ראשוני: צו מעצר הוצא גם נגד הרב יעקב יוסף – הגיע הזמן!

צו מעצר נגד בנו של הרב עובדיה יוסף

צו המעצר הוצא נגד הרב יעקב יוסף לאחר שהוא סירב להיחקר במשטרה על תמיכתו בספר "תורת מלך" המתיר להרוג גויים

יצחק טסלרלרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, נודע הערב כי המשטרה הוציאה נגדו צו מעצר. לרב נמסר כי צו המעצר הוצא נגדו לאחר מספר חודשים שבהם הוא סירב להתייצב לחקירה במשטרה לאור תמיכתו בספר "תורת מלך – הלכות הריגת גוי". במשפחת יוסף קיבלו בתדהמה את החלטת המשטרה מאחר והם אמרו ל-nrg מעריב כי הם מופתעים מהוצאת צו המעצר לאור הייעוץ המשפטי שהם קיבלו ייעוץ משפטי ולפיו אין חובה חוקית להתייצב לחקירת משטרה.

הספר "תורת מלך" קובע: מתי מותר להרוג גויים?

הרב יעקב יוסף.

הרב יעקב יוסף. צילום ארכיון: פלאש 90

עו"ד איציק בם, פרקליטו של הרב יוסף אמר הערב למעריב כי הוא אכן ייעץ בשעתו לרב יוסף שלא להתייצב לחקירה מאחר ולטענתו אין חובה חוקית להתייצב לחקירה במשטרה.

עו"ד בם: "אם היה מדובר בחקירה עניינית לא היתה למשטרה שום בעיה לבוא אל הרב, לביתו או ללשכתו, ולשאול אותו שאלות שם. יתר על כן, אם יש חשד שבוצעה עבירה למשטרה יש סמכות לעכב אדם מבלי לעצור ואנחנו הודענו בשעתו לשי ניצן שהרב לא מתכוון לבוא לחקירה".

עו"ד בם הוסיף וציין: "הוצאת צו המעצר היא מהלך תקשורתי ומהלך סהרורי. הפרקליט שהורה למשטרה ללכת ולהוציא צו מעצר נגד מנהיג ציבור דומה לילד שמשחק עם גפרורים ליד חבית של אבק שריפה. מצופה מן הפרקליטים בשירות המדינה לגלות מעט יותר תבונה – לתשומת לב של מי שממנה אותם".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לחקירות המתנהלות".

רבנים כותבים לנתניהו

ראוי לציין כי צו המעצר שהוא נגד הרב יעקב יוסף הוא המשך ישיר לצו המעצר שהוצא לרב דב ליאור – רבה של קרית ארבע והיישוב היהודי בחברון. בתחילת השבוע הוציאה משטרת ישראל צו מעצר נגד הרב ליאור שזומן כמה פעמים לחקירה במשטרה בעקבות הסכמה (הקדמה) שכתב לספר "תורת המלך", אך סירב להגיע לתחנה.

היום מתפרסם בעיתון הדתי-לאומי "מקור ראשון" מכתב תמיכה של 70 רבנים הקוראים לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב כדי לבטל את צו המעצר שהוצא נגד הרב ליאור. בין החותמים על העצומה ראשי ישיבות הסדר, ראשי ישיבות גבוהות, ראשי ישיבות תיכוניות וראשי מכינות קדם צבאיות, בהם גם רבנים הנחשבים למתונים שחלקם הצהיר מפורשות על התנגדות לספר "תורת המלך".

הרב

שלמה רוזנפלד, ראש ישיבת ההסדר "שדמות נריה" וממארגני העצומה אמר: "אנו מאמינים כי יש כאן פגיעה בכבוד התורה וחכמיה וניסיון לסתימת פיות. בניגוד למגזרים אחרים בהם הדברים נעשים במתינות ובשם "חופש דעות", כלפי הרבנים נוקטים צעדים חמורים כאשר זה לא מסתדר עם דעתו של מישהו".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/210/940.html?hp=1&loc=2

מערכת הקול היהודי | ז׳ באדר א׳ ה׳תשע״א (10/02/2011)

מסרב להיחקר. הרב יעקב יוסףמסרב להיחקר. הרב יעקב יוסף 

לאחר הוצאת צו המעצר נגד הרב דב ליאור בשבוע שעבר, הגיעו שוטרים בראשית השבוע לביתו של הרב יעקב יוסף עם צו מעצר בידם. מקורביו: המשך הרדיפה נגד הרבנים יעורר סערה קשה.

ביום חמישי שעבר פנה מפקד מרחב חברון, ניצב משנה איציק רחמים לרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע-חברון, ודרש כי יגיע לחקירת משטרה בנוגע להסכמתו לספר 'תורת המלך', וחתימתו על מכתב הרבנים בעקבות 'פיגועי הטרקטור' בירושלים לפני למעלה משנתיים. הרב ליאור סירב להגיע לחקירה. בעקבות כך, יצא צו מעצר נגד הרב ליאור. כזכור, לפני כחצי שנה, סירבו הרב ליאור והרב יעקב יוסף להתייצב לחקירה על הסכמתם לספר, בנימוק כי 'התורה איננה עומדת לחקירה'.

מקורביו של הרב יעקב יוסף סיפרו לקול היהודי, כי גם נגד הרב יוסףף הוצא צו מעצר דומה. ביום שני האחרון התדפקו שוטרים על ביתו של הרב, ובידם צו מעצר לצורך חקירה. בבית הרב לא נענו לקריאת השוטרים.

מקורבי הרב יוסף מזהירים כי במידה והרדיפה הפוליטית נגד הרבנים תימשך, הדבר יעורר סערה ציבורית נרחבת.

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=4262

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: