חייבים להעמיד את כל הגזענים האלה לדין!!!

עתירה: להגיש כתב אישום נגד הרב של צפת

התנועה הרפורמית עתרה לבג"ץ בבקשה שיורה ליועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד הרב שמואל אליהו. העותרים מציינים כי בעבר כבר נאשם הרב בגזענות – והיועץ התחייב לפעול נגדו אם שוב ישמיע התבטאויות דומות

אביעד גליקמן

 

המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית הגיש היום (ד') עתירה לבג"ץ, בעקבות התבטאויותיו האחרונות של רב העיר צפת, שמואל אליהו, שאמר כי אין להשכיר דירות לערבים. המרכז מבקש מבג"ץ שיורה ליועץ המשפט לממשלה להגיש כתב אישום נגד הרב, כפי שהצהיר שיעשה היה והאחרון ישוב ויתבטא באופן גזעני לכאורה.

 

באוגוסט 2002 פנה המרכז לפלורליזם יהודי בתלונה ראשונה ליועץ המשפטי לממשלה ולשר לענייני דתות, בעניין התבטאויותיו של הרב אליהו. בתנועה טענו אז, כי קיים חשד להסתה לגזענות ולאלימות בדברים שאמר על ערבים, כגון "שיגרשו את כל אוהדי הטרור האלה מצפת… הנחת היסוד שכולם הם אוהדי טרור".

 

בתנועה הרפורמית מספרים כי לאחר תכתובות רבות, ומשהתחוור כי המדינה איננה ממהרת להגיש כתב אישום, עתרו ביולי 2005 לבג"ץ בבקשה להורות ליועץ המשפטי לממשלה להעמיד את הרב שמואל אליהו לדין, בגין מעשים והתבטאויות המהווים עברות על איסור פרסום הסתה לגזענות.

 

בעקבות העתירה, בפברואר 2006 הוגש לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד הרב אליהו, ובו שלושה פרטי אישום בעבירה של הסתה לגזענות, בגין התבטאויותיו באמצעי התקשורת. אלא שבסוף אותה שנה הודיעה המדינה כי בהתאם להסכם עם הרב אליהו, החליטה לחזור בה מכתב האישום שהוגש נגדו, בכפוף למתן הצהר

מטעמו – הכוללת הסתייגות ברורה מדברים שאמר, והתנצלות בפני אלה שנפגעו מדבריו. המדינה אף הדגישה אז כי "אם המשיב יתבטא בעתיד בדרך דומה, יהא בכך עילה לחידוש ההליכים בתיק זה".

 

"קמפיין גזעני מתוזמר ומאורגן"

פסק ההלכה נגד השכרת דירות לערבים, וראיונות שהעניק לאחרונה הרב אליהו שבהם חזר על דבריו, "הקפיצו" שוב את אנשי המרכז לפלורליזם, והם דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה לעמוד בהתחייבותו להגשת כיתוב אישום מחודש.

 

"אין ספק שהרב אליהו מקיים קמפיין גזעני מתוזמר ומאורגן, בעודו משרת במישרה ציבורית, כנגד הערבים בישראל ובגליל בפרט. אין גם ספק כיום שהחזרה מן הדברים שנעשתה בשנת 2006 הייתה לצרכי ביטול התיק הפלילי בלבד, ולא היה בה כל אמת", מסכמים אנשי המרכז.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3992665,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: