צריך לעצור את המסיתים לאלימות – לא רק להזהיר!

השב"כ הזהיר את הרב דוד חי כהן שתלמידיו מובילים את המחאה בבת-ים

מאת חיים לוינסון

אנשי החטיבה היהודית בשב"כ הזהירו את הרב כי פעילות תלמידיו מעודדת אלימות. הרב בתגובה: על השב"כ להילחם בערבים ולא ביהודים שרק מגנים על עצמם

אנשי החטיבה היהודית בשירות הביטחון הכללי, נפגשו בחודש האחרון עם הרב
דוד חי הכהן, רבם של הפעילים המובילים את המחאה בבת ים נגד ערבים, וביקשו ממנו למנוע פעילות פלילית של תלמידיו.

הפגישה נערכה לפני חודש בתחנת המשטרה בעיר. הרב זומן לפגישה עם מפקד תחנת המשטרה, אך כשהגיע לפגישה המתינו לו ארבעה אנשים שהזדהו כנציגי המחלקה היהודית. אנשי השב"כ אמרו כי הם עוקבים זמן רב אחר פעילות תלמידיו בכל הנושא של הגירת ערבים לבת-ים, ופעילות זו עלולה להוביל למעשי אלימות שהם אינם חפצים בהם.

חוקרי השב"כ נקבו בשמות התלמידים, והכהן השיב כי הוא מכיר אותם אך הם אינם מעורבים במעשי אלימות. החוקרים ביקשו מהרב לעדכנם במידה ויוודע לו על תוכניות לפעולות אלימות וכן לפעול להרגעת הרוחות. לאחר מכן, עברה השיחה לאפיקים אחרים. הכהן אמר כי מטרת המשטרה והשב"כ היא להילחם בערבים ולא ביהודים, שרק עסוקים בלהגן על עצמם.

מהשב"כ לא נמסרה התייחסות. הרב דוד חי הכהן אישר את הפרטים.

הרב דוד חי הכהן הוא מתלמידיו המובהקים של הרב צבי יהודה קוק ומרדכי אליהו ז"ל. הכהן משמש כרב שכונה בעיר, וכן רב מוסדות "אורות התורה" שמרכזם בבית כנסת מפואר ברחוב מוהליבר, והוא מוכר גם מחוץ לעיר. הוא מזוהה עם עם פלג הרבנים הקורא לסירוב פקודה, ומיודד עם הרב אליעזר מלמד מהר ברכה. לפני שנה, פורסם בערוץ 7 כי השב"כ עושה מאמצים לגייס מקורות בישיבתו של הרב.


מפגינים בבת ים, אתמול בערב. תצלום: דניאל בר און

יש לציין, כי בחטיבה היהודית בשב"כ עוקבים בדאגה אחר חיכוכים באזורים מעורבים. השב"כ הרחיק בעבר מפסגת זאב את נריה אופן, פעיל ימין מיצהר שעסק רבות בפעילות לייהוד השכונה, וכן הזהיר את הפעיל תושב המקום משה בן-זיקרי. בחטיבה מודאגים כי דווקא במקומות אלו, בהם החיכוך קרוב, עלולים להתלקח מעשי אלימות.

אתמול הפגינו כמאתיים תושבי בת ים ופעילי ימין תחת הכותרת "שומרים על בת ים יהודית". הם מחו על מעבר של תושבים ערבים לעיר ועל הקשרים הנרקמים לדבריהם, בין גברים ערבים לבין נשים יהודיות. המפגינים התאספו סמוך לקניון בת ים, באישור המשטרה, וקראו קריאות גזעניות ובהן "ערבים החוצה" ו"לא משכירים בתים לערבים". המפגינים גם נשאו שלטים שעליהם נכתב "יהודים בואו ננצח – בנות ישראל לעם ישראל".

רבים מהמפגינים היו צעירים וצעירות דתיים ובהפגנה נכחו גם עשרות ילדים. יש לציין כי רב העיר בת ים היה אחד הרבנים שחתמו לפני כשבועיים על המכתב הקורא שלא להשכיר דירות לערבים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1205146.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: