ?בלי חשבון', גם אנחנו פועלים ?בלי חשבון' כדי לקיים איזון נכון ומידה כנגד מידה… ועיין בזה ביתר אריכות בפרק השלישי בחוברת ?ברוך הגבר': וראה באותו ספר במאמר ?לעשות נקמה בגויים".

מי שהיה שותף לתכנון מעשי הנקמה של המחתרת היהודית הראשונה ומי שכינה את גולדשטיין קדוש שמצטרף לקורבנות השואה הנאצית לא נתן סתם הסכמה פורמלית לספר "תורת המלך". ההסכמה של הרב דב ליאור לספר נלהבת במיוחד: "ראוי החיבור הזה לעלות על שולחנם של מלכים מאן מלכי רבנן וכל שוחרי תורה ואוהביה, שיראו איך שתורת ישראל מדריכה את האדם בין בחיים אזרחיים הרגילים והן בזמן מלחמה".

מדוע אין המשנה לפרקליט המדינה, עורך הדין שי ניצן, מטפל במואזינים ובאימאמים-מסיתים, מתלונן הראל. בקלות מצאנו, שב-7 בנובמבר 2010 הוגש כתב אישום נגד האימאם נזים מחמוד סלים, בן 45 מנצרת, שניצל את דרשותיו כדי להעביר תכנים קיצוניים של הג'יהאד העולמי וארגון הטרור אל-קאעדה וקרא לקהל מאמיניו לפגוע במי שאינם מוסלמים. לא שמענו על מאמר של הראל העוסק באימאם צנום ושברירי, אזוק בידיו וברגליו, ונגרר בידי שוטרים באופן השמור לרוצחים, אנסים ומחבלים.

הכותב הוא מנכ"ל תנועת י"ב בחשוון, לחיזוק הסובלנות בחינוך הדתי

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1217030.html

 

הכתבה אלי מתייחס גדי גבריהו – ישראל הראל | הפרקליטות נגד הצדק

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: