אמנות השימוש בפסאודו-פמיניזם לקידום מטרות גזעניות וסקסיסטיות

מתוך המאמר "פרצופה  של המדינה"

מאת צפי סער | גברת מג'ונדרת ''

 

אמנות השימוש בפסאודו-פמיניזם לקידום מטרות גזעניות וסקסיסטיות * וגם: דברים שלא יכול להיות שקורים * ומה קרה לברבי? ''

''לרגע היה נדמה, שסוג של פמיניזם צץ לו בכנסת: ח"כ מרינה סולודקין, ממפלגת קדימה, העלתה הצעה לאסור חבישה של כיסוי פנים נוסח רעלה או בורקה. בין הנימוקים שהציגה להצעתה: המנהג פוגע בנשים ותורם לאפלייתן.

היוזמה של סולודקין, שתחילה נועדה להיות הצעת חוק אך לבסוף החליטה הח"כית להגיש אותה כהצעה לסדר היום, היא דוגמה מובהקת, גם אם לא יחידה כמובן, לרתימת מטרות פמיניסטיות, או פסאודו-פמיניסטיות, לצרכים אחרים לגמרי, לא פעם גזעניים או כאלה שמסיגים נשים לאחור דווקא. במקרה של הצעת איסור הרעלה (שנולדה בעקבות הצעות חוק דומות בצרפת ובבלגיה) הסבירה סולודקין כי כיסוי פנים הוא גם "בעיה ביטחונית", הוא עלול לשמש "מחבלים" ל"ביצוע מעשי טרור נגד מדינת ישראל ואזרחיה". אם כך, דרך האיסור לחבוש אותו, גם נמנע מהערבים הפרימיטיבים האלה לדכא את הנשים שלהם, וגם לא נאפשר להם לפוצץ אותנו. איזה יופי. '''' ''בלקבורן, אנגליה. התנגשות ערכים '' ''

סוגיית הרעלה והבורקה מפגישה שאלות של בחירה חופשית, זהות דתית, לאומית וקהילתית, זכויות אדם וחוה, התנגשות של ערכים ממזרח ומערב. בצרפת, שם זו סוגיה בוערת, מתקיים דיון מורכב בעניין הזה: בעוד שהמדינה רואה בכיסוי הפנים ניגוד לרוח החופש והשוויון שביסודה, חלק מהנשים המוסלמיות גורסות כי זו בחירתן וביטוי לזהותן. בישראל, כנהוג, השיח הזה מגויס ומושטח לצרכים לאומניים מקומיים.

אנומליה אחרת, גם היא בכנסת, התגלתה בימים האחרונים בהזמנה של הוועדה הפרלמנטרית לקידום מעמד האשה, בראשות ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד, לישיבתה שנקבעה להיום. על סדר היום, כך נכתב: "תופעת ההתבוללות בישראל – לציון יום הזהות היהודית בכנסת". ג'ורג' אורוול, כך נדמה, מגחך בקברו. זה אפילו לא עניין של סמולנות רחמנא ליצלן: גם נשים ימניות אמורות להכיר בכך שתפישת הרחם ככלי לאומי היא ההיפך הגמור מ"קידום מעמד האשה". נדמה איפוא שוועדה הנושאת שם זה אמורה דווקא להתנגד לרוחות שוביניסטיות וגזעניות כמו אלה שנישבו באחרונה, למשל בהפגנות נגד "ערבים שמתחילים עם בנותינו" – אמירות שמהדהדות ימים אפלים במקומות אחרים. אז נדמה….

 

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1214032.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: