כהנא חי, בכנסת – יעל בן יפת

בן ארי, כהניסט שנבחר לכנסת ישראל החליט לאחרונה לשוטט בגבולות הקו הירוק. אחרי שנים רבות בהן חי בין הוילות והאויר הנקי של קרני שומרון הוא הגיע למחוזות המפויחים של ערי המרכז. קפיצה קלה מבושמת מגזענות לבת ים וגיחה דרמטית לבמה בשוק התקווה.

את טיוליו ברחבי הארץ הוא סיים אמש בכנס סגור של חבר מרעיו שם קרא לשמאלנים "בוגדים שיש לרדפם בכל מחיר", "חיידק פנימי" ו-"אויבי ישראל".

יש הרואים בו פ"ר (פסיכופת רצחני) ויכול להיות שזה נכון אך גם יכול להיות שכאשר הוא קורא לרדוף שמאלנים בוגדנים הוא בעצם מתכוון למשחק חדש שהומצא בהתנחלות היקרה שלו, מן יניב של הגבעות או משהו כזה.

בסיבוב ההופעות שלו באזור המרכז בחודש האחרון זכינו לראות גיחה סקסיסטית גסה בבת ים, היכולה להיחשב כהטרדה מינית כלפי בנות ישראל היהודיות ולא רק בבת ים. בבת ים טרחו התושבים והתושבות ובראשם ראש עיריית בת ים מר שלמה לחיאנילצאת נגדו ונגד האמירות החשוכות שלו ולהבהיר כי את הקונוס הלבן יואיל מר בן ארי לחבוש במקומות אחרים שם רואים בהתנהגותו כדבר נורמטיבי ולא כהתנהגות של פ"ר.

הפר הזועם עבר למחרת התוכנית שלו לזוגיות נכונה בבת ים לשכונת התקווה, שם הוא מצא קבוצה אחרת להאשים בה את כל צרות העם היהודי – הפליטים.

המצב בשכונות אכן גרוע, חוסר ההתמודדות של הרשויות עם כמויות כל כך גדולות של אוכלוסיות המגיעות לכאן מכל מיני סיבות מביא למצבי קיצון לא הגיוניים ומורכבים. אותן אוכלוסיות שמגיעות לישראל אולי לא יודעות או אולי כן, שכאשר מנהיגי המדינה ספונים בקיסריה ומגדלי אקירוב– רחוב לוינסקי נשמע כמו משהו רחוק ולא קשור אליהם. העיקר שאחרי ההפגנה מר ביבי – אין לי אג'נדה אבל איזה כיף שצילמו אותי בתוך המסוק – נתניהו שלח בקשה נסערת לתושבי השכונות שלא ננקוט באלימות כלפי הזרים.מבעיר האש האנושי פנה אתמול לחזית חדשה והפעם לא הנשים היהודיות הן הקורבנות, גם לא המסתננים, הפעם אלו ארגוני השמאל שיאלצו לעמוד מול ועדת חקירה מהפרלמנט הכי גזעני במזרח התיכון. מעניין מה מבשלים בחזית של ליברמן שנראה כי מאבדת את אחיזתה בתואר גזען הכנסת. בן ארי וחבריו אינם הראשונים שפתחו במלחמה נגד ארגוני זכויות אדם היה איזה מקארתי אחד שרדף אנשים שלא חשבו כמוהו או שהוא חשב שלא חשבו כמוהו או סתם כי בא לו. בריון שכונתי היה מקארתי. ועכשיו הוא כאן. כהנא בהחלט יכול להיות גאה.

כהנא גם בטח היה יכול להיות מאוד גאה אם היה שומע את דבריו של מיכאל בן סימון על דברי בן ארי. מסתבר כי לבן סימון יש ניתוח ביולוגי ממש על דפוסי ההתנהגות הימנית קיצונית והוא מבסס אותה על הקהילה המזרחית ובעיקר על זו המרוקנית. הוא עוד מוסיף וגורע באומרו כי מן המזרחים יוצאת ההקצנה הדתית והלאומנית. אני משערת כי כדאי שבן ארי ייקח את בן סימון לסיבוב גבעות ולבדיקה קצת יותר מעמיקה מאשר מתוך השרוול לפני שהוא מכתים קהילות שלמות.

בתוך כל מדמנת הגזענות ששוחה בה הכנסת ה-18, נראה כי לא משנה ימין או שמאל הרפש הגזעני יוצא בטבעיות וללא בושה ולעיתים קרובות זה ממש לא משנה אם אתה מגדיר את עצמך שמאל או ימין או קדימה ששלושה מחברי הכנסת שלה תמכו בועדת החקירה. לעומת נציגי קדימה התומכים עמד ראובן ריבלין אחד מהליכוד שהעז לומר בפומבי שהוא מוכן לדעות שונות משלו. מוכן לשמוע לא חייב להסכים. במקומות מסוימים בעולם ופעם גם בישראל זאת היתה אמירה נורמטיבית. היום היא נשמעת אמיצה.

הכותבת היא חברת מועצת העיר תל אביב יפו מטעם סיעת עיר לכולנו ומנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית. היא תושבת קרית שלום שבדרום תל אביב. yaelby@mail.tel-aviv.gov.il

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4009928,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: