מתוך המקומון של כפ"ס – ראשי העיריות על מכתב הרבנים – צריך מעשים לא רק גינוי!

ראשי העיריות בשרון מגנים את הרבנים

אירית מרק
ראשי העיריות בשרון מגנים את הרבנים הראשיים המכהנים בעירם בעקבות קביעתם כי אסור להשכיר או למכור דירה לערבים. יעל גרמן הגישה תלונה במשטרה בטענה להסתה ומכריזה כי תחרים אירועים בנוכחות הרב של הרצליה. נחום חופרי וחי אדיב מגנים גם הם את גילוי הדעת. ראש עיריית כפר סבא היחיד שסרב אף להגיב בנושא
פנינו לראשי הרשויות באזור השרון לקבל את תגובתם לגילוי הדעת של רבני הרשויות לפיו אין להשכיר או למכור דירות לערבים. כל ראשי העיריותבשרון הגיבו בחומרה לדברי הרבנים למעט ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו. 

ראש עיריית רעננה, נחום חופרי: "עיריית רעננה חרתה על דגלה את עידוד הסובלנות למגוון אוכלוסיותיה ואורחות חייהן מתוך כבוד איש לרעהו. רעננה תמשיך לפעול לאורם של ערכים חברתיים חשובים אלה ולשמש קהילה הפותחת דלתות ומעודדת חיים משותפים ומפגשים בין האוכלוסיות השונות".

ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב: "צר לנו כי הרב הילר, רב שכונתי, בחר להביע את דעתו האישית אשר אינה מייצגת את מדיניות העירייה ותושביה. העירייה ומערכת החינוך העירונית מקיימות מיזמים לקידום החינוך לסובלנות ודו קיום בשיתוף בתי ספר בעיר ובתי ספר במגזר הערבי כדוגמת פרלמנט דו קיום, שמטרתו מפגשים והיכרות בין תלמידים יהודים וערבים, 'בואו נדבר', אוהל הידברות אזורי ועוד.
הוד השרון הינה עיר קהילה המהווה דוגמא לפלורליזם וכבוד הדדי בין תושביה, וחיים בה זה לצד זה תושבים שאורחות חייהם שונים זה מזה אך שוררת ביניהם סובלנות וערבות הדדית. כל אלו מהווים ביטוי לצביונה הייחודי של העיר כעיר קהילה ירוקה".

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן: "אני מגנה בחריפות את מכתב הרבנים בו הם מביעים תמיכה באיסור למכור או להשכיר דירה לערבים. רבנים המסיתים לגזענות, בניגוד לחוק ובניגוד לעקרונות הבסיס של הדמוקרטיה ושל מגילת העצמאות, אינם ראויים לכהן בתפקידם. מעשה הרבנים פוגע בבסיס של היכולת לחיות במדינת ישראל בדו קיום לאורך זמן".

יעל גרמן מסרה עוד כי היא בודקת כעת את הכלים החוקיים העומדים לרשותה על מנת לפטר את הרב יעקובוביץ' מתפקידו. גרמן מתכוונת להגיש תלונה במשטרה על הסתה בניגוד לחוק ולפנות אל שר הדתות בקריאה לפטר את הרב.

כמו כן, הצהירה ראש העירייה כי אין בכוונתה לנכוח באירועים אליהם תוזמן ובהם ישתתף הרב.

מהנציגות הדתית בעיריית כפר סבא חברי המועצה איתן צנעני מנשה אליאס ושמעון פרץ נמסר בתגובה: "אנו מוחים בתוקף כנגד ההשתלחות של הפוליטיקאים ממרצ כנגד הרב הגאון אברהם שלוש שליט"א. מדובר באחד מזקני רבני מרוקו בארץ, תלמיד חכם עצום שמביע את עמדת ההלכה ללא חת וללא מורא. הלוואי שנציגי מרצ המקומיים היו מביעים את דעתם באותו אומץ ובאותו יושר. מצער שהפוליטיקאים ממרצ "מקפידים" לסתום פיות של אנשים שדעותיהם שונות משלהם וזאת בשם הליברליות וההומניות. בעיר ליברלית וסובלנית ככפר סבא אין מקום לסגנון הגס והמתלהם של אנשי מרצ המקומיים שכן ניתן לנהל מחלוקת בדרך ארץ ובצורה מתורבתת ללא התלהמות. בהתייחס לאיומים בדבר עריכת הפגנה נציין כי איננו מתרגשים מכך ואנו מניחים כי ההפגנה הזו תצליח ליאיר אברהם וחבריו בערך כמו "ההצלחה הגדולה" במכירת הכרטיסים לשבת תרבות בו הם "הצליחו" למכור 17 כרטיסים".

http://www.local.co.il/kfar-saba/78056/article.htm

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: