האלימות משתוללת בעקבות ההסתה – "אנו מתריעים בזאת, כי סופה של הסתה זו היא רצח בדם קר! אנו מודיעים בזאת, כי דמם של החפים מפשע, אשר יפגעו כתוצאה ישירה מהשיסוי הזה…" מתוך נאום סיכום הכנס

הותר לפרסום: יהודים תקפו עשרות ערבים שהטרידו בנות יהודיות במרכז ירושלים

מערכת הקול היהודי | י״ד בטבת ה׳תשע״א (21/12/2010)

לאחר צו איסור שנמשך למעלה משבוע, הותר היום לפרסום כי משטרת ישראל עצרה קבוצה של צעירים יהודיים, רובם קטינים, בחשד לתקיפת עשרות ערבים על רקע הטרדת בנות יהודיות במרכז הבירה. כולם שוחררו לאחר החקירה.

משמרת המחאה מול בית המשפט (הקול היהודי)משמרת המחאה מול בית המשפט (הקול היהודי)

בשבוע שעבר נעצרו שבעה קטינים ושני בגירים יהודיים בחשד לתקיפת ערבים בירושלים במהלך החודשים האחרונים. על פי החשד, עקבו בני הנוער אחרי ערבים, ביניהם גם כאלה שהטרידו או רקמו קשר עם נערות יהודיות והיכו אותם מכות קשות בפינות מבודדות במרכז העיר.

על פי משפחות העצורים בפרשה זו, הרקע לפרשה נובע מתופעה מתגברת של הטרדת בנות יהודיות על ידי ערבים במרכז העיר. "לעיתים מדובר בהטרדות מיניות, ולעיתים מדובר בתהליך היכרות וחיזור שעשוי להביא לנישואים, המרת דת, וניתוק של הבנות ממשפחתן". יודעים לומר בארגון להב"ה, הפועל נגד נגע ההתבוללות ונישואי התערובת. "אלינו הגיעו פניות ונתונים של כשלושים בנות שהתאסלמו במחצית השנייה של שנת התש"ע, כאשר מדובר בנתונים חלקיים בלבד", אמרה ענת גופשטיין, האחראית על מתן עזרה ראשונה לפניות של יהודיות הנשואות לערבים, לריאיון שנתנה לקול היהודי לפני כחצי שנה.

את הפרשה חוקר מחלק הנוער ביחידה המרכזית בירושלים, לאחר הצטברות של תשע תלונות של ערבים שהותקפו במרכז העיר. מריכוז נתוני התלונות עלה החשד כי קיים דפוס פעולה קבוע לאותן תקיפות: "צעירה יהודיה התחילה לשוחח עימי ובמהלך השיחה הובילה אותי למקום מבודד", סיפרו המתלוננים. לאחר שיחה קצרה ווידוא כי מדובר בערבי, הוכה הערבי על ידי חברי הקבוצה שהמתינה בסמוך כשהם מצויידים בגז מדמיע ובבקבוקי זכוכית.

עם פתיחת החקירה התברר כי מספר התקיפות גבוה ממספר התלונות שהוגשו, ומדובר על עשרות מקרים של אירועים דומים לפי הדפוס המתואר. על פי חומר החקירה עלה כי קבוצת הצעירים היהודיים מנתה כשלושים נערים ונערות, רובם קטינים. עורך הדין מיכאל עירוני מעמותת 'חננו' מייצג אחד מהקטינים. בית המשפט שיחרר ביום ראשון שישה מבין העצורים, והאריך את מעצרם של שנים מהבגירים עד ליום שלישי. השופט ברקלי סירב לבקשת המשטרה למתן צו עיכוב ביצוע.

 

"הגנו על בנות ישראל" (הקול היהודי)"הגנו על בנות ישראל" (הקול היהודי)

במהלך הדיון שהתקיים בבית משפט השלום ביום ראשון, התקיימה משמרת תמיכה וחיזוק בעצורים על ידי מספר פעילים, זאת לאחר שבמהלך מוצאי שבת הודבקו מאות מודעות ברחבי ירושלים, בה נקרא הציבור להפגין תמיכה "בבחורים שהגנו על כבוד בנות ישראל". העצורים התקבלו במטר סוכריות ובשלטי עידוד "בנות ישראל אינן הפקר"

http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=2099

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: