ראיון עם הרבנית של קרית מוצקין – מעביר חלחלה כמה זה מזכיר את גרמניה ב1930

מי פה הגזען? אנחנו?

אחרי שרב העיר קרית מוצקין, מאיר דרוקמן, קרא לנדות מי שמוכר בית לערבי, חתמה רעייתו, הרבנית סטרנה דרוקמן, על הקריאה לבנות ישראל שלא לעבוד עם ערבים. השוואה לחוקי הגזע בגרמניה? הרבנית: "זו דמגוגיה בגרוש"

ארי גרינברג

 

 

 

הרבנית סטרנה דרוקמן, רעייתו של הרב הראשי של קרית מוצקין, מאיר דרוקמן, חתמה על מכתב הרבניות הקורא לנשים יהודיות שלא לעבוד במקומות בהם עובדים ערבים, ולא לצאת איתם. בראיון ראשון לעיתונות הסבירה השבוע דרוקמן את תמיכתה במכתב והביעה תמיהה כיצד מכתב כזה לא פורסם כבר מזמן.

 

סטרנה דרוקמן נולדה לפני כ-63 שנה בברית המועצות לשעבר, למשפחה של חסידי חב"ד. בשנת 1968 היא נישאה לרב דרוקמן, ובשנת 1987 הגיעו בני הזוג לקרית מוצקין. לדרוקמנים עשרה ילדים – חמישה בנים וחמש בנות. כיום מקיימת הרבנית הרצאות, עוזרת לנזקקים ומארחת בסעודות שבת.

 

מדוע חתמת על מכתב הרבניות?

"השאלה המתבקשת יותר היא לא מדוע עכשיו לחתום על מכתב ברוח זו, אלא איך זה שלא יצא מכתב כזה מזמן. כל אחד מבין שהתבוללות, כמוה כשואה רוחנית. לא רק אנשים שומרי מצוות מבינים את זה. גם ראש הממשלה גולדה מאיר התבטאה כך בשעתו".

 

 
''

הרבנית סטרומה דרוקמן

 

טוב, גם גולדה לא היתה מופת של תקינות פוליטית.

"המדינה בעצמה, באמצעות הסוכנות היהודית, שולחת שליחים בכל רחבי העולם כדי לעצור את ההתבוללות, כלומר למנוע נישואי תערובת. מעניין שלאנשי הסוכנות לא קוראים 'גזענים'".

 

התופעה של נישואי תערובת כל כך גדולה?

"למיטב ידיעתי, כ-20 אלף יהודיות כבר התבוללו ומתגוררות בכפרים ערביים (לנתון הזה אין כל אסמכתה, א"ג). רק דרך הבית שלי הגיעו קריאות נואשות של הורים שבנותיהן כלואות בשבי הערבי. היו מקרים שהבנות עצמן באו בחשאי לביתנו והתחננו על נפשן בפני ובפני בעלי, בזעקה נואשת, 'הצילו אותי'.

 

אאבל קראתן גם לא לעבוד עם ערבים.

"זה לא סוד שהצעירים הערבים הם מחזרים מצטיינים. הם לא מופיעים בפני הבנות היהודיות כשהם עטויים בכאפיות, אלא באים בהופעה אירופית, נאה ושרמנטית. הם רוכשים את ליבן של נערות פתיות וקלות דעת בדרך כלל, ומשחדים אותן במתנות יקרות ערך, בושם יקר, תכשיטים וכו'. הבנות, חלקן הניכר, כפי שאמרתי, בעלות אופי חלש, הולכות שבי אחרי קסמיהם של הגברברים האלה, והן אינן מבינות שזוהי בעצם מלכודת דבש.

 

אבל מהיכן את שואבת את הסמכות הרוחנית האוסרת לעבוד עם ערבים?

"במהלך ההיסטוריה חששו יהודים לקרבת יתר עם נוכרים, עקב החשש שההתקרבות תביא לידי התבוללות. בכל מוצאי שבת יהודים דתיים, מכל החוגים והעדות, אומרים בקול רם, בתפילת ההבדלה, את המלים: 'המבדיל בין קודש לחול… בין ישראל לעמים'. החשש הנצחי שלנו היה העירבוב בין יהודים לגויים".

 

הרטוריקה הזאת מזכירה נאומים של היטלר.

"מה הקשר בכלל? זו סתם דמגוגיה בגרוש. הגרמנים שנאו יהודים על רקע אתני. היהודים בגרמניה, ערב השואה,

התבוללו כליל בין הגרמנים. הם שינו את שמותיהם לשמות נוכריים, רקדו ואלסים עם הגרמנים בטרקליני התרבות שלהם, הם היטיבו עם גרמניה בתחומי התרבות, הרפואה, הביטחון ומה לא. הנאצים ועוזריהם שנאו אותנו בגלל סיבה אחת ויחידה – כי אנו שייכים לגזע השמי, כלומר הגזע עימו נמנים היהודים. אז איזה מכנה משותף חלילה יש בין היחס שלנו לערבים לבין האנטישמיות באירופה כלפינו? האם היהודים רצו לכבוש את גרמניה? את פולין? את אירן? הערבים מצהירים שהם רוצים לעשות את זה לנו, אז מי כאן בדיוק הגזען?".

 

כמו בחוקי נירנברג, גזענות היא העדפת בני אדם המבוססת על נימוקי גזע.

"מעניין שאותם יפי נפש חוזרים כמו מנטרה על הקלישאה החלודה הזו ומטיחים ברבנים, ועתה גם ברבניות. מעניין שבדיוק אותם חוגים שמאלניים יוצאים בהפגנות ברמת אביב הסנובית כדי למנוע, אוי ווי, כניסה של חב"דניקים לשכונתם. אני רוצה לראות שבקיסריה היוקרתית, בשכנות לראש הממשלה המתגורר שם, ייתנו דריסת רגל לערבים.

 

את שותפה לדעה של בעלך, שהערבים מנסים לכבוש את המדינה באמצעות קניית דירות?

"אצל הערבים רכישת כמה שיותר דירות ברחבי הארץ אינה נובעת ממקריות, אלא מתוך אג'נדה מסודרת וברורה. עם האפשרויות הכספיות שלהם, שנתמכות על ידי ערבים מאירופה ומסעודיה, הם יכולים וחפצים ומתכננים לרכוש את כל המדינה. ואז נשאלת השאלה, עבור מה שפכו חיילינו את דמם? עבור מדינה ערבית?".

 

חיילינו? למי את בדיוק מתכוונת? לחרדים שלא מתגייסים?

"חיילינו הם כל מי שמשרתים בצבא. חסידי חב"ד, ברובם המכריע, משרתים בצה"ל, במיוחד כשמדובר על מלחמת השחרור. מאיפה היו החיילים שלחמו לייהד את צפת ולשחרר אותה מערבים? בני צפת של אז היו מאה אחוז משפחות חרדיות".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4009698,00.html

 

מודעות פרסומת

One Response to ראיון עם הרבנית של קרית מוצקין – מעביר חלחלה כמה זה מזכיר את גרמניה ב1930

  1. אנחנו כרגע לא גרמניה הנאצית אבל המדרון תלול ואנחנו מחליקים עליו מהר מאוד. השימוש בשנאת זרים ובמלחמת קיום תמידית תוך מתן לגיטימציה שלטונית לגזענות הפושה בחברה הינם אותו מדרון חלק שאני מדברת עליו.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: