מכתב הרבות הרפורמיות: "לבלום את השנאה"

מלחמה של מכתבים: בתגובה למכתב הרבניות, פרסמו חברות מועצת הרבנים המתקדמים בישראל גילוי דעת: "הרבניות החותמות על חוטאות בגזענות, התנשאות, שוביניזם וגלותיות"

קובי נחשוני

 

עשרות רבות רפורמיות חתמו על מכתב היוצא נגד מכתב הרבניות, שפורסם אמש (יום ג') ב-ynet למניעת קשרים מקצועיים וחברתיים בין נערות יהודיות לגברים ערבים. לטענת הרבות, מכתב הרבניות נועד להדיר, הלכה למעשה, ערבים אזרחי ישראל ממקומות עבודה וממקומות הבילוי והפנאי.

 

הרבות, שמכהנות בתפקידי רבנות בקהילות התנועה הרפורמית ובמוסדותיה, כתבו בגילוי הדעת שלהן: "אנו, הרבות של התנועה ליהדות מתקדמת בישראל, מתנגדות

לנישואין בין דתיים. אנו ועמיתינו הרבנים, לא נכהן בטקסי נישואין מסוג זה. יחד עם זאת אנו רואות בחיוב קשרים חברתיים ומקצועיים בינינו ובין בנותינו וּבנֵינו לבין כל אזרחי ותושבי מדינת ישראל, ללא הבדל דת, גזע ומין".

 

לטענת הרבות, הרבניות החותמות על המכתב חוטאות בחטא מרובע: גזענות ושנאת התושבים הערבים, התנשאות מעליבה כלפי בנות ישראל המוצגות כחלשות, שוביניזם שמתבטא בהפניית המכתב לנשים בלבד, וחיזוק תחושת הגלותיות ביצירת שיח של הפחדה וקריאה להסתגרות.

 

"יהודים הבטוחים בזהותם היהודית אינם צריכים לחשוש מפני מגע עם בני עמים אחרים", נכתב בגילוי הדעת. "דיאלוג וקשרים

חברתיים בין האדם היהודי וזולתו הלא-יהודי הינם מסד לבנייתה של חברה בריאה ובת קיימא. הדרך הראויה לחיזוקה של הזהות היהודית של בנינו ובנותינו היא חינוך, לימוד ודרך ארץ ולא הפחדה והסתה.

 

"אנחנו קוראות לבנותינו ולבנֵינו כאחד, ואומרות להם: חזרנו לארץ חמדת אבות ואמהות, ארצנו ההיסטורית, לאחר אלפיים שנות גלות וכוננו בה מדינה יהודית ודמוקרטית. הגיע הזמן שנפסיק לפחד. הגיע הזמן לבלום את ניסיונם של אנשי שנאה וקנאות לנצל את פחדנו. אין כל טעם למורשתנו ללא קיום מצוות היהדות להיות בני אנוש טובים, הראויים לצלם האלוהים בו נבראנו"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4006206,00.html

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: