צעירים בצפת אומרים- לא לגזענות!

ברית חושך לגרש

מאבק בגזענות בצפת

בעוד הגזענות בצפת משתוללת, קמה קבוצה של צעירים וביקשה להרים קול זעקה כנגד אירועים אלו. 7 צעירים המדריכים בסניף הנוער העובד והלומד בעיר נפגשו עם אליהו צביאלי, קשיש שהשכיר דירה לשלושה סטודנטים ערבים וספג ביקורת תוקפנית והשמצות קשות, והביעו את תמיכתם הרבה במעשיו של צביאלי ועמידתו האיתנה נוכח הלחץ הכבד שספג מצד שכנו-רב העיר שמואל אליהו.

הצעירים (24) הגיעו לביתו של צביאלי בשעות הבוקר ביום חמישי 25.11, ושמעו ממנו רבות אודות השתלשלות האירועים. צביאלי מספר כי לאחר שהתגלה כי הוא משכיר דירה לשלושה סטודנטים ערבים מהכפרים באזור, נתלו כרזות משמיצות נגדו בסביבת ביתו, ספג ביקורת תוקפנית מצד שכניו, וכן "זכה" לביקור מהרב שמואל אליהו אשר דרש ממנו (בנוכחות דייריו הערבים) לסלקם מצפת ולסור למרותו של הרב.

צביאלי הביע את התנגדותו הנחרצת לקו הגזעני אותו מוביל הרב שמואל אליהו, וסיפר כי הסטודנטים המתגוררים בדירתו הם נחמדים, מלומדים ומנומסים, וכי בינו לבינם שוררים יחסי שכנות ידידותיים וחמים.

מדריכי הנוער העובד והלומד סיפרו לצביאלי על פעילותם בעיר, על ההדרכה בבית הספר ובפעילות אחר הצהריים, ועל הניסיון לחנך את הנוער בעיר לערכי הדמוקרטיה, השלום והשיוויון.

רואי טאו, מדריך בסניף הנוע"ל מספר: "חשוב לנו מאוד לבקר, לתמוך ולחזק את צביאלי. לא יכול להיות שבן אדם כמוהו שתרם כל כך הרבה לעיר צפת יחטוף כאלה השמצות.  כל אדם יכול להשכיר דירה לכל אדם אחר, בלי הבדל דת גזע ומין. בכוונתנו להתנגד לכל גילויי גזענות נוספים שיהיו בצפת"

אריאל פיכמן – ברית חושך לגרש

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: