מכתב שנשלח לראש עיריית כפ"ס על ידי תושב העיר – כיתבו גם אתם מכתבים לראש העירייה שלכם אם רב העיר שלכם גזען! מצורפת גם תגובת ראש העיר.

לכבוד                                                                                                        9.12.10

ראש עיריית כפר סבא                                                                             ג' טבת התשע"א

מר יהודה בן חמו

הנדון: מחאה ציבורית בנוגע לקריאותיו הגזעניות של הרב הראשי לעיר

אדון נכבד,

אני גאה להיות תושב כפר סבא. אמנם איני מבוגר במיוחד, אני בן עשרים ואחת, אבל כל שנותיי התגאיתי מאוד להיות תושב העיר. זו עיר מיוחדת, חמה, ביתית ובעלת צביון ישראלי מאוד. עיר השומרת על איזון נכון ומכבד בין דתיים לחילוניים, עיר שהוקמה על ברכי תנועת העבודה החלוצית אך מכבדת דעות שונות משחר ימיה ועד היום.

בימים האחרונים נחרדתי לגלות שרבה הראשי של כפר סבא, הרב שלוש, חתום על מכתב הרבנים הקורא לא להשכיר ולמכור דירות לגויים, כשהכוונה הברורה, ואת זאת לא הכחישו הרבנים, היא לערבים. המכתב חתום על ידי כשבעים רבני ערים המקבלים רובם ככולם את משכורתם מכספי הציבור.

הקריאה הזו חוצה את גבולות חופש הביטוי והינה קריאה גזענית ומסיתה לשנאת חינם. היא מסתמכת על עיוות הלכתי וסילוף המסורת היהודית, וכלל ועיקר נוגדת את מגילת העצמאות ואת הערכים המכוננים של העם היהודי ומדינת ישראל.

לא יתכן שהרב הראשי של  העיר חתום על מכתב גזעני וחמור שכזה!

אני קורא בשם אלפי אזרחים מודאגים וחרדים לדמותה של מדינת ישראל לפיטוריו המיידים של הרב שלוש ממשרתו והחרמתו מאירועים עירוניים, זאת במידה ולא יסכים לחזור בו מחתימתו על המכתב.

רבים מהרבנים ומראשי הרשויות כבר יצאו כנגד חותמי המכתב, לדוגמה הרב שרלו שהוציא בימים האחרונים פסק הלכה סותר, ועמיתתך ראש עיריית הרצליה יעל גרמן, שקוראת באופן חד משמעי לפיטוריו של הרב הראשי להרצליה ומסרה כי היא בודקת את כל הכלים החוקיים לפיטוריו המידיים. עד לסיום הפרשה היא הודיע כי תחרים את הרב יעקובוביץ' מכל אירועי העיר. וזוהי דוגמה אחת מני רבות הצצות בשבוע האחרון.

אני קורא לך לעשות כמוהם ולצאת בחריפות כנגד הרב החתום על המכתב ועל תוכנו הגזעני.

זוהי אינה יהדות, זוהי אינה מדינה דמוקרטית. זוהי גזענות והסתה לשנאת חינם והדבר אינו ראוי לרב המקבל את מינויו ואת משכורתו מכספי הציבור וכספי המדינה היהודית שחורטת על דגלה שיוויון וצדק.

אני מקווה כי דבריי יפלו על אוזניך השומעות ואשמח לקבל תגובתך בנוגע להפסקת משרתו של הרב.

בכבוד רב

ירין רבן

תושב העיר כפר-סבא

תגובת ראש העיר על הרב הראשי לכפר סבא

‏ ‏

‏‏יום חמישי 10/12/2010

ג' בטבת תשע"א

 

 

 

 

לכבוד

מר ירין רבן

חניתה 12/3

כפר סבא 44405

 

 

ליריב שלומות,

 

 

הנדון : פנייתך לראש העיר בנושא הרב הראשי לכפר סבא

 

 

ראש העיר קיבל בתודה את פנייתך והורה לי להשיבך במישרין.

 

דברי הרב אינם מקובלים ואינם מייצגים את עיריית כפר סבא והעומד בראשה. עיריית כפר-סבא, דגלה וממשיכה לדגול בקידום ערכי סובלנות ושוויון זכויות, ברוח מגילת העצמאות. הנך בודאי יודע כי, מסביב לכפר-סבא ערים ומועצות ערביות. ולאורך השנים נשמרה איתן מערכת יחסים תקינה של  שיתופי פעולה בגופים כגון איגוד ערים השרון לשירותי כבאות והצלה, בפרויקטים חינוכיים ותרבותיים ועוד…

 

הזהות היהודית והדמוקרטית של ישראל מורכבת משילוב בין שני היבטים – האתוס והמחויבות הציונית מצד אחד והמורשת היהודית מצד שני. אנו חייבים לשמור על איזון בין שני ההיבטים. עלינו להבטיח כי הגדרת המדינה כיהודית לא תגרע מחובתה לקיים שוויון זכויות בין אזרחיה ולא תפגע בזכויות הפרט, כך בין יהודים וערבים, גברים ונשים, דתיים וחילוניים וכאחד.

 

 

בכבוד רב,

 

חזי ברזני

 

ע. ראש העיר

 

העתק: מר יהודה בן חמו ראש העיר

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: