70 רבנים חתמו על עצומת תמיכה ברב דב ליאור


תומכים ברב דב ליאור: 70 רבנים מהציונות הדתית חתמו על עצומה שקוראת לראש הממשלה ושר המשפטים לבטל את צו המעצר ברב, שהוצא לאחר שסרב להחקר במשטרה; הרב ליאור זומן לחקירה מאחר והביע תמיכה בספר "תורת המלך", שמתיר הרג גויים חפים מפשע במצבים מסויימים.

70 רבנים מהציונות הדתית חתמו על עצומה שקוראת לראש הממשלה ולשר המשפטים לבטל את צו המעצר שהוצא לרב קריית ארבע דב ליאור, מכיוון שלא התייצב לחקירה במשטרה בחשד שהביע תמיכה בספר "תורת המלך", שמתיר הרג של גויים חפים מפשע במצבים מסוימים.

בין החותמים על העצומה ראשי ישיבות ההסדר, הרבנים חיים דרוקמן, אליקים לבנון, דוד סתיו וכן הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת הר ברכה. לאחר שהוצא נגדו צו המעצר, אמר הרב ליאור כי הוא מוכן להחקר אם החוקרים יגעו לביתו. בעצרת שהתקיימה בקרית-ארבע הוסיף ליאור: "זה ניסיון להפחיד אותי ורבנים נוספים מכיוון שדעותינו אינן תואמות את דעתם של פקידים מסוימים במשרד המשפטים".

הרב ליאור טוען כי עצם החקירה היא איום על כל הרבנים, שעלולים, לדבריו, לחשוש להביע את דעתם. "לאסור על רבנים להשמיע דעת תורה, זה מזכיר את שלטון הקומיסרים ברוסיה הבולשביקית", אמר הרב בשיחה עם תלמידיו, "זה ניסיון להשתיק את דעת תורה. בזמן האחרון יש כל מיני נסיונות לזמן רבנים לחקירה על רקע זה".

בן ארי: "מדובר בחציית קו אדום"
מאחורי הרב עומדים כמעט כל אנשי הימין. עם היוודע דבר צו המעצר הזעם בציונות הדתית נסק לגבהים חדשים – ועד רבני המטה להצלת העם והארץ פירסם הודעה לפיה "מדובר בהכרזת מלחמה על כל רבני ישראל".

גם חברי הכנסת מהימין החלו בשיגור תגובות נזעמות. חבר הכנסת מיכאל בן ארי מבהיר כי הצעד הזה לא יעבור בשתיקה. "צו מעצר נגד אחד מגדולי הרבנים בציונות הדתית זו חציית קו אדום – שוב מדובר בדורסנות של הפרקליטות", טוען בן ארי, "אני חושש שההתקוממות בקרב הציבור תוביל למחוזות שאיש לא רוצה להיות עד להם".

במסגרת הפרשה נעצר בחודש יולי הרב איציק שפירא, ראש ישיבת "עוד יוסף חי" בישוב יצהר, בחשד להסתה. שפירא הוא כתב את הספר מעורר המחלוקת, לפני כשנה וחצי, שבו הוא מפרש הלכות קדומות ורומז כי ניתן להרוג את מי שאינם יהודים. במהלך מעצרו של שפירא הוחרמו גם עותקים רבים מן הספר.

http://rotter.net/cgi-bin/go-news.pl?file=17019.html

רבנים לנתניהו: בטל צו המעצר נגד דב ליאור

מחר צפויה להתפרסם במקור ראשון עצומה עליה חתומים עשרות רבנים מהציונות הדתית, שקוראת לרה"מ לבטל את צו המעצר נגד הרב

עמיחי אתאלירבני הציונות הדתית מתייצבים מאחורי הרב דב ליאור: בעצומה שתתפרסם מחר (ו') בעיתון מקור ראשון, קוראים עשרות רבנים מכל הזרמים בציונות הדתית לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר המשפטים, יעקב נאמן, להתערב ולבטל את צו המעצר שהוצא נגד הרב ליאור – רבה של קרית ארבע והיישוב היהודי בחברון.
הרב דב ליאור

הרב דב ליאור צילום ארכיון: פלאש 90

בין החותמים על העצומה ראשי ישיבות הסדר, ראשי ישיבות גבוהות, ראשי ישיבות תיכוניות וראשי מכינות קדם צבאיות, בהם גם רבנים הנחשבים למתונים שחלקם הצהיר מפורשות על התנגדות לספר "תורת המלך".

למרות זאת, הם חתמו על עצומה שבה מצוין כי "צו המעצר הוא ביזיון לתורה וללומדיה, ניסיון לבלום את חופש הביטוי של הרבנים באמצעים חמורים ובלתי מקובלים ואנטי דמוקרטים. כאלה שמעולם לא ננקטו נגד אנשי רוח מהשמאל, למרות ביטויים קיצוניים ביותר נגד המדינה ואזרחיה".

בין השמות החתומים: הרב חיים דרוקמן ראש ישיבות בני עקיבא, הרב דוד סתיו יו"ר רבני צהר, הרב צפניה דרורי ראש ישיבת ההסדר בקרית שמונה, הרב אליקים לבנון ראש ישיבת אלון מורה והרב אליעזר מלמד ראש ישיבת הר ברכה.

גם רבנים אחרים סירבו להגיע לחקירה

הרב שלמה רוזנפלד, ראש ישיבת ההסדר "שדמות נריה" וממארגני העצומה אמר: "אנו מאמינים כי יש כאן פגיעה בכבוד התורה וחכמיה וניסיון לסתימת פיות. בניגוד למגזרים אחרים בהם הדברים נעשים במתינות ובשם "חופש דעות", כלפי הרבנים נוקטים צעדים חמורים כאשר זה לא מסתדר עם דעתו של מישהו".

בתחילת השבוע הוציאה משטרת ישראל צו מעצר נגד הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע והיישוב היהודי בחברון. הרב ליאור זומן כמה פעמים לחקירה במשטרה בעקבות הסכמה (הקדמה) שכתב לספר "תורת המלך" העוסק בהלכות הריגת גוי, אך סירב להגיע לתחנה, והוצא נגדו צו מעצר.

לפני כשנה וחצי נחשף במעריב כי הרב איציק שפירא מהישוב יצהר שבשומרון כתב את הספר "תורת המלך". שורת רבנים כתבה הסכמות לספר ובהם גם הרב ליאור. בעקבות הפרסום במעריב, פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה בינלאומית במשטרת ישראל בחקירה במסגרתה נעצר הרב שפירא. כמה מהרבנים שכתבו מכתבי ההמלצה, בהם הרב דב ליאור, זומנו אף הם לחקירה, אך הם סירבו להגיע.

בימים האחרונים הגיע מפקד משטרת חברון לביתו של הרב ליאור והודיע לו כי בידיו צו מעצר נגדו. הרב ליאור הודיע למפקד המשטרה כי אין בכוונתו להגיע לחקירה וכי הוא מסרב לשתף פעולה עם מה שהגדיר "חקירת משטרה שמטרתה לסתום פיות לרבנים".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/210/792.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: