לא מספיק גינוי הרבנים – יש לפטר אותם – גזענות היא מעילה בתפקיד!

נתניהו, תוכיח מנהיגות

מאת אבירמה גולן

מכתב לראש הממשלה

הנה מבחן אמיתי לראש הממשלה, בנימין נתניהו: לאחר שהגבת אתמול, בחידון התנ"ך למבוגרים, על דברי השטנה של הרבנים הגזענים ואמרת ש"מדינת ישראל דוחה את הדברים האלה על הסף" – הסק בבקשה את המסקנה המעשית העולה מהצהרתך.

החבורה המפוקפקת הזאת אינה ישות ערטילאית, כפי ש"מדינת ישראל" איננה סמל מטושטש. המדינה היא אנחנו, אזרחי ישראל, המממנים במסינו את שכרם ומעמדם של האנשים הללו, שלא בחרנו בהם וברוב המקרים גם לא צומחת לנו מהם כל טובה. הם נכפו עלינו בתוקף הסכמים פוליטיים שהתנפחו מעבר לכל פרופורציה, ועתה הם מעלו בתפקידם.

שום התפלפלות בענייני יהדות לא נחוצה כאן. הרב שלמה אבינר אומר שהארץ ניתנה לעם היהודי (איזה יהודי? לפי "בראשית" היה שם אברהם אבינו הכנעני), רב אחר טוען שההלכה מחייבת לא להעביר נכסים לגוי (שיראה את המקום המדויק שכתוב בו "השכרת דירה בצפת לסטודנט מוסלמי"), אתה מטיף להם "ואהבת את הגר", ודתיים הומניסטים מבוישים ממלמלים ש"זאת איננה רוח היהדות".

זאת כן רוח היהדות ולא רוח היהדות. העם היהודי הצמיח גאונים נאורים ומנהיגים רוחניים דגולים, יוצרי הגות מוסרית חשובה, בצד גזענים יהירים, טיפשים ובורים ויצרני פרשנויות בזויות ועלובות. ככה זה: מאז שהודח רבן גמליאל האליטיסט ובמקומו מונה רבי אלעזר שפתח את דלתות בית המדרש (בגלל הרייטינג) – נגמרו מבחני הכניסה, ונשאר פלורליזם אנרכיסטי מרתק. אבל מדינה איננה בית מדרש, ורבני עיר לא שונים במאום ממנהלי מחלקות תברואה: אלו ואלו מחויבים לציית לכללי השירות הציבורי.

הרבנים הגזענים ידעו היטב מה הם עושים. הם קלטו שנגד רב אחד המדינה יכולה לפעול בקלות יחסית, אבל נגד ארבעים – יהיה לה קשה, כי ההנהגה הנוכחית, שפועלת לפי סקרים, פוחדת מצעדים לא פופולריים. אתה, מר נתניהו, דיברת אתמול על מנהיגות, והערת ש"שאלת ראש הממשלה היא שאלה קשה". אכן, אלא שהפעם היא מופנית אליך, וזו לשונה: האם אתה מבין שאם לא תעצור אותם עכשיו, הם יעצרו בקרוב אותך ואת ממשלתך?

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: